České hudební legendy oživí jaro svými koncerty
Jaroslav Uhlíř se závěrem března v doprovodu své kapely objeví na jevišti. Foto: divadlo Hybernia

České hudební legendy oživí jaro svými koncerty

20. ledna 2022 09:56
Autor: Alo
V březnu a dubnu si nenechte ujít průřez celoživotní tvorbou hned tří českých hudebních legend. Tou první bude uznávaný skladatel Jaroslav Uhlíř, který se svou kapelou 31. března rozezní pražské divadlo Hybernia. 6. dubna se můžete těšit na populární českou skupinu Buty, tentokrát v sále divadla Broadway, kam 20. dubna zamíří také známý zpěvák Petr Kolář. 

Jeden z nejvýznamnějších žijících hudebních skladatelů u nás Jaroslav Uhlíř se závěrem března v doprovodu své kapely objeví na prknech divadla Hybernia.
Přestože poslední léta bojoval s vážnými zdravotními problémy, chuť koncertovat rozhodně neztratil. A tak si po sérii zrušených letních vystoupeních připravil pro své malé i velké fanoušky opravdovou hudební lahůdku – jedinečný koncertní program svých největších hitů, který bude zážitkem pro celou rodinu.
Pražský rodák, jenž tíhnul k muzice už od dětství, na přání maminky vyměnil malou foukací harmoniku za klavír, na němž složil nespočet nezapomenutelných písní jako Není nutno, Severní vítr je krutý nebo Holubí dům. Ani o tyto skladby diváci na vystoupení rozhodně nepřijdou.

V divadle Broadway zazní ve středu 6. dubna koncert české populární kapely Buty. Ostravská legenda, jež na české scéně působí již přes pětatřicet let, si pro své příznivce připravila show plnou zábavy a nestárnoucích hitů, které si v minulosti vysloužily řadu významných ocenění jako Český lev nebo Anděl.
Kdo by neznal radiové klasiky jako Nad stádem koní, Mám jednu ruku dlouhou nebo František, díky kterým se skupina Buty dostala do povědomí stovek tisíc Čechů? I když si frontman a spoluzakladatel kapely Radek Pastrňák zpočátku myslel, že Buty budou krátkodobou podívanou zejména pro posluchače tehdejšího porevolučního undergroundového klubu Rock Hill v Ostravě, dnes patří k legendám české hudební scény.

Na vystoupení se po dlouhé covidové odmlce chystá i Petr Kolář. Významný český zpěvák, který exceluje nejen v muzikálech, je na pódiu divadla Broadway, kde se 20. dubna představí i se svou kapelou, jako doma. Přestože tam momentálně působí v představení Kat Mydlář, rozhodl se toto místo využít i pro příležitost svého nadcházejícího koncertu, který nabídne především nezapomenutelnou rockovou show.

Populární muzikant a držitel několika cen Český slavík chce své fanoušky potěšit předními hity jako Ještě, že tě lásko mám, Jednou nebe zavolá nebo Navzdory hříchům i novějšími skladbami, které se v průběhu kariéry objevily na jeho šesti sólových albech. Třešničkou večera bude také tajný host.