Česká graffiti writerka Sany je tváří globální kampaně Reebok

9. března 2018 08:10
Autor: red
Stává se jen výjimečně, že si prestižní světová značka vybere za tvář své globální kampaně českou osobnost. A ještě unikátnější je, když tato osobnost nepochází ze sportovní, ale z umělecké scény. Nyní byla takto oceněna streetartová umělkyně Sany, kterou se svou kampaní Always Classic oslovil Reebok.

Značka Reebok dlouhodobě podporuje umělce, kteří posouvají své tvůrčí hranice a nesvazují se pravidly. V kampani Always Classic sezvala průkopníky nových stylů, kteří mají odvahu postavit se zažitým konvencím.

sany-a-graffit-pro-reebok-2  

„Tato spolupráce je milníkem v mé kariéře. Jako režisérka jsem si užívala natáčení kampaně v Hollywoodu. Jako streetartistku mě hrozně potěšilo, že jsem mohla vytvořit pro Reebok graffiti. Je skvělé, že takhle podpořili subkulturní umění,“ vypráví 31letá streetartistka, po jejímž boku budou v kampani stát například supermodelka Gigi Hadid, hiphopové duo Rae Sremmurd či zpěvačka Ariana Grande.

sany-a-reebok-montana-cans-club-c-1 Sany má za sebou celou řadu úspěchů. Produkovala několik graffiti a street art festivalů. Je producentkou a spolurežisérkou světově úspěšného dokumentu Girl Power, který zachycuje emancipaci žen v graffiti. Zajímavostí je, že se věnuje také organizací street art workshopů pro seniory a děti s hendikepem.