Aneta Langerová slaví dvacet let na hudební scéně
Aneta Langerová. Foto: Helena Kadlčíková

Aneta Langerová slaví dvacet let na hudební scéně

28. února 2024 16:14
Autor: Alo
Zpěvačka a skladatelka Aneta Langerová slaví dvacet let, která zasvětila cestě za svým hudebním snem! Vroucím přáním Anety je, aby se slavilo, jak jinak než hudbou. V pátek 15. března 2024 vydává speciální dvojalbum, které obsahuje největší hity i nejzajímavější písně včetně nového singlu, jejž doplní videoklipem. Kromě toho se fanoušci mohou těšit na celoroční koncertní turné, které odstartuje v Brně 18. března a v Praze již 19. března. Chystají se i další vystoupení na různých festivalech a slavnostech. Vrcholem oslav budou Anetiny podzimní koncerty za doprovodu filharmonie.

K příležitosti výročí dvaceti let na hudební scéně Aneta Langerová řekla: „Když jsem vstoupila do světa písní, začala jsem tím vyprávět příběhy druhým a cítila chvění něčeho většího. Něčeho, co nás všechny přesahuje a zároveň drží pohromadě jako jednotlivce ve vztahu k sobě samému, k rodině, přátelům, ale nakonec i k celé společnosti. Tato zázračná písně krajina mě vtáhla do svých tajů a od té doby si připadám jako poutník, který objevuje stále nové a nové podoby života. A mám takové tušení, že tahle cesta nikdy neskončí.“

Dvojalbum nejoblíbenějších i nejzajímavějších písní pod názvem Zázračná písně krajina 20 LET vybrala Aneta osobně jako mapu své hudební tvorby od roku 2004, kdy vyšla její první studiová deska Spousta Andělů. Dále jsou zde písně z alb Dotyk (2007), Jsem (2009), Na Radosti (2014) i z posledního alba Dvě slunce (2020). V této kompilaci se tak objevuje celkem 39 písní a nechybí ani velké hity, jakými jsou Voda živá, Malá mořská víla, Hříšná těla, Křídla motýlí, Svatá Kordula, Tráva, Bílý Den, skladby s neopakovatelnou atmosférou z živých koncertů i dvě nadační písně – Píseň pro Světlušku (2006) a Píseň pro Olgu (2023). Součástí novinky bude i bonus – nová gospelová skladba s názvem Zázračná písně krajina. Album vydává na 2CD i digitálně Art Shock v exkluzivní distribuci Supraphonu.

Dvojalbem Zázračná písně krajina 20 LET Aneta vzdává hold blízkým spolutvůrcům, kteří jí do života vstoupili lidsky i hudebně. Patří k nim například Ivan Král, Jan P. Muchow, Jakub Zitko, Martin Ledvina, Michal Hrůza, Oskar Petr, Dorota Barová a další. A směrem ke všem dalším lidem, které za těch dvacet let potkala, zpěvačka uvedla: „Mnozí z vás u toho byli, tvořili jste, zpívali, hráli, organizovali, tančili, fandili, fotili, točili, radili, a za to vám patří velké díky!“

Oslava bude pokračovat na samostatných koncertech během turné Zázračná písně krajina 20 LET s Anetinou milovanou kapelou a smyčcovým triem po Čechách, na Moravě a i na Slovensku. Toto jarní turné zahájí svou pouť 18. března v brněnském Sono Music Clubu a 19. března v divadle Studio DVA v Praze. Kromě těchto zázračných koncertů z turné se bude slavit i na festivalech a slavnostech. Vyvrcholením hudebních oslav se stanou výjimečné podzimní koncerty za doprovodu filharmonie.

Turné Zázračná písně krajina 20 LET / 2024 aktuálně zveřejněné termíny:
18. 3. – Brno, Sono Music Club
19. 3. – Praha, Studio DVA divadlo
25. 3. – Jablonné nad Orlicí, sál kina
26. 3. – Lipník nad Bečvou, KD Echo
27. 3. – Lidové divadlo Svitavy
15. 4. – České Budějovice, Metropol
16. 4. – Divadlo Oskara Nedbala Tábor
  8. 5. – Kino Sokol Kladno
10. 5. – Luhačovice, KKC Elektra
12. 7. – Vinařství Lahofer Znojmo, Hudba na vinicích
13. 7. – Hrad Brumov, hradní amfiteátr
25. 7. – Říčany, přírodní koupaliště Jureček
  2. 8. – Hrad Vildštejn Skalná
  3. 8. – Zámek Zelená Hora u Nepomuka
  9. 8.  – Pelhřimov, Venkovní scéna KD Máj
11. 8. – Olomouc, parkán Uměleckého centra Univerzity Palackého
15. 8. – Zámek Děčín, Jižní zámecké zahrady
16. 8. – Sloup v Čechách, Lesní divadlo