Chtěla bych zpívat, ale nejsem ráda druhá
Foto: MV Knihy

Chtěla bych zpívat, ale nejsem ráda druhá

30. listopadu 2017 09:46
Křtu knihy Zagorka o Haně Zagorové se zúčastnila celá řada známých tváří, mezi kterými nechyběla hlavní protagonistka životopisné knihy, nebo kmotra výpravné publikace, herečka Jiřina Bohdalová. Ta se ve svém proslovu mimo jiné přiznala, že i ona by bývala ráda zpívala, ale protože jednička může být jenom jedna, nechala si tento sen rozplynout.

Křest proběhl na nábřeží na lodi Matylda poblíž Mánesa. Průvodního slova se ujal televizní moderátor Honza Musil: „Hanka je jedinečná a stejně jedinečná je i tato knížka o ní.“ Poté se již slova ujala kmotra Jiřina Bohdalová. „Je to těžká, objemná knížka mapující pěveckou dráhu Haničky, což ale neznamená, že Hanka končí, to zdaleka ne,“ řekla Bohdalová a zároveň přidala zamyšlení nad texty, které si zpěvačka sama píše. „Když jsem se zamýšlela, tak jsem zjistila, že v životě se dá i zdravě závidět. Jednou před lety se mi Hanka svěřila: ,Na psaní textu musím mít čas a náladu.ʻ Já měla v životě čas, náladu i chuť a nic kloudného ze mě nevylezlo. Hanka zapomněla říct jedno slovíčko. Talent. Ano, k takovým textům patří i talent,“ řekla Jiřina Bohdalová uznale a s humorem sobě vlastním poznamenala: „Také jsem docela ráda, že se nevěnovala herectví, myslím, že by mi zdárně šlapala na paty. Naštěstí jsem ale starší než ona, takže mám náskok,“ řekla Bohdalová v narážce na fakt, že Hana Zagorová vystudovala na brněnské JAMU herectví.
krest-knihy-zagorka-foto-mv-knihy-028-nahled

Závěrem se přiznala, co její umělecké ambice tíží. „Jak já bych ráda zpívala. Ale nejsem ráda druhá. A kdyby druhá…“ naznačila Bohdalka skromně. „Hanička je zkrátka jednička,“ uzavřela herečka.

krest-knihy-zagorka-foto-mv-knihy-009-nahled Křtu knihy Miroslava Graclíka a Václava Nekvapila se v restauraci na botelu Matylda zúčastnily i známé osobnosti jako Hančin dlouholetý pěvecký kolega Petr Rezek, kapelník a kamarád Karel Vágner, nejbližší kamarádka, se kterou studovala na JAMU, herečka Vlasta Peterková nebo zpěvačka Eva Hurychová.

„Bylo to na mojí milé lodi Matylda opět moc krásné. Jsem zvědavá, jak se bude kniha líbit čtenářům. Musela to být děsná práce, dát dohromady všechny materiály už ze šedesátých let. Recenze, o kterých jsem neměla ani ponětí a musím přiznat, že je zvláštní číst je prvně až po takových letech,“ zhodnotila křest i novou knížku Hana Zagorová, která nyní bude až do Vánoc pilně koncertovat. Například 12. prosince večer ji už tradičně přivítá vyprodaná pražská Lucerna.


Vaše komentáře
Vložit komentář
* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.

K tomuto článku ještě nebyl vložen žádný komentáře. Buďte první!