Přehled článků

Na Kampu v centru Prahy přijeli naháči na kole

„Já jízdu na kole naháčům nezávidím a pánům bych ji ani nedoporučovala, ale tahle parta si ji evidentně užívala,“ napsala do redakce čtenářka Markéta Rejzková, autorka fotografie.

Celý článek


Komplex, zlost, stupidita? Mladík si hrál na fotbalistu, míč ale neměl

Minulé pondělí kolem půl třetí ráno přijala městská policie oznámení, že v Bítovské ulici se nachází  osoba, která ničí zaparkovaná vozidla. Po příjezdu strážníků z Prahy 4 se na místě již nikdo nenacházel, ale hlídka zde spatřila několik aut s ukopnutými zrcátky.

Celý článek


Rozmnožili se v Praze po pěti letech, měsíční pásovec váží 130 gramů, jeho matka kilogram

Návštěvníci pražské zoo uvidí brzy další přírůstek ze zvířecí říše – mládě pásovce kulovitého. Tento sameček je starý měsíc a váží už 130 gramů, pro představu jeho matka váží 1 025 gramů. Jeho narození je úspěchem. Zoo Praha se potomka u pásovců dočkala po pěti letech.

Celý článek


Hyenismus: Jednaosmdesátiletá seniorka chvilku nedávala pozor, dopadlo to pro ni špatně

Kriminalisté pracují od pátku 2. června tohoto roku na objasnění případu, který se stal v jedné z prodejen s drogerií v Budějovické ulici v Praze 4.

Celý článek


Lucie Vondráčková dostala hlavní ženskou roli v americkém filmu

V prosinci tohoto roku se Lucka objeví na plátnech amerických a kanadských kin ve filmu The Perfect Kiss, ve kterém hned dostala hlavní roli. Vypadá to podle zábavného a originálního traileru na zajímavou komedii. Vondráčková je první českou herečkou, které se podařilo získat hlavní ženskou roli v americkém filmu.

Celý článek


Na Jižní spojce hořelo auto

Požár osobního auta na Jižní spojce v oblasti lanového mostu likvidovala v pátek v 19:24 hodin jednotka ze Strašnic. Událost zablokovala všechny tři jízdní pruhy ve směru na Černý Most. Požárem, který způsobila technická závada, vznikla škoda 100 000 korun.

Celý článek


Na „stará kolena“ se přestěhovala do harému krotšího hřebce

Již devatenáct let se prohání ve volné přírodě Zeta, klisna koně Převalského. Právě ona byla jako jedna z prvních v roce 1998 v rámci transportů navrácena do Mongolska, do vlasti svých předků. Postupně zde tato první dobřejovská rodačka přivedla na svět jedenáct hříbat.

Celý článek


Teatro Tatro se vrací do Prahy, tentokrát s příběhem ruského básníka

Legendární slovenské Teatro Tatro přiveze v české premiéře na Divadelní festival Za dveřmi představení Cirkus Charms! Diváky prostřednictvím artistického umění seznámí s ruským surrealistickým básníkem Daniilem Charmsem. Představení v šapitó je určené pro děti jakékoli výšky a rodiče jakékoli šířky. Hrát se bude 12. a 13. července od 18 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji v síti GoOut.

Celý článek


Straka žije. Za nohu uvízla v hnízdě

Hasiči vyprostili straku, která uvízla za nohu v hnízdě v korunách stromu v Mečislavově ulici v Praze 4.

Celý článek


Pražští školáci se zajímají o své stravování více než Středočeši a Jihočeši

Dotazníkové šetření iniciativy Vím, co jím a piju, na které odpovědělo 4710 žáků z Prahy, Jihočeského a Středočeského kraje, ukázalo, že 73 % dětí z Prahy se zajímá o to, které jídlo je pro jejich zdraví prospěšné. Na druhou stranu tráví v průměru nejvíce času u televize, tabletu nebo počítače. Iniciativa Vím, co jím a piju v rámci projektu Fandíme zdraví přímo na školách pomáhá žákům se zlepšením jejich životního stylu. V letošním projektu jich navštívila celkem 16.

Celý článek


Začal letošní transport koní Převalského do Gobi

Posedmé odstartoval vojenský letoun CASA s koňmi Převalského na palubě. Stalo se tak dnes v 13.45 na kbelském vojenském letišti. Armádní speciál přepraví čtyři klisny do vlasti jejich předků, západního Mongolska. 

Celý článek


Karel Gott a natěšené fanynky na náplavce. Uhodnete, na co vše se jim podepsal?

Necelé dva týdny od otevření expozice Gott, My Life. se ukazuje, že o výstavu je obrovský zájem. Ten ještě umocnila autogramiáda Karla Gotta. Ten během téměř tří hodin rozdal na lodi kotvící u náplavky Rašínova nábřeží v neděli odpoledne na lodi bezmála tisícovku podpisů. 

Celý článek


Vezl děti, začal hořet!

V pátek v jedenáct hodin dopoledne zasahovali hasiči z Radotína u požáru v motorové části autobusu, který přepravoval děti. Událost se stala na Pražském okruhu ve směru na D5 v úrovni městské části Ořech.

Celý článek


Chtěli se vykoupat s dopravními značkami v kašně

Minulý pátek nad ránem strážníci zaznamenali skupinu několika osob, jak s přenosným dopravním značením, plůtkem a popelnicí narušuje veřejný pořádek a ruší noční klid.

Celý článek


Jeřáb už nebavilo stát, ustlal si na bok

V železničním depu v pražské Libni zasahovali v pátek odpoledne hasiči. Na kolejiště v areálu depa tam spadl na bok kolejový jeřáb. Rychlým průzkumem bylo zjištěno, že v kabině jeřábu není nikdo zraněn. Jeřáb se následně podařilo vyprostit z kolejiště.  

Celý článek


1 2 3 4 >> ... 139