Přehled článků

Minul trojici mladíků, jeden z nich ho vážně zranil

V neděli v půl sedmé ráno se přes Náměstí Republiky vracel šestatřicetiletý muž z baru. Že byl poměrně notně podroušen, je zřejmé ze záběrů kamery městského kamerového systému.

Celý článek


Zajistili na Vltavě poškozený člun

Dnes v 06:33 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů z Modřan a Radotína na smíchovské části břehu Vltavy u částečně potopeného motorového člunu. Jednalo se o člun v délce šesti metrů, který byl v kotvišti u Královské louky.   

Celý článek


Kde hledat letní brigádu? A jak nenaletět?

Nastává doba sezónních prací a letních brigád. K přivýdělku ji využívají nejen studenti, ale i řada lidí v důchodovém věku nebo ti, kteří nehledají nebo nemohou najít práci na plný úvazek. Kde hledat dobrou brigádu nebo práci na dobu určitou? A na co dát pozor při jejím sjednávání? Praktické rady nabízí ředitelka pracovního portálu Profesia.cz Zuzana Lincová.

Celý článek


Tři perly na trhu s kancelářskými prostorami

Barokní městská budova po rekonstrukci v Jindřišské ulici, zámeček Na Křížku s dostačující parkovací kapacitou a pulzující administrativní budova v Holešovicích, to jsou podle konzultační a poradenské společnosti OFFICE HUNTERS v současnosti tři nejzajímavější kancelářské budovy v Praze, které nabízí svým klientům. Řada společností si dnes přeje pracovat v historických nebo stylových kancelářích a tyto objekty splňují ta nejpřísnější kritéria pro kancelářské prostory 21. století. 

Celý článek


Momentum: Třicet hodin tance Miřenky Čechové na piazzettě Národního divadla

Na náměstí Václava Havla (piazzetta Národního divadla) se 22. června v 16 hodin na celých 30 hodin zastaví čas. Místo se promění v zabydlený pokoj s neviditelnými stěnami, v němž vše plyne pomaleji, než ve skutečnosti. Performance Momentum, inspirovaná japonským tanečním uměním butó, nabídne zamyšlení nad každodenní uspěchaností života. 

Celý článek


Na konečné zastávce skončila jeho cesta do práce. Ztratil vědomí

V úterý po osmé ranní hodině konali strážníci z obvodního ředitelství Prahy 6 pochůzkovou činnost v  Podbabě. Na konečné zastávce tramvaje si všimli ležet muže, který byl v bezvědomí. Měl slabý pulz, velmi těžce dýchal a v oblasti obličeje byla zřetelná drobná poranění, pravděpodobně způsobená pádem na zem.

Celý článek


Kvůli rozchodu šel skočit z Nuselského mostu. Ale ejhle, nebyl tam

Ve středu chvíli po půlnoci přijalo operační středisko městské policie oznámení o muži, který je na Nuselském mostě a chce spáchat sebevraždu. Hlídka strážníků z Prahy 2 se okamžitě vydala situaci prověřit. Na místě se však žádná osoba nenacházela.

Celý článek


Dvě nehybné ženy ležely na podlaze

Hned dva případy v jeden den řešili strážníci z Prahy 8 a 9. Měly téměř totožný scénář. Jednalo se o dvě starší ženy, které jsou samy v zamčeném bytě, obě leží na zemi a  nemůžou se pohnout. 

Celý článek


Má sociálku na krku: Nechala své malé dítě na ubytovně a šla popíjet!

V sobotu po páté hodině ranní se snažila dostat pětatřicetiletá žena do pokoje na ubytovně v pražských Modřanech. Tu však odmítl pustit muž z ostrahy, jelikož řád ubytovny toto zakazuje.

Celý článek


Má hlas i tvář anděla, do Prahy přiveze Vánoce. A to doslova královské!

Evropské koncertní turné Královské vánoční gala, v jehož rámci vystoupí nejúspěšnější lyrická sopranistka všech dob Sarah Brightman (56) a jednoznačně nejlepší chorálová skupina světa Gregorian 16. prosince 2017 v pražské Tipsport Areně, dal dohromady německý hrabě, skladatel, producent a aranžér Frank Peterson (54). Ne náhodou. S Gregorian spolupracuje už pěknou řádku let, pro Sarah Brightman vyprodukoval osm veleúspěšných alb a deset let byl jejím životním partnerem. 

Celý článek


Proč se přisají na lidské genitálie? Osm věcí, které o klíšťatech možná nevíte


Puberťáci rozjeli alkoholový mejdan na dětském hřišti. Zbořili se slušně!

Kolem šesté hodiny večerní v sobotu bylo přijato oznámení, že na jednom z dětských hřišť v  Letňanech se nachází nezletilé osoby, které mají konzumovat alkoholické nápoje. Strážníci z obvodního ředitelství Prahy 9 po příjezdu na místo zjistili, že skutečnost se zakládá na pravdě.

Celý článek


Na Votvírák pojedou z Prahy posílené vlakové spoje

Společnost České dráhy vypraví z Prahy na hudební festival Votvírák 2017, který se od 16. do 18. června uskuteční v Milovicích, posílené vlakové spoje pro komfortnější cestu pro všechny fanoušky české a slovenské hudby.

Celý článek


Arogantní „borec“ takto vyřešil problém s hledáním parkovacího místa

Pražští strážníci se při výkonu své služby setkávají s různými vysvětleními, proč ten či onen přestupek přestupce vlastně spáchal. Ale tvrzení, že podle „zákona“, řidič se zapnutými výstražnými světly může zastavit a stát 15 minut na přechodu pro chodce, je doslova šokující.

Celý článek


Váš kolega byl pod vlivem drog, stěžoval si podomní prodejce na tísňovou linku městské policie

I přes zákaz podomního prodeje na území Prahy se dvojice mužů snažila prodat levnější elektřinu seniorům. Strážníci případ předali správnímu orgánu k dalšímu opatření. Jeden z mužů stihl ještě falešně obvinit strážníka z požití drog.

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 >> ... 139