Přehled článků

Chytali barevného krasavce, který se ocitl na střeše

V pondělí večer zasahovali pražští hasiči z holešovické stanice v ulici Střelničná v Praze 8. Na střeše domu se ocitl leguán, kterého hasiči odchytili a předali přivolané odchytové službě městské policie. 

Celý článek


Pesopark nabízí kurz první pomoci psovi, kynologické sporty i výstavu na zkoušku

Na okraji Prahy, v Uhříněvsi, v bezprostřední blízkosti Podleského rybníka, vyrostlo nové sportovně kynologické volnočasové centrum s moderním zázemím a celoročním provozem a možností občerstvení. V areálu mají psi a jejich páníčci možnost vyzkoušet velkou škálu aktivit. 

Celý článek


V Malešickém parku bude od poloviny srpna k vidění výstava Pavla Kantorka

Obdivovatelé a příznivci vědce a kreslíře Pavla Kantorka se budou moci přijít podívat na výstavu jeho děl. V Malešickém parku v Praze 10 se uskuteční už třetí návazná výstava oblíbeného umělce, který zemřel minulý týden v 75 letech.

Celý článek


Melouny v plamenech

Jednotky pražských a středočeských hasičů v sobotu večer po devatenácté hodině zasahovali na konci Cínovecké ulice ve směru z Prahy 9 u požáru návěsu kamionu, který převážel ovoce a zeleninu.

Celý článek


Dva řidiči alegorických vozů v průvodu Prague Pride byli v rauši

Před zahájením průvodu, kterým dnes vyvrcholil festival Prague Pride, prováděli policisté bezpečnostní prohlídky shromaždiště na Václavském náměstí i plánované trasy. Zaměřovali se především na podezřelé lidi a volně odložená zavazadla.

Celý článek


Honička s řidičem luxusního porsche

V sobotu krátce před desátou hodinou dostala česká policie informaci od německých kolegů o ujíždějícím řidiči luxusního auta Porsche, odcizeného v německém Hesensku.

Celý článek


Zápasili na zemi

Ve čtvrtek večer prováděli strážníci z Prahy 1 kontrolní činnost v Opletalově ulici, kde si všimli dvojice mužů, jak zápasí na zemi. Hlídka ihned zakročila a vyzvala je, aby zanechali potyčky. Nakonec je strážníci museli roztrhnout.

Celý článek


Agresivní cizinec poničil okrasný keř

V úterý v noci prováděli strážníci z Prahy 1 kontrolní činnost v Pařížské ulici, kde si všimli mladíka, který vytrhnul okrasný keř z květináče a znečistil chodník.

Celý článek


Kde je ta Evropa? Na západním nebo východním pobřeží USA? Úsměvné příběhy z dalekých cest

Průvodci cestovních kanceláří zažívají na zájezdech mnoho nečekaných a úsměvných situací. Obzvlášť pokud v tomto oboru pracují přes dvacet let. Přečtěte si několik příběhů z české Cestovní kanceláře SEN, která se specializuje na exotické dovolené. 

Celý článek


Národní kronika vystavuje v Praze

Ve čtvrtek 10. srpna připutuje výstava Národní kroniky Národ o sobě z Českých Budějovic na náměstí Václava Havla. Velkoformátové fotografie osobností známých i méně známých představí ty, kteří do Národní kroniky již přispívají svými vzpomínkami a kteří chtějí šířit myšlenku uchovávání vzpomínek a národní paměti pro další generace.

Celý článek


Na pražské náplavce hlavou do zdi

Hlídku strážníků, mající na starosti náplavku na území městské části Praha 2, si minulé úterý na pomoc přivolali hosté jednoho baru.

Celý článek


Vyrazil do noční Prahy s taškou, ve které bylo sto tisíc. Nedopadl dobře

V sobotu před půlnocí si policisté z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu všimli na Spořilově v Praze 4 podezřelého auta BMW, které se rozhodli zkontrolovat. Řidič na výzvu k zastavení ale nereagoval a začal ujíždět. Dojel až do ulice Na Záhonech, tam zastavil a z auta začaly utíkat čtyři osoby. Policisté je začali pronásledovat, ale jelikož měly náskok a byla tma, tak se jim podařilo zmizet.

Celý článek


Party u zaparkovaného auta měla nečekané rozuzlení!

V úterý krátce před půlnocí přijala městská policie oznámení, že v Kytínské ulici dochází k rušení nočního klidu. Situaci jela prověřit autohlídka strážníků z Prahy 15.

Celý článek


Už ve čtrnácti pil jako o závod, nezastavil se ani na narozeniny!

Poslední červencový den oslavil své 15. narozeniny oblíbený kubánský (cocktail) bar v Praze La Bodeguita Del Medio. Občanský průkaz mu přišli vystavit například Dara Rolins, Zuzana Belohorcová, Ladislav Hampl, Veronika Kašáková, Veronika Lálová, David Kraus s Bárou Strýcovou, Bára Mottlová, Kateřina Kristelová, Ondřej Pavelec, Tomáš Řepka, Michal David, Petra Svoboda, Petr Janda, Peter Nagy, Tomáš Novotný, Anička Slováčková, Ladislav Špaček, Radek Štěpánek a spousta dalších známých tváří a významných osobností.   

Celý článek


Ekologicky vytuněná Škoda Favorit z roku rozpadu ČSFR nedopadla dobře

V Údlické ulici v Dolních Chabrech zasahovali hasiči z Holešovic u požáru akumulátorů osobního vozidla Škoda Favorit. Případ se stal ve čtvrtek 3. srpna pár minu po patnácté hodině.

Celý článek


1 2 3 4 >> ... 143