Tohoto pražského týpka už jste někde na party určitě viděli
Ve filmu uvidíte i herce Radovana Klučku. Foto: www.rootsinego.cz

Tohoto pražského týpka už jste někde na party určitě viděli

27. února 2017 12:47
Autor: red
Kde se v lidech bere zlo? Ptá se ve svém prvním hraném filmu scénáristka a režisérka Kristina Weiserová, která tvoří pod pseudonymem 113kw. Odpovědí je komediální drama, rychlá smršť osudů, odehrávající se během jediného dne.

Nezávislá producentka, scénáristka a režisérka Kristina Weiserová (s pseudonymem 113kw) zpracovala témata, kterým se už dříve věnovala ve svých dokumentárních a amatérštějších projektech. Kristina prošla profesemi od klapky, skriptky, asistentky castingu, dramaturga, i režie, a studovala teorii divadla a filmu. 

Příběh filmu Roots In Ego vypráví o dvou sestrách, naivní Natálii Haabové (hraje Eva Kavanová), která dělá poledance, a její starší sestře Karolíně Haabové (hraje Štěpánka Pencová), která pracuje v tetovacím salonu, a ukazuje jeden typický den z jejich života – v souvislosti s osudy jejich kamarádů, které na Žižkově potkávají.  

Drogy, bezstarostnost, naivita a lhaní sama sobě jsou znaky, které se prolínají většinou z osudů. Známý herec Míra Nosek ztvárnil postavu novodobého šamana, bezstarostného týpka, organizujícího free parties na louce. 

Scénárista a filmař Marek Dobeš (autor např. Chocking Hazard) hraje jeho parťáka Petr Xolo tak věrně, že si někteří přátelé autorky po zhlédnutí filmu myslí, že „toho týpka už někde na party určitě viděli“. 

Drsná moderátorka Nikita Veronika Petrová hraje hustou party holku s dodávkou, a v dalších rolích se objevil například Radovan Klučka, Michal Dudek, Zdeněk Pecha, Aleš Surma, drum´n´bass djka Kanjacca, Norbert Žid, Michaela Wenigerová, Jana Tichá. Příběh se odehrává na mnoha typických žižkovských místech (Growshop, Žižkovská věž, byty, bary, ulice…), v prostředí poledance studia (studio Firefly) a tetovacího studia a hlavně v baru, kde současná mladá generace tráví nejvíce času.

Film režisérka doslova vydřela a vydupala ze spárů osudu, navzdory všem, kdo projektu nevěřili a snažili se ho v průběhu různých fází výroby podcenit. Film vznikl za minimální náklady, ale přesto je uváděn v kvalitě alternativní 35 mm filmu.

Na filmu se podíleli například známí filmoví maskéři Vlad Taupesh a Josef Rarach, pracující na hollywoodské úrovni, nebo skladatel Varhan Orchestrovič Bauer, který spolupracoval i s Milošem Formanem, s postprodukcí a jako producent se podílel autorčin otec, trikový specialista a kameraman docent Antonín Weiser (autor trikových scén například v populární pohádce S čerty nejsou žerty, O princezně Jasněnce a létajícím ševci, nebo filmu Kolja).

Ve filmu zní hudba od autorů žánrů hiphop, drum´n´bass, breakbeat, jungle, techno, house, reggae ale i symfonická hudba Varhana Orchestroviče Bauera. 

Film bude promítán s anglickými titulky a po uvedení v Praze, bude uváděn postupně v dalších městech republiky, ale vždy ve spojení s hudební party. Záměrem je zprostředkovat divákovi pocit, jakoby se stal součástí světa filmu. Film tedy nebude, až na výjimky, uváděn v kině.