Cigarety a časopis ho málem stály zdraví. Poznáte šíleného hazardéra?
Červená šipka míří na zloděje. Poznáváte ho? Foto: Policie ČR

Cigarety a časopis ho málem stály zdraví. Poznáte šíleného hazardéra?

16. března 2015 15:01
Autor: red
Policisté z místního oddělení Zličín se od druhé poloviny února zabývají případem krádeže kartonu cigaret a časopisu z trafiky ve vestibulu stanice metra Zličín. Neznámý muž využil chvilkové nepozornosti prodavačky a z prodejního pultu odcizil časopis a karton těch nejdražších cigaret. Poté z trafiky beze slov utekl.

Během úprku z místa vběhnul do silnice, kde ho jen zázrakem nesrazilo právě projíždějící auto. Na útěku ho navíc zachytily bezpečnostní kamery, které policistům poskytly jeho podobu.

Popis muže:
Je ve věku okolo 30 let, vysoký mezi 180 až 190 centimetry, střední postavy. Má světlou pleť a krátké hnědé vlasy. Na sobě měl černou mikinu s kapucí, s bílým nápisem a bíločervenými rukávy a tmavé kalhoty. Na nohou měl bílé tenisky s pruhy, v levé ruce držel čepici a v pravé červenou igelitovou tašku.

Vzhledem k výši způsobené škody je podezřelý „pouze“ z přestupkového jednání, za což mu v případě dopadení hrozí až patnáctitisícová pokuta. Nicméně není vyloučené, že se obdobného jednání nedopouští častěji.

„Policisté již marně vyčerpali téměř všechny úkony vedoucí k objasnění případu, a proto se nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc při pátrání po podezřelém. Veškeré informace vedoucí k odhalení jeho totožnosti, pohybu či pobytu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158, nebo kterékoliv služebně,“ uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.