Agresivní opilec vyrazil za bejvalkou, nakonec tekla krev z něj

1. května 2018 07:56
Autor: red
Minulou středu večer přijali strážníci z Prahy 1 oznámení, že ve Pštrossově ulici je agresivní opilý muž, který měl napadnout ženu. Ta na strážníky čekala před domem a  zavedla je do druhého patra, kde strážníci nalezli zjevně opilého zakrváceného muže.

Žena poté strážníkům sdělila, že její opilý bývalý manžel se měl chovat agresivně. Když jedno z dětí začalo plakat, vzteky rozbil skleněnou výplň dveří, přičemž si přivodil řezné poranění zápěstí pravé ruky.

Muž měl poté napadat i majitele domu, který přišel ženě na pomoc. Strážníci cizince odvedli ke služebnímu autu, poskytli mu první pomoc, ránu mu obvázali a  přivolali na místo záchrannou službu.

Protože rozbitá skleněná výplň dveří měla dle majitele domu historickou hodnotu a škoda přesáhla hranici pět tisíc korun, hlídka muže navíc omezila pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě.

Provedenou dechovou zkouškou mu byla naměřena hodnota tři promile. Záchranáři zraněného převezli k ošetření do jedné z pražských nemocnic. Celou věc si k dalšímu šetření převzala Policie ČR.