Bezdomovec vypil čtyři krabičáky, chopil se meče a vyrazil do ulic

15. října 2014 15:49
Dnes v poledne přijal operátor tísňové linky volání, že v Burešově ulici na Praze 8 je muž s mečem v ruce a vyhrožuje zabitím. Policejní hlídky z okolí okamžitě vyrazily k místu a ve vedlejší Slancově ulici se jim tohoto podezřelého muže podařilo dopadnout.

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky silně opilého muže zadrželi pomocí donucovacích prostředků a zajistili u něj asi padesáticentimetrový meč, který měl dostat jako dárek od kamaráda. Orientační dechová zkouška mu naměřila více než tři promile alkoholu v dechu.

Policisté navíc zjistili, že muž byl během dnešního dopoledne už dvakrát řešený jinou hlídkou. Nejprve kolem půl desáté za krádež zboží v supermarketu v Maškově ulici, za což mu hlídka uložila pokutu, a poté kolem půl dvanácté volala řidička projíždějící Žernoseckou ulicí, že u kobyliské vozovny leží na chodníku muž.

Když k němu přijeli policisté, opilý muž jim řekl, že vypil čtyři krabicová vína, pouze upadl a žádné ošetření nepožadoval, poté odešel směrem ke stanici metra Ládví.

Pětačtyřicetiletý muž skončil na protialkoholní záchytné stanici a případ si převzali detektivové, kteří bezdomovce podezřívají ze spáchání trestného činu výtržnictví a nebezpečného vyhrožování.

„Za tyto skutky mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. Ovšem vyšetřování případu je teprve na samotném počátku a právní kvalifikace se tak ještě může změnit,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.