Adam Znamirovský ovládl prestižní klavírní soutěž v Itálii
Jedenáctiletý klavírní talent Adam Znamirovský. Foto: Praha 11

Adam Znamirovský ovládl prestižní klavírní soutěž v Itálii

23. října 2021 08:56
Autor: TZ, red
Jedenáctiletý klavírní talent Adam Znamirovský dosáhl úžasného úspěchu, když na prestižní klavírní soutěži Città di Minerbio v italském městě Minerbio získal nejen prvenství ve své kategorii, ale i absolutní vítězství v soutěži do 16 let.

Stejně jako mimořádně talentovaní sportovci neváhají cestovat přes půl republiky za svým trenérem, tak i mimořádně talentovaní mladí umělci a jejich rodiny nelitují námahy a vydávají se na pravidelné cesty za svými učiteli.

V případě jedenáctiletého klavíristy Adama Znamirovského z Chodova u Karlových Varů to znamená strávit už šestým rokem nejméně jednou za týden téměř čtyři hodiny cestou do ZUŠ Jižní Město a po několikahodinové intenzivní lekci se obratem vydat zpět. Právě sem, do třídy Markéty Cibulkové, ho totiž před šesti lety nasměroval klavírní virtuos Ivo Kahánek, na kterého se obrátili s prosbou o radu rodiče Adama s tím, že jejich čtyřletý syn údajně projevuje nezvykle velký hudební talent.

Po necelých dvou letech spolupráce s paní učitelkou už Adam vyhrál 1. cenu na celostátní klavírní soutěži ZUŠ a od té doby ho nic nezastavilo. Kromě cen z národních i mezinárodních soutěží (např. Klavírní soutěž Bély Bartóka v rakouském Štýrském Hradci, Virtuosi per Musica di Pianoforte, Broumovská klávesa, Prague Junior Note, Classic Pure Vienna…) má za sebou i koncerty v rámci hudebního festivalu Pražské Jaro, Dvořákova Praha, Smetanova Litomyšl.

O Adamův talent se nově starají i v Nadačním fondu Milénium manželů Železných. Díky jejich velkorysé finanční podpoře teď může nejen doma cvičit na vynikající nové pianino, které mu poskytla světově proslulá firma Bechstein, ale také vyjíždět na zkušenou do ciziny. Naposledy to bylo začátkem října, kdy se vypravil na italskou soutěž Città di Minerbio a získal nejen prvenství ve své kategorii, ale i absolutní vítězství v soutěži do 16 let.