Přehled článků

Krátké filmy Haruny Honcoop vyprávějí příběhy socialistické architektury

Více než 200 staveb z 11 zemí bývalého sovětského bloku Evropy ožívá v dokumentární sérii Na věčné časy – Relikty architektury socialistické éry (2017, 59min), kterou natočila česko-japonská režisérka Haruna Honcoop. Poválečnou architekturu a příběhy, které během 40 let vyprávěly stavby díky různým politických kontextům, mapovala celé 4 roky. 

Celý článek


Stařenka doma trpěla. Měla podlitinu, krvavou ránu, plazila se po zemi

V pondělí hodinu po poledni přijali strážníci z Prahy 6 oznámení, že v jednom z bytů v Dejvicích volá o pomoc žena. Na místě se setkali se sousedkou, která událost ohlásila. Potvrdila, že stará paní je doma sama, manžela jí hospitalizovali v nemocnici.

Celý článek


Drama na úřadu práce: Agresivní muž napadal úřednice, tím to neskončilo

Strážníci z Prahy 6 byli v pondělí dopoledne voláni do budovy úřadu práce, kde se měl nacházet agresivní klient. Hlídka u vchodu slyšela muže, který velice vulgárním způsobem napadal úřednice.

Celý článek


Voxel chystá pro své fanoušky překvapení. Podzimní turné ve folklórním duchu

Zpěvák a písničkář Voxel připravuje podzimní #PopFolklorTour, během níž navštíví od října do prosince celkem devět měst po celé České republice. Voxel na turné vystoupí společně s cimbálovkou. Bude to tak poprvé, co budou mít fanoušci šanci zažít a slyšet cimbálovou muziku a pop v podání Voxela. Diváci uslyší jeho písně přetvořené do netradičních aranží, a to ve folklorním pojetí, ve kterém se ponese i následná afterparty. Ta proběhne vždy pod pódiem, a protože k cimbálovce neodmyslitelně patří dobré víno, mají se fanoušci na co těšit.

Celý článek


Doctor P. P. se v novém klipu stal drsným trenérem českých celebrit

V úterý 12. září proběhlo ve vršovické posilovně Barbell Gym veselé natáčení zbrusu nového videoklipu rockera Petra Pečeného alias Doctora P.P.  V současné době nejhranější píseň v českých rockových rádiích tak konečně dostala nový rozměr. Bicáky, Tricáky, Kokosáče – aktuální singl z nově připravované desky, režíroval herec Jakub Štáfek a bylo opravdu na co se dívat. Na place se sešel neuvěřitelně různorodý tým, složený ze sportovců, tanečnic a hlavně kolegů z hudební i divadelní branže.

Celý článek


Vzniká nový kabaret: Zeman byl v mládí lupič, nyní míří po Ovčáčkovi a Babišovi na jeviště

Nezávislá divadelní scéna SemTamFór připravuje pro pražské publikum satirické představení Republiko má středisková aneb lukrativní nejistota. V této divadelní novince slibuje kritiku nejvyšších vládnoucích míst. Pražská premiéra proběhne 27. září od 19 hodin v Divadle Na Prádle, na Malé Straně. Diváci představení budou provedeni zákulisím politiky a uslyší to, co volení zástupci lidu nahlas nikdy neřeknou. Průběh dne politika je patřičně komentován obdobně, jako je v ZOO komentováno krmení lachtanů.

Celý článek


Fenomén Masaryk. Národní muzeum otevřelo nevšední výstavu

Návštěvník se na výstavě seznámí nejen s Masarykem jako politikem a zakladatelem Československa, ale především jako s velice zajímavou osobností s nevšedními myšlenkami, pevnými morálními zásadami a strhujícím životním příběhem.

Celý článek


Czech Design Week v Hybernské

Hybernská 4 v Praze poskytne azyl proslulým i pronikajícím designérům z Čech i ze světa v rámci festivalu Czech Design Week podzim 2017

Celý článek


Opilý agresivní muž vzal do ruky kovou tyč, vyrazil do ulic. A bylo zle!

Minulou středu večer přijali strážníci z Prahy 5 oznámení, že ve Vltavské ulici se pohybuje agresivní opilý muž s kovovou tyčí v ruce a napadá kolemjdoucí.

Celý článek


Makovice vydaly tajemství

V makovicích věže Staroměstské radnice byly dokumenty z roku 1949 a 1984. Celkem bylo nalezeno pět zatavených schránek – čtyři tubusy a jedna plochá schránka, které byly do zlacených makovic uloženy při opravách Staroměstské radnice – v letech 1949 a 1984.

Celý článek


Napadl řidiče, autu začal dávat pěstí

V sobotu po půlnoci prováděli strážníci z Prahy 6 kontrolní činnost v ulici Na Větrníku, kde uviděli muže stojícího uprostřed vozovky. Ten se znenadání rozeběhl a napadl řidiče, který stál u vozidla.

Celý článek


Výjimečné černobílé malby ženského těla můžete vidět jen pár dní

Villa P651 ve Střešovicích pořádá od 14. do 19. září výstavu figurálních obrazů Daniela Krejbicha. Malíř známý především pro razantní použití barev, uvede výjimečné černobílé malby ženského těla.

Celý článek


Václavák zaplní sochy. Začíná výstava VáclavART

Václavské náměstí se na čtyři týdny od 12. září do 10. října zaplní sochami. K vidění bude devatenáct děl od devíti mladých tvůrců z ateliéru sochařství Lukáše Rittsteina pražské Akademie výtvarných umění (AVU). 

Celý článek


Au, ten pád ze čtvrtého patra musel bolet! Pes ze světlíku je zachráněn

Pražští hasiči vyprostili psa, který spadl ze čtvrtého patra do světlíku domu v Nitranské ulici na Vinohradech. K případu, který se stal po osmé hodině ráno, byli vysláni hasiči-lezci z centrální stanice.

Celý článek


Ani slonům se to nevyhne. Poprvé u zubaře

Pražská slůňata rostou a i u nich došlo na výměnu zubů. Sedmnáctiměsíční Max už nemá ani jeden z první generace a mladší jedenáctiměsíční Rudi má zatím vyměněný zub jeden. Právě starší ze sloních mláďat již absolvovalo díky cvičení první kontrolu chrupu od veterináře.

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 7 >> ... 148