Blešení, trh s kulturním programem zaplní halu 13
Tamara Klusová a Tomáš Klus. Foto: Martina Svobodová

Blešení, trh s kulturním programem zaplní halu 13

29. března 2023 14:47
Autor: Cen
Druhý ročník Blešení v sobotu 29. dubna v hale 13 Holešovické tržnice propojí udržitelné nákupy s koncerty, workshopy a food festivalem. Koncept zážitkového blešího trhu vytvořila Tamara Klusová s Mirkou Baštovou a Elenou Janotou, zakladatelkou Lemarketu – moderního tržiště lokálních značek.

„Moc nás těší, že od prvního Blešení je znát posun a téma udržitelnosti ve společnosti rezonuje čím dál více. Stále je tu ale prostor pro popularizaci nakupování z druhé ruky a naší ambicí je Blešení pořádat na pravidelné bázi,” říká Tamara Klusová a dodává: „Na Blešení si svůj prodejní prostor může zařídit úplně každý a poslat tak dál kousky ze svých šatníků nebo třeba i knihy, dekorace či nábytek – zkrátka vše, co ještě může udělat radost někomu dalšímu. Zároveň tu dáváme příležitost projektům zabývajícím se recyklací, udržitelností nebo slow módou a dát šanci na uplatnění například produktům 2. jakosti nebo kouskům ze starších kolekcí zde mají i poctivé lokální značky.”

Dubnové Blešení má dvě části: Dopolední Blešeníčko, které bude věnováno dětskému sortimentu a jehož součástí bude také dětská zóna s hlídáním, a klasické Blešení s hudebním programem a workshopy.

Dnem provede herec a zpěvák Šimon Bilina, velký propagátor secondhandového nakupování. Kromě koncertů a kreativních workshopů bude v hale 13 rovněž food zóna plná občerstvení od vybraných lokálních podniků i barů s nejrůznějšími drinky.

Více informací najdete na webu www.bleseni.cz.