Nedá si pokoj a nedá!

15. října 2014 14:34
V neděli, přibližně ve tři čtvrtě na jedenáct večer, si všiml operátor kamer linky 158 v ulici Krocínova v Praze 1 podezřelého muže. Ten se nejprve, jako by nic, ochomýtal kolem zaparkovaných aut, mezi která se z ničeho nic sklonil, kdy nebylo zřejmé proč.

Po chvilce se vztyčil a poodešel o kousek dál. Poté se vrátil na stejné místo a více méně osvětlil, co předtím mezi auty dělal. Jako by nic totiž u jednoho z vozů otevřel dveře a prohledal interiér. To opakoval posléze ještě několikrát.

Od auta odešel až poté, co si přisvojil tašku s navigací, částí autorádia a dalšími osobními věcmi majitele. Netušil ale, že jeho počínání po celou dobu sleduje a zároveň zaznamenává operátor kamer linky 158. Ten o této situaci informoval kolegy v terénu z oddělení hlídkové služby prvního policejního obvodu.

Ti okamžitě vyrazili na místo a dotyčného zadrželi nedaleko vykradeného vozu. Následným prošetřováním policisté zjistili, že se zadržený dvaačtyřicetiletý muž nedopustil takového jednání poprvé.

„Evidence totiž prozradily, že byl za obdobné jednání v minulosti již celkem dvanáctkrát trestně stíhán. A stejně tomu bude i v tomto případě, neboť mu vyšetřovatel sdělil obvinění z trestného činu krádež, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.