Přehled článků

Obchodní centrum Šestka ozdobí svými díly Pasta Oner

Návštěvu obchodního centra Šestka je opět možné proměnit v kulturní zážitek. Až do května budou ve SKY GALLERY ŠESTKA ke zhlédnutí díla Pasty Onera, jednoho z nejoceňovanějších a nejpopulárnějších umělců posledních let.

Celý článek


Spanilá jízda hasičů projela Prahou

Spanilá jízda pražských hasičů ve středu 22. března začala na holešovické stanici po deváté hodině ranní. Na plánované trase bylo celkem 6 zastávek, kde se v čele s jejich ředitelem, Luďkem Prudilem, setkali s představiteli města a složek IZS. Hasiči navazují na tradici kolegů z dob založení sboru, kdy každoročně probíhaly spanilé jízdy městem.

Celý článek


Těhotná Agáta Hanychová předala dar za statisíce

Agáta Hanychovová společně se zástupci nadačního fondu Naše plíce oficiálně předala kašlacího asistenta malému Honzíkovi.

Celý článek


Kočka uvízla na stromě před rodinným domem

Hasiči zachránili kočičku, která uvízla na stromě před rodinným domem v ulici Na dračkách v Praze 6.

Celý článek


Máme rádi zvířata! Svět zvířat, jeho zajímavosti, pochopení i ochrana na ČT

Dokumentární cyklus o světě zvířat, jeho zajímavostech, pochopení i ochraně. Pořad kombinuje přírodovědnou edukaci s konkrétními příběhy zvířecích jedinců a je v něm prostor zejména pro poznatky, emoce, dojetí i zábavu. Natáčelo se ve spolupráci se záchrannými organizacemi, zoologickými zahradami, vědeckými pracovišti i chovateli všemožných živočišných druhů.

Celý článek


Praha 11: Soutěžte o Zlatý klíč

Praha 11 vyhlašuje čtrnáctý ročník literární soutěže o Zlatý klíč. Soutěž je určena obyvatelům a příznivcům Jižního Města. Soutěžící mohou zvolit libovolné téma, které bude souviset s Jižním Městem, Chodovem, Háji, Kulatým Chodovcem, Horními Roztyly.

Celý článek


Do Klíčovských sadů s Prahou 9

Praha 9 zve na přírodovědně urbanistickou vycházku za faunou sadů se spolkem Darwin v sobotu 18. března v 9 hodin.

Celý článek


Kateřina Kundosaki Klinderová dorazila z pustého ostrova rovnou do kina

„Shazam!“ ozývalo se v pražském kině Cinema City IMAX v podání dabéra Michala Holána, který propůjčil svůj hlas hlavnímu charakteru ve stejnojmenném filmu. Ten se společně s dalšími českými celebritami zúčastnil slavnostní premiéry snímku Shazam! Hněv bohů, který jde právě do kin. 

Celý článek


Farmářské trhy u Matky Terezy

Praha 11 zve na farmářské trhy, které začínají v pondělí 3. dubna. Konat se budou každé pondělí a středu od 8 do 18 hodin na tradičním místě, u Komunitního centra Matky Terezy až do středy 29. listopadu.

Celý článek


Jihoměstská přehlídka ochotnických divadel v KC Zahrada

To nejlepší z dílny ochotnických divadel uvidíte na přehlídce v KC Zahrada v Praze 11. Jihoměstská přehlídka ochotnických divadel začne 24. března.

Celý článek


V Praze 9 se bude i letos uklízet, začíná se koncem března

Praha 9 se i letos připojila k akci Ukliďme Česko, a to hned ve dvou termínech. V lokalitě Klíčov na apríla, a už 25. března u rybníčku. Radnice zajišťuje rukavice, pytle a odvoz nasbíraných odpadků.

Celý článek


Zpěvák a muzikálový herec Uličník vystavuje na Malé Straně obrazy

V kavárně Kafe Karolínka v ulici U Lužického semináře na Malé Straně se v úterý 7. března sešlo mnoho známých osobností. Přišli se podívat na vůbec první vernisáž obrazů Davida Uličníka. Ten je známý především jako zpěvák, muzikálový herec a člen hudebního seskupení 4TET, před deseti lety se však začal věnovat i malbě a nyní se rozhodl o své obrazy podělit se světem. Podpořit ho přišli také Otakar Brousek mladší, Jitka Čvančarová, Jiří Korn s manželkou, Kristina Kloubková, Michal Novotný, Jaroslav Uhlíř a Petr Salava. Většina malovala na plátno společný obraz pro Davida. Výstava potrvá do 12. dubna.   

Celý článek


Remorkér na Smíchově nabíral vodu dírou v trupu, pomohli hašiči

Hasiči ze stanice Smíchov a Krč a potápěči z modřanské stanice zasahovali ve čtvrtek 9. března poblíž ulice Strakonická u remorkéru, který nabíral vodu dírou v trupu.

Celý článek


V obřadní síni radnice Prahy 9 zahraje Apollon kvartet

Obřadní síň vysočanské radnice bude 9. března hostit Kvarteto Apollon. Na programu budou skladby Beethovena, Dvořáka, Gillespie a Balakrishnana.

Celý článek


Večer Ondřeje Rumla v KD Kyje

Ondřej Ruml patří k jistotám naší hudební scény. Kromě jazzových standardů a písní Osvobozeného divadla si libuje právě ve velkokapelovém swingu.

Celý článek


1 2 3 4 >> ... 253