Asijská elegance a šarm vládnou. Trojská botanická zahrada zahájila výstavu exotických orchidejí
Foto: Botanická zahrada

Asijská elegance a šarm vládnou. Trojská botanická zahrada zahájila výstavu exotických orchidejí

2. března 2018 18:48
Dnes odpoledne proběhlo slavnostní zahájení očekávané výstavy orchidejí. Role patronek se ujaly herečky Iva Hüttnerová a Michaela Kuklová a zpěvačka Lucie Bílá. Tématem dvanáctého ročníku výstavy orchidejí je Asie a představí část z obrovského bohatství, které se skrývá uvnitř asijských tropických pralesů od nížin až po velehory. 

K výzdobě výstavy přispěly tentokrát i ambasády pěti zemí Sdružení národů jihovýchodní Asie zapůjčením zajímavých dekorativních předmětů a soch.

Výstava se koná ve skleníku Fata Morgana od 2. do 25. března, otevřeno je denně kromě pondělí od 9 do 18 hodin. Chybět nebude ani doprovodný víkendový program, workshop aranžování, poradna odborníků i prodej rostlin.

orchideje-kuklova-2018-nahled „Orchideje patří mezi nejkrásnější rostliny a považuji je za symbol ženskosti. I já jsem moc ráda, že mohu být patronkou této krásné výstavy,“ uvedla herečka Michaela Kuklová.

Herečka a moderátorka Iva Hüttnerová chodí do trojské botanické zahrady často. „Zahrádky, květiny a orchideje zvláště jsou moje srdeční záležitost. Do Troje proto často jezdím a v minulosti jsem zde natáčela i pořady Barvy života a Domácí štěstí,“ vzpomínala Iva Hüttnerová.