Atmosféru Afriky zažijete v Troji. Do botanické zahrady se vrací výstava soch od umělců ze Zimbabwe
Výstavu afrických soch najdete v expozici Stráň. Foto: BZ

Atmosféru Afriky zažijete v Troji. Do botanické zahrady se vrací výstava soch od umělců ze Zimbabwe

23. června 2018 09:07
Letošní léto má být dle předpovědi meteorologů horké. V pražské Troji bude africké. Botanická zahrada hl. m. Prahy připravila bohatý prázdninový program, který bude věnován umění, kultuře a také kuchyni afrického kontinentu. Po pěti letech se do zahrady vracejí sochy zimbabwských sochařů. V rámci doprovodného programu si o víkendu 14. a 15. července návštěvníci užijí African food festival neboli víkend plný afrického jídla, pití, hudby, tance, módy a mnoha dalších aktivit, které zaručeně pobaví jak malé, tak velké. 

Chybět nebude interaktivní divadelní představení a odvážní by si neměli nechat ujít show věnovanou kulinářským specialitám z hmyzu. Kdo by si rád vyzkoušel tvrdou práci sochařů na vlastní kůži, může se zapsat na speciální dvoudenní sochařský workshop, který proběhne o víkendu 4. a 5. srpna.

Milovníky květin seznámí kurátorka Alena Nováková se sbírkou letniček jižní Afriky. Kurátorské provázení se koná v sobotu 4. srpna od 14 a 16 hodin a sraz je u pokladny v jižní části areálu venkovních expozic.

Výstavu afrických soch si zájemci mohou prohlédnout v expozici Stráň až do 30. září denně od 9 do 20 hodin. Od 21. června do 31. srpna bude ve výstavním sále probíhat výstava fotografií Jany Sandner nazvaná Děti a život v Tengenenge. Na uvedené akce platí běžné vstupné do venkovních expozic botanické zahrady.