Přehled článků

Sloní samička pije od matky mléko

Samička slona indického, která se v pátek 27. března narodila v Zoo Praha, váží 92 kilogramů a měří 86 centimetrů. Od matky Tamary již pravidelně pije mléko. Za předpokladu teplého počasí ji chovatelé již za několik dní plánují vypustit do venkovního výběhu.

Celý článek


MAKY vidí český pop jinak, singl Stop je ovlivněný zvukem 80’s

Výraznou změnou hudebního stylu a novým pseudonymem o sobě dává vědět zpěvačka Markéta Poulíčková alias MAKY. V poslední době vystupuje převážně v zahraničí s projektem Rock The Opera, po boku legend jako je Joe Lynn Turner (Deep Purple, Rainbow) nebo Uli Jon Roth (Scorpions). Nyní přichází s prvním českým singlem Stop z připravované desky. Electro-pop ovlivněný zvukem 80’s a české texty. 

Celý článek


Šéf Pizza Company rozváží zákazníkům, v metru chrání sebe i okolí skafandrem

Společnost Pizza Company zahájila v uplynuých dnech rozvoz objednávek ke svým zákazníkům. Zákazníci si nyní mohou objednat pizzu, noky, nebo nápoje nejen telefonicky, mailem, ale nově také díky online objednávkové aplikaci na www.pizzacompany.cz.

Celý článek


Becherovka, rum, cola. Mládež rozjela „rouškovou“ párty v parku

Ve středu večer si skupina osmi mladých lidí ve věku 15 až 21 let udělala „rouškovou“ párty s rumem, becherovkou a colou v parčíku mezi ulicemi U Uranie a U Pergamenky.

Celý článek


Muž jedl v šatně svačinu, po chvíli nejevil známky života

V pondělí 23. března kolem třinácté hodiny v ulici U Technoplynu v Praze 9 zkolaboval v areálu soukromé společnosti čtyřiapadesátiletý pracovník. Policisté, kteří dorazili na místo, v prostorách šaten nalezli muže, který ležel na zemi a nejevil známky života. Nepřímou srdeční masáž mu poskytoval jeho kolega, který s ním byl v šatně v momentu, kdy zkolaboval.

Celý článek


Žadonění o krmení je slyšet skrze zdi, Sněhurka a Kulička se musí činit

Už kolem 2,5 kilogramu váží dvě letošní mláďata tučňáků Humboldtových. Vylíhla se v únoru v Zoo Praha, jejich rodiči jsou samice Sněhurka a samec Kulička. Zatím zůstávají v hnízdě a chovatelé je vyndávají jen kvůli pravidelné prohlídce a vážení.

Celý článek


Odběrová místa: Na toaletu a občerstvení až po pěti hodinách v ochranném obleku

Napříč celou republikou – v areálech nemocnic, v uzavřených oblastech či v sanitkách speciálních odběrových týmů – tady všude potkáte vedle civilních zdravotníků i armádní lékaře.

Celý článek


Karanténou k lepšímu já? Možná trochu i provokativní rady, jak využít volný čas efektivně

V souvislosti s nařízením vlády je nutné trávit co nejvíce času doma. Důležité opatření s sebou ale přináší i rizika v podobě stresu, všemožných obav a nudy. Aby vás tyto myšlenky nezačaly sžírat, využijte nastalou situaci jako příležitost ke zlepšení sebe sama. Přinášíme tipy na činnosti, které vám pomohou vyvarovat se negativním myšlenkám, a zároveň využít drahocenný čas efektivně.

Celý článek


U Chodovské tvrze se běhalo

V sobotu 7. března se za podpory Prahy 11 konal již třetí ročník orientačního běhu pro veřejnost v parku u Chodovské tvrze. Pro účastníky, kterých se i přes deštivé počasí sešlo přes dvě stovky, byly připraveny tři tratě.

Celý článek


Adoptovali ji vlastní rodiče. Zoo Praha se podařilo odchovat krasku jávskou

V Zoo Praha se podařilo odchovat vzácnou krasku jávskou zcela novou, unikátní metodou – „adopcí“ vlastními rodiči. Mláděte vylíhnutého 4. února, odchovaného v inkubátoru a krmeného speciálně zhotoveným maňáskem, se totiž nakonec ujali vlastní rodiče; pečují o něj a krmí jej. 

Celý článek


Fin předváděl rodeo uprostřed silnice, místo letiště zamířil na záchytku

Opilého cizince bude meditace stát spoustu peněz. Vedle poplatků za noc na záchytce si bude muset koupit také novou letenku do svého domova.

Celý článek


Sibiřská šamanská lady zavítá do Prahy

Olena Uutai, legenda etnické hudby, vystoupí 22. dubna v centru Dlabačov se svým jedinečným koncertem Hear Your Heart. Proslavila se hrou na brumli, hrdelním zpěvem severských národů a napodobováním zvuků zvířat.

Celý článek


V pražské zoo se narodil lemur kata

Skupina lemurů kata se rozrostla o další mládě. Nový benjamínek se narodil ve středu brzy ráno a zatím se vyvíjí dobře. Jeho rodiči jsou téměř šestiletá samice Anka původem z Paříže a stejně starý chovný samec Tali narozený v Bratislavě. Lemur kata patří podle Červené knihy IUCN mezi ohrožené druhy. 

Celý článek


Doctor P.P. v bublinkovém ráji ochutnal speciální šampaňské

Právník a rocker Petr Pečený neboli Doctor P.P. je fanoškem šampaňských vín a již několik let je dováží společně s kapelníkem skupiny Tři sestry Tomášem Doležalem. Proto není divu, že byl k vidění na výstavě v pražském baru Autentista, kde se sešlo několik malých vinařů francouzského regionu Champagne.

Celý článek


Řidička s 1,5 promile narazila do sloupu

Opilá řidička usedla do auta a narazila do sloupu s osvětlením. V autě s vystřelenými airbagy ji našla autohlídka strážníků.

Celý článek


1 2 3 4 >> ... 215