Cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba míří do exotiky
Jiří Kolbaba své příběhy zaznamenává nejen objektivem fotoaparátu, ale také poutavým vyprávěním. Foto: archiv

Cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba míří do exotiky

6. ledna 2022 19:48
Autor: TZ, red
Dovolená v exotice Čechy láká, každý týden cestuje s Čedokem přímými lety z Prahy na Zanzibar a do Dominikánské republiky stovky klientů. Obě země se mohou pochlubit nejen nádhernými plážemi a hotelovými resorty, ale také nádhernou přírodou, historií nebo místní faunou a flórou. Aby mohli klienti destinace prozkoumat i trochu z jiného pohledu, připravil Čedok nově ve spolupráci se známým českým cestovatelem a fotografem Jiřím Kolbabou navíc i exkluzivní program. V únoru a březnu se tak mohou během zájezdu zúčastnit kurzu focení, cestovatelské přednášky nebo společně s Jiřím Kolbabou vyrazit na návštěvu nejzajímavějších míst na ostrově.

„Rozhodli jsme spojit síly s Jiřím Kolbabou, kterého veřejnost zná z jeho poutavých cest po světě, a nabídnout v exotických destinacích našim klientům něco speciálního. Pokud si tak vyberou ze dvou termínů, mohou se těšit na další zážitky během své dovolené,“ uvedl Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Jiří Kolbaba, který je zároveň i spisovatelem a propaguje cestování každou aktivitou, procestoval již všechny kontinenty světa a své příběhy zaznamenává nejen objektivem fotoaparátu, ale také poutavým vyprávěním. Život zasvětil své cestovatelské vášni – poznávání blízkých i vzdálených zemí, známých i neznámých míst, ale i těch nejodlehlejších koutů planety. Proto si ve spolupráci s Čedokem přichystal pro klienty v destinacích speciální program. Díky jeho zkušenostem z Dominikánské republiky i Zanzibaru se podělí o zajímavosti z obou zemí, o příběhy z putování, ale i o tipy a triky na focení. Společně s klienty se vydá i na celodenní výlety – na Zanzibaru do hlavního sídla Stone Townu a v Dominikánské republice pak navštíví poloostrov Samaná a vodopád El Limón.

„Když se řekne Dominikánská republika, hned se mi vybaví nadšení objevitele Kryštofa Kolumba. I mě zde fascinují rajské pláže, korálové útesy s bohatou faunou, třítisícové hory, tropická příroda, vodopády, skvělá kreolská kuchyně a milí lidé. A Zanzibar mě již při první návštěvě doslova uchvátil. Má vše, co od tropického ostrova očekávám. Ve Stone Townu si pak užívám toulky po historických čtvrtích. Těším se, že klientům Čedoku oba ostrovy mohu ukázat trochu z jiné perspektivy, podělit se o své zkušenosti a vyprávění, a navíc jim poradit i s focením,“ prozradil cestovatel Jiří Kolbaba.

Dobrodruha mohou klienti potkat v těchto termínech a hotelech a užít si tak během pobytu i speciální program:

15.–23. února 2022 Zanzibar                                           hotel Uroa Bay Beach Resort

14.–22. března 2022 Dominikánská republika               hotel Lopesan Costa Bávaro Resort