Anna Julie Slováčková se pustila do boje s bulvárem
Anna Julie Slováčková. Foto: Dzianis Krylou

Anna Julie Slováčková se pustila do boje s bulvárem

12. února 2023 12:29
Autor: red
Zpěvačka Anna Julie Slováčková (27) se k ožehavým tématům nikdy příliš veřejně nevyjadřovala. Teď však přišla změna. Svůj postoj nyní sděluje způsobem sobě vlastním – písní!

Dcera herečky Dagmar Patrasové a hudebníka Felixe Slováčka první únorový pátek vydala nový videoklip s názvem Nejsem to já. V něm mimo jiné popisuje beznaděj spojenou s bulvárními články, jež o ní a její rodině pravidelně vychází. 

„V momentě, kdy jsou kauzy založené na lži a já o těch článcích ani nevím, tak mě to samozřejmě vždycky rozčílí,“ prozradila zpěvačka s dovětkem, že přesto moc prostředků na obranu nemá. Vzala to proto do svých rukou a vše, co měla na srdci, řekla videoklipem Nejsem to já. 

„S režisérkou Marií Korostelovou jsme si na toto téma hodně povídaly a ona pak přišla se scénářem, že se na mně budou promítat různé náhodně sebrané články a nenávistné komentáře, na základě, kterých si na mě lidé dělají názor, aniž by mě znali nebo si ty informace ověřili,“ vysvětlila, proč se k tomuto kroku odhodlala. 

„Setkávám se s tím poměrně často. Nevadí mi, když se píše něco, co je pravda, i když to třeba není příjemné. Zrovna o mé rodině se ale velmi často šíří vysloveně lži a mnozí redaktoři si ani nedají tu práci, aby mi zavolali a zeptali se, jak to je,“ posteskla si Anna Julie Slováčková. 

„Není to navíc záležitost pouze známých osobností. Úplně stejně se mnohdy cítí i obyčejní lidé, které si někdo vzal na paškál na sociálních sítích a veřejně je pomlouval. Nevím, jestli si dotyční pisatelé vůbec uvědomují, jak moc dokáže slovo ublížit,“ dodala. 

Píseň Nejsem to já bude součástí nové desky Osudová, jež bude vycházet v létě. Slavnostní křest pak proběhne v rámci koncertu v Lucerna Music Baru 4. října. 

Klip k písni je zde: https://www.youtube.com/watch?v=n09hXVCuMZI 

Hudba: Filip Vlček, Anna Julie Slováčková

Text: Anna Julie Slováčková, Daniel Holý

Hudební produkce: Filip Vlček, Rony Janeček

Mix: Filip Vlček Mastering:

Nick Watson (Fluid Mastering Studios, London UK)

Band: Anna Julie Slováčková, Šimon Keller, Josef Schmied, Matěj Růžička, Karolína Fišerová, Jaroslav Šindler