Bezpečná náruč pomohla stařence do postele!
Na místě zasahovali strážníci. Ilustračí foto: archiv

Bezpečná náruč pomohla stařence do postele!

20. června 2024 11:21
Autor: red
V úterý 18. června před polednem kolem dopravní nehody hlídka strážníků z Prahy 7. U přechodu pro chodce ležela stařenka, vedle které klečely dvě ženy, držely ji za ruku a mávaly na projíždějící auta.

Strážníkům řekly, že byly svědky nehody, kdy si řidič transportéru při couvání nevšiml po přechodu právě procházející ženy s chodítkem. Osmasedmdesátiletá žena neměla žádná viditelná zranění, byla však silně otřesena.

Svědkyně přivolaly záchrannou službu a snažily se jí uklidňovat. Hlídka na místo přivolala také státní policii a ztotožnila jak řidiče, tak obě svědkyně. V sanitce pak záchranáři ženu vyšetřili. Převoz do nemocnice ale odmítla a chtěla jen domů do své postele.

Bohužel se o stařenku neměl kdo postarat, nemá žádnou rodinu a nejbližší přátelé jsou daleko. Proto se jí ujali strážníci. Aby nebyla venku na slunci, posadili ji nejprve do klimatizovaného auta a dali napít. Po příjezdu kolegů z dopravní policie ji odvezli domů.

Protože bylo chodítko po nárazu zničené, strážník ji vzal do náruče, vynesl do bytu a uložil do postele. Stařenka se v bezpečí svého domova a s náhradním chodítkem na dosah viditelně uklidnila. Hlídka pak ještě požádala sousedy, aby ji došli zkontrolovat.