Český Bryan Adams vydává osobité album Na houpačce
Hudebník Jan Vytásek. Foto: Jakub Macháček / janvytasek.com

Český Bryan Adams vydává osobité album Na houpačce

24. listopadu 2022 12:43
Autor: red
Pražský pop rockový zpěvák a skladatel Jan Vytásek svou uměleckou dráhu nastartoval jako nejmladší účinkující v koncertní verzi muzikálu Vlasy, stal se finalistou top 10 v soutěžích Bohemia talent a Zlín talent 2001. Prošel několika žánry od revivalového repertoáru (Beatles, Queen) a klasičtějšího belcantového repertoáru k vlastní pop-rockové písničkářské tvorbě. V současné době vydává již své třetí album Na houpačce! 

Idol českých žen, dívek i dětí a vzor pro pořádné muže Jan Vytásek v těchto dnech přichází s novým albem Na houpačce, které odráží životní zkušenosti a tím se stává osobním vyznáním čtyřicátníka, který odhaluje duši jak ve veselých popěvcích typu „Týna“ tak i šrámy na duši v písni „Znovu se smát“, rozloučení s falešnými lidmi v písni „Nech mě“.  

„Na novém albu jsem sáhl i do témat, která jsou hlubší. Dnes už nejsem moc večírkový typ, i když dříve jsem se, pravda, uměl rozdovádět. Dnes si ale hlídám okruh svých blízkých a čas rozděluji mezi hudbu a mé nejbližší. Můj aktuální život se tak zcela odráží v tvorbě. I v těch pochmurnějších písních jsem chtěl předat naději, ve veselých radost. Album obsahuje i píseň „Poslouchej“, která byla původně napsaná pro Karla Gotta, ke kterému se ale už bohužel nedostala. Album je moje současná výpověď tady a teď,“ říká Vytásek.

Není žádným nováčkem a má za sebou několik hudebních ocenění v Česku i zahraničí. Ale jak říká: „Největším oceněním je, když lidé přijdou na koncert a znají mé texty, protože se s nimi ztotožnili a třeba jim i pomohly, nebo jim zpříjemňují dny. To má smysl. Na ,všední´ věci se mohou dívat v televizi. Moje poslání je lidi bavit.“

Písně z alba si můžete poslechnout naživo na Honzových akustických koncertech v malých klubech a kavárnách, nebo vystoupeních s doprovodnou kapelou na větších podiích. Na jaře 2023 proběhne i křest alba s exkluzivními hosty.

Během listopadu a prosince se znovu připomene i s klasičtějším repertoárem a koncerty po republice. Více informací je na janvytasek.com.