Agresivní invalida byl vybaven zásobou bodných zbraní
Zadržený muž na vozíku měl u sebe několik nožů. Foto: MP Praha

Agresivní invalida byl vybaven zásobou bodných zbraní

3. května 2020 13:42
Autor: red
Muž na invalidním vozíku nejprve nožem ohrožoval jiného muže, poté zaútočil také na strážníka. Jako zbraň použil nejen nůž, ale také vozík. Hlídka proti němu musela použít donucovací prostředky. Útočník byl vybaven „slušnou“ zásobou bodných zbraní.  

Před pár dny se večer na tísňovou linku 156 obrátil mladý muž a požádal o příjezd hlídky do Chodovské ulice. Zde ho měl nožem ohrožovat muž na invalidním vozíku poté, co jej viděl, jak se snaží vniknout do zaparkovaného vozidla a upozornil ho, aby s tím hned přestal.

Na to ale muž vytáhl svazek klíčů, na kterých měl připevněný nůž a zaútočil na něj. Jakmile zjistil, že jede na místo hlídka městské policie, z místa se vzdálil.

Napadený strážníkům ukázal směr, kterým se vydal. Když hlídka muže našla, vyzvala ho, aby zastavil. V ten moment agresor změnil směr a prudce se rozjel na strážníka.

„Výzvu, aby toho zanechal, zcela ignoroval a naopak přitvrdil. Vytáhl z kapsy nůž s délkou čepele kolem 10 centimetrů a razantně se rozmáchl. Nůž nasměřoval přímo do horní oblasti stehen, slabin a břicha. V dalším útoku mu zabránilo použití donucovacích prostředků,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Jednačtyřicetiletý útočník byl pro podezření ze spáchání trestného činu omezen na osobní svobodě. Při čekání na příjezd hlídky Policie ČR byl i nadále velmi agresivní a snažil se pohyby nohou strážníky zasáhnout. Na místo byla také přivolaná záchranná služba kvůli drobným zraněním útočníka.