Češtinu Boučka i Kašáka ocenil herec a známý rétor Přeučil
Libor Bouček (vlevo) a Jan Přeučil. Foto: B-English

Češtinu Boučka i Kašáka ocenil herec a známý rétor Přeučil

9. června 2023 08:15
Autor: puc
Když se sejdou dva moderátoři a k tomu i známý profesor a rétor, je to vždycky trochu riziko. Herec, pedagog a rétor Jan Přeučil ale jejich češtinu ocenil. Řeč je o Liboru Boučkovi a Karlu Kašákovi. Jeden byl jako host, druhý provázel dětským dnem školy B-Englis v Králově Dvoře, kam je pozvala ředitelka a majitelka ZŠ a MŠ B-English Barbora Novotná.

„Jsem ráda, že se tu sešli skvělí lidé, kteří jsou našim dětem z mateřské i základní školy vzorem. Tedy Libor Bouček, kterého považuji za naprostou moderátorskou jedničku a Karel Kašák, který je služebně mladší, ale taky má skvělý projev,“ svěřila se Novotná.

„Já před pány Boučkem a Kašákem smekám svůj klobouk. Velmi oceňuji tu krásnou brilantní češtinu, tu výslovnost, tu dikci. Zkrátka, oba vědí řemesle to podstatné, a je to radost poslouchat jejich projev,“ složil poklonu Jan Přeučil, který do Králova Dvora přijel i s manželkou Evou Hruškovou a vyženěným synem, hercem Zdeňkem Rohlíčkem. Ti v rámci Dětského dne zahráli pohádku, s níž jezdí po celé republice.

„Je to pro mne pocta, že takový profesionál, jako je Jan Přeučil mne pochválí. Moc si toho vážím. Myslím si, že je důležité, abychom my moderátoři uměli dobře mluvit. Aby nám bylo rozumět, a pokud jsme dobrými vzory pro děti, což je naše budoucnost, pak mě to o to víc těší. Dětský den jsme si náramně užili,“ řekl Bouček.

Karel Kašák, který zatím vlastní děti nemá, ale je strýčkem syna své slavné sestry a Missky Veroniky Kašákové si akci pochvaloval. „Byla to pohoda, skvělá nálada a pan Přeučil byl skvělý, i to, jak si ve svém úctyhodném věku rozuměl s malými dětmi," uvedl.

Společně pak všichni pokřtili knihu Ready do školy, která připraví děti nejen na vstup do základní školy ale i do života, díky zaměření na oblast emoční inteligence a hodnot, které prohlubují poznávání okolního světa.

Oba projekty spojuje Bára Novotná, majitelka B-English a autorka publikace. Publikací provádí její dcera MIA.