Chudák babča! Šla se smetím, brejloun na tom slušně vydělal
Seniorka šla vynést odpadky, mezitím jí zloděj ukradl z bytu kolo. Ilustrační foto: archiv

Chudák babča! Šla se smetím, brejloun na tom slušně vydělal

13. září 2014 22:52
Autor: Redakce
V sobotu 23. srpna kolem půl páté odpoledne šla osmašedesátiletá žena vynést odpadky. Jelikož obývá byt v přízemí v ulici Malá Štěpánská, ponechala si pootevřené dveře a odběhla s odpadky ke kontejneru. Po chvilce se vrátila domů a zjistila, že jí z bytu někdo odcizil jízdní kolo značky Leader Energy žlutozelené barvy. Pachatele i s jízdním kolem ovšem zachytila bezpečnostní kamera umístěná v blízkosti domu.

Pachatelem krádeže byl muž ve věku okolo 30 let, vysoký asi 180 centimetrů, světlé pleti a štíhlé postavy. Měl krátce střižené tmavé vlasy a na obličeji dioptrické brýle s obdélníkovými obroučkami. V době krádeže byl oblečen do červené mikiny se světlými pruhy přes prsa, modrých džínových kalhot a na nohou měl tmavou obuv.

Kriminalisté tak pátrají jak po pachateli, tak po odcizeném odpruženém kole značky Leader Energy, a touto cestou by rádi požádali veřejnost o svědectví v případě, že by muže na kamerovém záznamu někdo poznal.

„Občané mohou volat kdykoliv na bezplatnou tísňovou linku 158 nebo se obrátit na kteroukoliv služebnu Policie České republiky,“ sdělila policejní mluvčí Hana Jeřábková.

V případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli až dvouleté vězení.