Přehled článků

Šampaňské a dort pro Mefista za padesátou vyprodanou reprízu

Muzikál Mefisto, který měl premiéru v listopadu 2016, se stal jedním z nejúspěšnějších muzikálů současné divadelní scény. Josef Vojtek si za titulní dvojroli Mefista/Fausta odnesl prestižní divadelní cenu Thálie, dále má na kontě 40 tisíc spokojených diváků a padesátou vyprodanou reprízu. Co víc by si mohli tvůrci, v čele s režisérem Zdeňkem Zelenkou a autorem hudby Danielem Bartákem přát.

Celý článek


Opilý cyklista měl pech, spadl přímo před nimi

V noci na sobotu spadl cyklista z kola, a to přímo před zraky strážníků. Nasedl zpět na kolo a pokrčoval v nejisté jízdě dál. Třicetiletý muž nadýchal 2,14 ‰ alkoholu. Skončil na služebně Policie ČR.

Celý článek


Honička s „opilou“ lodí se z Vltavy přemístila na břeh

Při dohledu nad dodržováním plavební bezpečnosti, veřejného pořádku a dalších úkolů s tím spojených na řece Vltavě, si strážníci městské policie v pondělí večer všimli neosvětleného plavidla. Ve chvíli, kdy si muž řídící gumovým člun všiml služební lodi strážníků, pokusil se s lodí schovat za mostní pilíř.

Celý článek


Muž demoloval finanční úřad. Co ho štvalo?

Muže, který poničil vstupní dveře Finančního úřadu a další vybavení, předali pražští strážníci republikovým kolegům. 

Celý článek


Těhulka se ukryla ve zkušební kabince. Měla pro to pádný důvod, stejně jí to nepomohlo

V úterý dopoledne oslovila hlídku strážníků zaměstnankyně lékárny v Praze 5, která jí sdělila, že před malým okamžikem lékárnu opustili muž a těhotná žena, kteří zde odcizili větší množství léčiv.

Celý článek


Surové napadení vyprovokovala žena, bezdomovec dostal nakládačku

Oznámení o skupině osob, která má fyzicky napadat bezdomovce, řešili strážníci v pátek v době oběda v parku na Žižkově náměstí v Praze 3.

Celý článek


Chtěla se oběsit, zachránce poplivala

V pátek ve večerních hodinách si dozorčí strážníci na kamerovém systému všimli ženy, která u východu z parkoviště vedle budovy městské policie v Praze 7 se pohybuje na zábradlí. Situaci šel jeden z dozorčích prověřit a na místě zjistil, že je žena přivázána za krk kusem oděvu ke  kovové konstrukci přístřešku nad vchodem, špičkami nohou stojí na zábradlí a křičí, že spáchá sebevraždu.

Celý článek


Naháč byl ochoten darovat své dělo

Oznámení na linku tísňového volání jela k Thomayerově nemocnici v pondělí odpoledne prověřit hlídka městské policie ze čtvrtého pražského obvodu. Neznámý muž zde měl kopat do  zaparkovaného osobního auta. Strážníky hned po příjezdu kontaktoval oznamovatel společně s ostrahou nemocnice a ukázali na muže, který byl do půl těla vysvlečený a stál opodál.

Celý článek


Vyplavilo je moře. Šaty vyrobené z plastů

V úterý 30. května startuje Evropský týden udržitelného rozvoje, do kterého se zapojí i Centrum Černý Most. V sobotu 3. června nabídne svým návštěvníkům speciální program na téma udržitelnosti, jenž zahrne například výstavu ekologické kolekce H&M, výrobu hraček, líčení bio kosmetikou, workshop, jak nosit klobouky a mnoho dalšího.

Celý článek


V areálu školy rozjela mládež alkoholový večírek

V pondělí večer si hlídka městské policie z Prahy 14 všimla v areálu jedné základní školy skupinky mladíků a slečny, která poté, co je zahlédla, se pokusila schovat lahve od alkoholických nápojů.

Celý článek


Chlípník v metru: Jedné cestující dal ruku mezi nohy, další sáhnul na ňadra

Od 12. května prošetřují kriminalisté případ, který je detektivy momentálně kvalifikován jako trestný čin výtržnictví se sexuálním podtextem. Za tento delikt hrozí podezřelému v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky.

Celý článek


Deset míst, kde si Pražané nejraději dávají rande. Petřín je out

Nejoblíbenějším setkávacím místem v Praze je v současnosti náměstí Republiky (18,8 %). Západnímu břehu Vltavy pak dominuje Anděl (14,1 %). V letní sezóně a mezi mladými lidmi má značnou popularitu náplavka na Rašínově nábřeží (11,7 %). Tři z deseti Pražanů však stále volí jako nejlepší místo k setkání Václavské náměstí (31,5 %), a to zejména kvůli dobré dostupnosti metrem a velkému množství služeb na dosah. 

Celý článek


V Divadle Rokoko pokračují přípravy na premiéru inscenace Čapek

V Městských divadlech pražských pokračují přípravy na premiéru inscenace Čapek. Autorský projekt režiséra Pavla Kheka a dramaturgyně Věry Maškové mapuje skrze osud významného českého spisovatele a novináře Karla Čapka důležité období našich dějin. Inscenace bude mít premiéru 3. června v Divadle Rokoko. Hlavní roli Karla Čapka ztvární Jiří Hána.

Celý článek


Výstava bonsají pod širým nebem

Od 19. května bude trojská botanická zahrada patřit japonskému umění. Desítky bonsají od českých i zahraničních pěstitelů zaplní Japonskou zahradu. Letos poprvé představí své umění italský autor Luca Crespi. Výstavu doprovodí bohatý víkendový program, chybět nebude například ukázka tvorby ikebany, hudební a divadelní vystoupení či nabídka japonských specialit.

Celý článek


Cizinec napadal v centru Prahy kolemjdoucí

Strážníci předali záchranářům muže, který napadal kolemjdoucí. Záchranná služba ho následně převezla na psychiatrii.

Celý článek


<< 1 2 3 4 5 6 7 >> ... 139