Cestující metrem děsil pobíhající pes, páníček byl namol
Ilustrační foto: Freeimages.com

Cestující metrem děsil pobíhající pes, páníček byl namol

2. května 2021 19:42
Autor: red
Hlídka strážníků jela ve středu metra řešit problém s opilým mužem, který měl s sebou psa. Ten pobíhal po vagónu a bránil svého pána. Když pak jeden člen hlídky šel do auta pro náhubek, aby psa mohli zajistit, narazil na muže hledaného policií. Oba muži, ale dál dělali problémy, proto skončili s pouty na rukou.

Strážníci z Hlídkového útvaru jeli ve středu po devatenácté hodině do stanice metra Palmovka, kde byl problém s mužem, který spal ve vagónu a kolem něj pobíhal pes bez košíku.

Po nějaké době se jim konečně podařilo muže probudit a společně se psem dostat na nástupiště. Muž, zjevně omámen alkoholem či drogami, měl problém sám se sebou. Vystrašený pes ho chtěl bránit a byl agresivní.

Aby zajistili bezpečnost všech, jeden ze strážníků šel do auta pro náhubek. U výstupu směrem k autobusovému nádraží si všiml mladíka, který odpovídal popisu osoby hledané Policií ČR.

Po kontrole totožnosti ho vyzval, aby jej následoval a vrátil se zpět na nástupiště. Muže z vagonu, u kterého hlídka stále neznala totožnost, pak strážníci vyzvali, aby psa zajistil.

Situace kolem psa se pokusil využít hledaný sedmnáctiletý mladík a chtěl z místa utéci. „Byl okamžitě hlídkou zpacifikován a ruce mu ,ozdobila´“ pouta. Jeho pokusem se pak zřejmě inspiroval také muž z metra, i on se snažil nenápadně zmizet. Také jeho pokus ukončily donucovacími prostředky včetně pout,“ sdělila mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Mladík byl posléze převezen k dalšímu opatření na služebnu státní policie. Po zjištění totožnosti byla u jednačtyřicetiletého letého muže provedena dechová zkouška na alkohol s pozitivním výsledkem 1,3 promile.

„Záchranná služba ho pak převezla do nemocnice a jeho pes putoval do trojského útulku. Přestupkovým chováním dotyčného se bude zabývat správní orgán,“ dodala Seifertová.