Blíží se “Suchej únor”! Akce pro národ, který pije přes míru
Ilustrační foto: archiv

Blíží se “Suchej únor”! Akce pro národ, který pije přes míru

23. ledna 2019 07:21
Autor: TZ, red
V únoru proběhne sedmý ročník akce, která podpořila už tisíce mužů a žen ve snaze prověřit jejich vztah k alkoholu a změnit zaběhlé návyky. ČR se dlouhodobě drží v první pětce zemí s největší spotřebou čistého lihu na hlavu. Za hranicí rizikového pití se u nás podle výzkumů pohybuje přes 1 000 000 lidí. 

Suchej únor pořádá iniciativa Liga otevřených mužů (LOM). Odbornou záštitu akci poskytuje Národní ústav duševního zdraví (NUDZ) a Klinika adiktologie 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice (KAD). Učastníci kampaně se mohou už nyní registrovat k výzvě na stránkách www.suchejunor.cz.

„Pravidla jsou jednoduchá. Celý únor ani kapku alkoholu. V letošním roce ale přinášíme velkou řadu změn. Na webu www.suchejunor.cz provedou účastníci  jednoduchou registraci, po které na ně čekají tipy na cvičení, suchý pití, trička a trenky, rady od psychologů a dobrý pocit ze sebe i z výtěžku, co už sedmým rokem putuje na realizaci Sucháče a dobročinné projekty,” láká k účasti Mgr. Josef Petr, ředitel LOMu.