Back to School v Galerii Butovice

15. srpna 2023 14:39
Autoři: Alo, TZ
Nedělní odpoledne 10. září s názvem Back to School bude v Galerii Butovice věnované všem školákům a školačkám. Od 14 do 18 hodin si užijí bohatý program, který bude plný soutěží, tance, skákání na nafukovacích atrakcích, ale především hostů, se kterými nikdy není nuda. Vystoupí Michal Nesvadba a Maxim Turbulenc. Přijede také Policie ČR, která si se zájemci popovídá o prevenci.

V neděli 10. září se od 14 hodin bude v Galerii Butovice oslavovat začátek nového školního roku. Akce se příznačně jmenuje Back to School a děti se mimo jiné mohou těšit na soutěže v různých disciplínách – pojídání hranolek na čas, pití „panáků“ s limonádou, přenášení vody, střelba na terč nebo hobby horsing, což je ježdění na „falešných“ koních; místo na opravdovém koni se jezdí na dřevěné tyči s plyšovou nebo dřevěnou hlavou koně. Výsledky soutěží budou vyhlášeny těsně před 18. hodinou.

Michal Nesvadba a Maxim Turbulenc
Od půl čtvrté se na pódiu představí oblíbený dětský komik Michal Nesvadba, který jistě rozveselí i děti, které si stále ještě stýskají po prázdninách. Zaručeně udělá radost také generaci rodičů a dalším dospělým návštěvníkům butovického centra – je vůbec někdo, kdo by neznal Michala a jeho zlepšováky a vynálezy vymodelované ze samolepicí pásky?

„Michalův program je zárukou pohody, her, zábavy, někdy i ponaučení,“ vybízí k návštěvě odpoledního programu marketingová manažerka Galerie Butovice Linda Horáčková a pokračuje: „Publikum bude do show aktivně zapojené a děti si budou moct odnést Michalovy lepenkové vynálezy domů.“

Kdo si bude chtít zazpívat, měl by oprášit slova z písničky Jede, jede mašinka a dalších hitů Maxim Turbulenc jako například Umbaj, Sluníčko nebo S tebou mě baví svět. Proč? Protože v 16:50 tato legendární kapela vystoupí na hlavním pódiu Galerie Butovice.

O tanec se postarají animátoři, o osvětu v oblasti prevence Policie ČR
Vystoupení Maxim Turbulenc nebude jedinou příležitostí, kdy si zatančit. K dispozici budou animátorky a animátoři, kteří si zatančí s dětmi, naučí je nějakou krátkou sestavu nebo nechají prostor neřízenému tanci s diskotékovou hudbou – podle preference dětí, které se budou chtít zapojit.

Svůj stánek bude mít v Galerii Butovice také Policie ČR, která všem zájemcům poví něco o prevenci. V závislosti na věku publika povykládá o tématech jako šikana, kyberšikana, dopravní výchova, drogová problematika, trestní odpovědnost nebo o bezpečném pohybu v silničním provozu.

„Děti jsou zranitelná skupina, pro kterou může být prevence alespoň částečnou ochranou,“ domnívá se marketingová manažerka centra. „Ke stánku ale může přijít kdokoli, koho cokoli z témat prevence zajímá, například témata počítačové podvody nebo domácí násilí. Policisté budou umět poradit i v případě, že už je na prevenci pozdě a potřebujete znát postup, jak řešit konkrétní problém,“ dodává Horáčková.

Předpokládaný konec programu je v 18 hodin.