Přehled článků

Jakmile zastaví taxík, řekne mu, že smrdí

Pražští strážníci museli použít hmaty, chvaty a následně i pouta proti muži, který svým chováním ohrožoval nejen sebe, ale i další účastníky silničního provozu. Navíc poskytli doprovod záchranářům do psychiatrické léčebny.

Celý článek


Nemléko uvede na trh nový produkt: Nejogurt

Mladá česká firma Nemléko, která nabízí na českém a slovenském trhu už rok a půl rostlinný nápoj z mandlí nebo máku se rozhodla rozšířit své portfolio a v druhé polovině října uvede na trh nový produkt Nejogurt. 

Celý článek


Nádraží Praha-Bubny se promění. Vznikne tam Památník ticha

Na nádraží Praha Bubny vznikne Památník ticha jako vzpomínka na bezmála padesát tisíc lidí, kteří z tohoto místa nastoupili do transportů do koncentračních táborů. Ke vzniku památníku velmi výrazně přispěla dohoda Prahy s vlastníkem pozemků a nádražní budovy, kterým je Správa železniční dopravní cesty. 

Celý článek


Koncert interdisciplinární skupiny Cluster ensemble

V pondělí 23. října v 19:30 budou mít návštěvníci Atria na Žižkově možnost zažít koncert interdisciplinární skupiny Cluster ensemble, která vznikla v roce 2008 okolo klíčové postavy slovenského hudebníka Ivana Šillera. V Žižkovském Atriu Cluster ensemble uvedou ikonickou skladu Philipa Glasse, která sklízela úspěch v celém světě – Music with Changing Parts (1970). 

Celý článek


Swingový big band vyprodal Lucernu

Obrovský úspěch zaznamenal druhý říjnový den sedmnáctičlenný big band při oslavě svých prvních narozenin v Lucerně. Original Vintage Orchestra, jak si skupina excelentních hudebníků říká, vystoupili pod taktovkou kapelníka Petra Kroutila a za účasti výjimečných hostů před stovkami diváků. 

Celý článek


Světoznámí architekti na konferenci v Praze

Mimořádně silná sestava předních architektů z USA a Evropy se ve čtvrtek 26. října sejde v pražském Kině Světozor na mezinárodním Sympozium experimentální architektury. Sympozium, které je veřejně přístupné, se koná v rámci stejnojmenného bienále a navazuje na výstavy Galerie Jaroslava Fragnera a Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.  

Celý článek


Mláďata tygra malajského v Zoo Praha. Jsou to sameček a samička

Dvě mláďata kriticky ohroženého tygra malajského, která se v Zoo Praha narodila minulý týden, budí mimořádný zájem. Včera se je chovatelům podařilo poprvé zkontrolovat.  Jde o samičku a samečka.

Celý článek


Festival Dny Severu přiveze do Česka severské podivno

Skandinávský dům pořádá už 8. ročník multižánrového festivalu Dny Severu, který v Praze proběhne od 22. do 30. listopadu. Přehlídka letos poodkryje severské podoby žánrů fantasy, sci-fi, dystopie, magického realismu či hororu, souhrnně nazývané Nordic Weird.

Celý článek


Vila Tugendhat v Praze

Ve čtvrtek 12. října otevírá Muzeum hlavního města Prahy ve Studijním a dokumentačním centru Norbertov výstavu s názvem „Vila Tugendhat 1928–2013“. 

Celý článek


Výročí 130 let od narození Josefa Lady připomene výstava

Sedmičky Josefa Lady. Výstava k 130. výročí narození a 60. výročí úmrtí tohoto významného českého umělce přinese obsáhlý vhled do malířovy tvorby i osobního života. Ve čtyřech patrech Tančícího domu bude vystaveno na 400 děl, některá z nich poprvé od roku 1957. Expozice zobrazí nejznámější Ladovy obrazy, ilustrace, dětskou tvorbu, interaktivní exponáty i umělcovy osobní věci. 

Celý článek


Na trestný čin upozornila jeho potřeba močit

Po 18. hodině si v sobotu autohlídka městské policie všimla v prostoru křižovatky ulic Československého exilu a Krouzova osobního auta stojícího v křižovatce.

Celý článek


Fanynky u vytržení, Sebastian vyrazí na Vesmírnou tour 2017

Popový zpěvák Sebastian se chystá v listopadu na novou koncertní šňůru po celé České republice, tentokrát s názvem Vesmírná tour 2017, a přesně podle toho bude vypadat i scéna.  Během listopadu tak budou mít fanoušci, a zejména fanynky, možnost se setkat se zpěvákem osobně, a to v rámci autogramiády, která bude následovat po každém jeho koncertu. Na pódiu zazní všechny jeho dosavadní hity, včetně nejnovějšího songu Vesmírná i další nové písně. 

Celý článek


Kalendář Nadace Archa Chantal je inspirovaný umělci světové pop music

Nabídku zúčastnit se tohoto projektu a tím pomoci dětem přijali letos umělci jako Eva Holubová, Jana Plodková, Václav Neužil, Jaroslav Plesl, Ondřej Ruml, Milan Peroutka, Petr Vančura, Zdeněk Piškula, Lenka Termerová, Klára Vytisková, Marika Procházková, a jako každoročně prezidentka nadace Chantal Poullain.

Celý článek


Žena se schovávala pod dekou. Dobře věděla, proč

Když nedávno strážníci procházeli ulicí Nad Slávií, oslovil je kolemjdoucí muž s tím, že v nedaleko stojící dodávce přebývají osoby, které dělají nepořádek kolem automobilu.

Celý článek


Seděl na lavičce v předklonu a vůbec se nehýbal. Pod mužem byly na zemi čerstvé krvavé skvrny

Při kontrole parku na Karlově náměstí si hlídka strážníků z Prahy 2 poslední čtvrtek v září ve dvě hodiny ráno všimla muže, který seděl na lavičce v předklonu a vůbec se nehýbal. 

Celý článek


1 2 3 4 >> ... 148