Přehled článků

Dožínky ve Ctěnicích

Tradiční ctěnická sklizňová slavnost oslavující konec žatvy se ponese v duchu zábavy i poučení. Řemeslný trh a tvůrčí dílny pro děti nabídne šestý ročník dožínek ve Ctěnicích.

Celý článek


Sobota bude patřit plameňákům

Sobota 5. srpna bude v Zoo Praha patřit plameňákům. Tito nádherně růžově zbarvení ptáci budou slavit svůj Den a při této příležitosti se o nich návštěvníci budou moci dozvědět leccos zajímavého. 

Celý článek


Slavnost pro krále Slunce uzavře Letní slavnosti staré hudby

Osmnáctý ročník festivalu Letních slavností staré hudby se blíží k finále. V pondělí 7. srpna rozezní Dvořákovu síň Rudolfina Slavnost pro krále Slunce – koncert, který vzdá hold panovníkovi, jenž vystavěl zámek ve Versaillles a vytvořil zde jedno z nejvýznamnějších kulturních center své doby. V programu věnovaném nejdéle sloužícímu francouzskému vládci, zvanému také král Slunce, zazní operní árie a suity z baletů od Andrého Campry, Jeana-Baptisty Lullyho a Andrého Cardinala Destouchese. 

Celý článek


Adrian T. Bell odehraje svůj poslední koncert, než se zavře do studia

Zpěvák a skladatel Adrian T-Bell, který bývá spojován se skupinou The Prostitutes, slibuje další společné album i pokračování sólové tvorby. V Cargo Gallery na náplavce odehraje druhý srpnový čtvrtek v rámci Glenfiddich Razor Night svůj poslední letošní koncert.

Celý článek


Chlebíček Fest je zpět! Přehlídka obložených chlebíčků a jednohubek

Návštěvníci Chlebíček Festu se mohou 26. srpna těšit na více než 30 stánků renomovaných výrobců a cateringových firem s těmi nejlepšími lahůdkami v Praze a okolí. Klasika i moderní variace.

Celý článek


Sedí na čerstvě narozeném potomkovi, nedokáží ho krmit

Po 31 letech nepřetržitého chovu se Zoo Praha dočkala mláděte hadilova. Vylíhlo se 23. července a je v zázemí Ptačích mokřadů v hnízdě pod rodiči. Mládě je zdravé a silné. Odchovat tohoto dravce se považuje za chovatelský úspěch, jelikož v zajetí se rozmnožuje velmi vzácně.

Celý článek


Zůstane vám na konci léta prázdná šrajtofle? Nevadí, jděte do kina zdarma

Letní kino Černošice již popáté oživí závěr letních prázdnin od 24. do 27. srpna v Parku Berounka. Letošní program uvede rodinný pohádkový příběh Kuky se vrací, šokující životopisný thriller Snowden, snímek Quentina Tarantina Osm hrozných či věčnou českou komedii Marečku, podejte mi pero!  Každý večer bude zahájen krátkými studentskými předfilmy. Vstup na promítání je zdarma, začátek vždy ve 21 hodin.

Celý článek


Flašinet žije! V centru Prahy ukáží své dovednosti umělci z celé Evropy

Začátek srpna patří v Praze již tradičně flašinetům. Národní muzeum přichystalo v úterý 8. srpna již čtvrtý ročník mezinárodního setkání flašinetářů Flašinet žije! Pouliční umělci z různých koutů Evropy oživí centrum Prahy třemi koncerty rozdílných žánrů.

Celý článek


Deset litrů za zahrádky se topilo ve Vltavě!

Úspěšný ponor do Vltavy se podařil pražským strážníkům. Z řeky vylovili slunečník v hodnotě 10 tisíc korun. Do řeky ho pravděpodobně hodil neznámý pachatel.

Celý článek


Dostali chuť na hovězí, daleko neutekli

V úterý ráno prováděla hlídka strážníků z Obvodního ředitelství Městské policie Prahy 12 u supermarketu na Lhotce kontrolní činnost. 

Celý článek


Usrkával pivo desítky minut, pak surově knokautoval barmanku

Ve čtvrtek večer přišel na Žižkově do baru v ulici U Kněžské louky přišel neznámý muž. V klidu se posadil na bar a objednal si pivo. To usrkával dlouhých dvacet minut. Při tom si stihl i vyřídit telefonát. Pak ale přišlo něco, co především servírka nečekala.

Celý článek


Indigo Company uvede na Révovém nádvoří Klementina dvě komedie

Révové nádvoří, jedno z nejkrásnějších náměstí v samém srdci Prahy v Klementinu, bude dva letní večery hostit představení nezávislé divadelní společnosti Indigo Company. Tragikomická hra o věhlasné operní pěvkyni Emmě Destinové Commedia Finita je na programu 30. července od 20 hodin, proslulá komedie Oscara Wilda Jak je důležité býti (s) Filipem následuje 27. srpna od 20 hodin.

Celý článek


V Braníku hořela restaurace

Do ulice Za mlýnem v Braníku vyjely včera tři jednotky pražských hasičů k ohlášenému požáru v restauraci. Jednalo se o požár v kuchyni restaurace, který se částečně rozšířil na střechu budovy.

Celý článek


Návrat po třinácti letech. Ve skleníku Fata Morgana se vylíhl motýl z Madagaskaru

Minulý týden čekalo na návštěvníky skleníku Fata Morgana překvapení v podobě nově vylíhnutého motýlího krasavce. Druh Argema mittrei patří mezi největší motýly světa a pro svůj vzhled se mu přezdívá „kometový motýl“. Pochází z tropických lesů Madagaskaru a v Evropě se vystavuje jen zřídka. 

Celý článek


V Chorvatsku natočil bizarní letní hit. Budete ho buď milovat, nebo nesnášet!

Je jim něco málo přes dvacet, říkají o sobě, že žijí v roce 2050 a hrají hudbu, u které si posluchač není jistý, jestli opravdu slyší to, co slyší. Netradiční projekt Bert & Friends v čele s frontmanem Albertem Romanutti natočil na vlně trochu jiné estetiky u chorvatského moře videoklip, který budete buď milovat, nebo nenávidět.   

Celý článek


1 2 3 4 5 >> ... 143