Alkoholový dýchánek bezdomovců rozpustila hlídka městské policie

17. července 2019 21:25
Autor: TZ, red
Strážníci řešili přestupky ve veřejném pořádku skupinky osob bez domova.  Jeden z nich se před nimi neostýchal ani svléknout. Před odvozem na záchytnou stanici musela proti němu hlídka zakročit za pomoci donucovacích prostředků.

Jako ideální místo k popíjení alkoholu, pokřikování na kolemjdoucí, močení na zdi domů a jiné kratochvíle, si vybrala partička bezdomovců v samotném centru metropole, v Revoluční ulici. Ve chvíli, kdy na místo dorazila hlídka městské policie, nejopilejší z přítomných ještě přidal do repertoáru přestupků obnažené přirození. Dotyčný navíc vůbec nekontroloval své chování a ohrožoval nejen sebe, ale i okolí.

Hlídka proto rozhodla o převozu muže do protialkoholní záchytné stanice. Na opakované výzvy muž nereagoval, několikrát se pokusil místo opustit a nadále upíjel alkohol vytažený z batohu. Na řadu tedy přišly hmaty a chvaty. Po spoutání následoval transport do protialkoholní záchytné stanice. Muž při orientační dechové zkoušce nadýchal 2,78 ‰ alkoholu. Jeho přestupky se dále bude zabývat místně příslušný správní orgán.