Bezdůvodně napadl kolemjdoucího násadou od smetáku. V záloze měl tesařské kladivo!

6. prosince 2020 14:49
Autor: red
Jediné, co uvedl útočník k napadení neznámého muže, bylo: „Chtěl jsem ho zabít.“ Dalšímu agresivnímu útoku zabránili strážníci, kteří byli nedaleko. Napadeného převezli záchranáři do nemocnice, útočníka si převzala státní policie. 

Křik z autobusové zastávky předčasně ukončil poslední listopadovou sobotu před půlnocí kontrolu stanice metra Vysočanská v době její uzávěry. Hlídka doběhla na zastávku a spatřila muže, jak tyčí, přibližně 80 centimetrů dlouhou, opakovaně udeřil do hlavy a zad jiného muže, který se snažil útoku bránit.

„Protože zákrok nesnesl odkladu, hlídka upustila od zákonné výzvy a útočníka za pomocí hmatů a chvatů svedla do kleku. Po zákroku se dotyčný zklidnil a začal se spolupracovat,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Osmadvacetiletý cizinec pouze uvedl, že chtěl dotyčného zabít. Vedle násady od smetáku, kterou k napadení použil, měl u sebe ještě tesařské kladivo. Oba předměty mu strážníci odebrali. Vzhledem ke krvácivému zranění na hlavě poškozeného hlídka přivolala záchrannou službu, která muže následně odvezla do nemocnice.

Před odjezdem stačil říct, že k němu útočník přistoupil a bezdůvodně ho napadl, nejprve pěstmi, poté jakousi tyčí. Jeho slova vzápětí potvrdili svědci události.

„Pro podezření ze spáchání trestného činu byl cizinec omezen na osobní svobodě a předán k dalším úkonům státní policii,“ dodala Seifertová.