Bušil pěstmi do kuřáka, předtím zmlátil ostrahu
Násilník útočil pěstmi. Ilustrační foto: freeimages.com

Bušil pěstmi do kuřáka, předtím zmlátil ostrahu

30. července 2014 23:18
Autor: Jan Puci
V pondělí večer vyjížděli pražští policisté do Papírenské ulice, kde mladík rozbil skleněnou výplň vstupních dveří. Na místě nalezli šedesátiletého strážného objektu s pohmožděninami v obličeji.

Pracovník ostrahy špatně komunikoval, pouze sdělil, že ho brutálně napadl agresivní holohlavý muž, bil ho pěstmi do hlavy, kopal jako smyslů zbavený a z místa pak ujel na kole. Vrátný muže popsal a hlídka okamžitě vyrazila propátrat okolí.

Během chvíle podezřelého útočníka zahlédla. Byl svlečený do poloviny těla, na trupu a zádech měl viditelné šrámy a pohmožděniny. Zaujmul bojový postoj a začal kolem sebe kopat a mávat rukama sevřenýma v pěst.

„Kašlu na vás, košťata,“ zařval. Jeho agresivita gradovala, hlídka proto užila slzák. Ten ale kupodivu na muže nepůsobil, policisté si museli teleskopickým obuškem a „pákou“.

„Výtržník putoval s pouty na rukou na služebnu. Orientační dechovou zkouškou mu policisté naměřili přes dvě promile alkoholu v dechu," uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Policisté zjistili, že agresivní muž chvíli po tomto brutálním útoku fyzicky napadl ještě mladíka v Papírenské ulici, který si šel zakouřit před dům. Bezdůvodně do něj začal bušit pěstmi. Soused ale agresora okřikl, napadený utekl domů a útočník ujel pryč.

Z dostupných evidencí kriminalisté pak zjistili, že zadržený je zkušeným recidivistou, už byl osmkrát soudně trestaný za násilnou trestnou činnost. Podle rejstříku trestů má na svědomí ublížení na zdraví, výtržnictví a útok na veřejného činitele.

Vyšetřovatel agresivního jednatřicetiletého útočníka obvinil ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, výtržnictví a poškození cizí věci, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.