Buranovské babičky vystoupí ve Žlutých lázních
Foto: Buranovské babičky

Buranovské babičky vystoupí ve Žlutých lázních

26. února 2019 13:02
Autor: TZ, red
V neděli 10. března se koná ve Žlutých lázních Masopust s bohatým kulturním programem. Hlavními hvězdami budou Buranovské babičky, udmurtský folklorní soubor, který spojuje tradiční kulturu s moderními prvky. Tyto drobné stařenky prorazily ze zapadlé ruské vísky do světa šoubyznysu a v roce 2012 si odvezly z mezinárodního finále soutěže Eurovize 2. místo.  

Diváky i porotu uchvátilo to, s jakou vervou dokáží vystupovat na pódiu a zpívat moderní písně. Jejich vystoupení oslovilo i mladou generaci a jeho záznam se přes noc stal jedním z nejsledovanějších videí na internetu.

Masopust ve Žlutých lázních ale nebude jen o hudbě. Jeho důležitou součástí je street food, který návštěvníkům ukáže různé podoby ruské kuchyně, od salátů, pelmeňů, pirožků, vareniků přes soljanku až po šašliky a plov.

buranovske-babicky

Program je zaměřen především na rodiny s dětmi, pro které je připraven bohatý kulturní program, workshopy a soutěže o hodnotné ceny. Zajímavá pro všechny věkové kategorie bude například masopustní dobrodružná hra od LostRooms.cz, pro děti pak třeba malování dřevěných lžiček nebo skládání matrjošek. Dospělí se mohou přihlásit do soutěže v přípravě tradičních ruských pokrmů.