Centrum Stromovka bylo slavnostně otevřeno, první zákazníci již nakupují
Foto: Centrum Stromovka /4X/

Centrum Stromovka bylo slavnostně otevřeno, první zákazníci již nakupují

21. listopadu 2019 18:12
Autor: TZ, red
Dnes se konalo dlouho očekávané otevření nového nákupního, volnočasového a administrativního Centra Stromovka. První zákazníci prošli dveřmi v 11 hodin po slavnostním přestřižení pásky a ihned zamířili do některého z více než 90 obchodů a podniků, které komplex nabízí.

centrum-stromovka-paska Slavnostního otevření a přestřižení pásky se chopili zástupci managementu Centra Stromovka. „Jsem rád, že jsme se po více než 10 letech příprav, zařizování, radostí i strastí konečně dostali k tomuto slavnostnímu bodu,“ pronesl v proslovu Rostislav Novák, ředitel společnosti Lordship, která Centrum Stromovka vlastní. „Děkujeme všem, kteří se na přípravě tohoto projektu podíleli,“ podotknul.

Vizí nákupního a volnočasového komplexu je stát se komunitním centrem pro obyvatele Prahy 7 a okolí. Nabízí proto téměř veškerou občanskou vybavenost a vše, co místní potřebují, na jednom místě. „Naším cílem je, aby se zde návštěvníci necítili jako v běžném nákupním centru, ale jako v moderním a příjemném místě pro setkávání se sousedy a přáteli,“ řekl majitel společnosti Lordship Jonathan Jackson.

centrum-stromovka-interier Na přibližně 21 000 m2 celkové rozlohy Centra Stromovka je pro návštěvníky k dispozici 15 700 m2 obchodních prostor s více než 90 obchody, službami a podniky. Mezi nejžádanější prodejny patří Lidl, který zde občanům Letné doposud chyběl.

Na své si díky pestré gastronomické nabídce v pop-up zóně PARKet přijdou také milovníci dobrého jídla a pití. Pro rodiny s dětmi je připraven dětský koutek. Celých 5600 m2 třetího a čtvrtého patra bude věnováno kancelářským prostorám.

centrum-stromovka-interier-2

Dostupnost pro pěší i motoristy
Součástí centra je parkoviště s kapacitou 500 míst. Přes 150 jich pak nabídne rezidentům k nočnímu pronájmu za zvýhodněnou cenu. Motoristům poskytne Centrum Stromovka také automyčku, dobíjecí stanici PRE point určenou k nabití elektromobilů a nabíječky pro elektrokola.

Komplex je výborně dostupný i pro ty, kdo vůz nevlastní. Ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy je k centru přivedena nová autobusová linka číslo 156 se zastávkou v ulici Strojnická, která svoji činnost zahájila dnes.

Pro pěší návštěvníky se Centrum Stromovka nachází v docházkové vzdálenosti od zastávek tramvaje Veletržní palác a Kamenická, metra linky C Vltavská, parku Stromovka i od Letenských sadů.

Více informací na www.centrumstromovka.cz.