Přehled článků

Národní muzeum otevřelo stálou expozici novodobých dějin v Česku

Národní muzeum otevírá zcela novou expozici s názvem Dějiny 20. století výjimečnou jak svým rozsahem, tak i komplexností. Na téměř 2000 m2 vypráví prostřednictvím bezmála 1000 exponátů příběh české moderní historie od první světové války až po vstup České republiky do Evropské unie. 

Celý článek


Štáb filmu Superžena musel do plavek

Voda ve filmu Superžena, režisérky Evy Toulové, hraje zásadní roli. Ve snímku o současných třicátnících, se v ní odehrává značná část scén filmu. Tentokrát ale tvůrce načekalo natáčení koupelnových scén ve vaně, ale rovnou pod hladinou 7metrové potápěčské komory. Štáb tak musel do plavek a neoprenů a trávil celý natáčecí den pod hladinou.

Celý článek


Queenie zve na letní UNIVERSUM Tour, kapela zahraje i v Praze!

Česká skupina Queenie, jež svou tvorbou vzdává hold legendární britské kapele, letos opět vyráží na letní open air koncerty. V rámci své UNIVERSUM Tour zavítá v průběhu července a srpna do třinácti měst České republiky. Jedna ze zastávek turné se uskuteční 23. července v Praze, kde kapela odehraje svůj velký koncert na Křižíkově fontáně Diváci se mohou těšit na precizní provedení písní skupiny Queen v původních aranžích a tóninách a na tu nejlepší atmosféru, jakou zažijí pouze na živém koncertě.  

Celý článek


Ze staré trafačky bude skautská klubovna

Praha 5 plánuje přestavbu bývalé trafostanice na Barrandově. Na základě iniciativy občanů Starého Barrandova bude sloužit jako skautská klubovna a pro komunitní aktivity.

Celý článek


Polínka s sebou, v Braníku je nové griloviště

Nedaleko branických ledáren zprovoznila Praha 4 úplně nové griloviště. Je volně přístupné a umožňuje prožít podvečer či večer jak u klasického táboráku, tak si ugrilovat steaky, špízy anebo dokonce čerstvě nachytané ryby.

Celý článek


Mládě ježury australské už má první bodliny, je mu 100 dní

Historicky úplně první mládě ježury australské v Zoo Praha rychle přibývá na váze. Po dnešním posledním vážení už má více než čtyři sta gramů. Vůbec poprvé mohou chovatelé sledovat vývoj mláděte už od jeho vylíhnutí díky kamerám umístěným v noře.

Celý článek


3 x J v Portheimce. Praha 5 zve na výstavu

Galerie Portheimka v barokním letohrádku na Smíchově hostí až do půlky srpna společnou výstavu tří autorů s názvem „3 x J“. Vernisáž proběhne v pátek 16. července od 16 hodin a v rámci programu vystoupí kapela The Villains.

Celý článek


Fotografie pro vás. Výstava u metra Háje

U stanice metra Háje vznikla galerie v otevřeném prostoru. Výstava Fotografie pro vás je zdarma a přístupná v jakékoli denní době. Každý měsíc přináší nové téma.

Celý článek


Hrad bude hostit Vondráčkovou, která chce ukázat svou tvrdohlavost

Po úvodním úspěšném vystoupení v pražském Hudebním divadle Karlín pokračuje populární zpěvačka Helena Vondráčková ve svém, dříve koronavirovými restrikcemi přerušeném turné s názvem Vzhůru k výškám. Druhou zastávkou bude v pátek 2. července Státní Hrad Křivoklát.  

Celý článek


Je to Láska! Všichni Svatí hlásí příchod nového frontmana

Hudební projekt známých a zkušených muzikantů, kapela Všichni Svatí, se po kratší odmlce hlásí o slovo. V květnu letošního roku natočili v hudebním studiu First Floor, pod producentskou taktovkou houslisty a zpěváka kapely Čechomor, Karla Holase, zbrusu nový singl s názvem „Malá holka“. S ním zaútočí na český rádiový éter a budou vystupovat na koncertech a hudebních akcích v nadcházející pokoronavirové sezóně.

Celý článek


Praha 9 zve do parku Zahrádky, otevře nové bistro

Dlouho avizované otevření bistra v parku Zahrádky se blíží a v úterý 29. června od 16 hodin zahájí provoz.

Celý článek


Praha 5 zve na koncert Pražákova kvarteta v kostele sv. Václava

Koncert Pražákova kvarteta se uskuteční v neděli 27. června od 15:30 v kostele sv. Václava na Smíchově.

Celý článek


Oslavte začátek prázdnin a zažijte Indiánské léto na Střížkově

Praha 9 a Spolek za veselejší Střížkov zvou 30. června od 15 do 22 hodin do parku Václavka, kde se koná Indiánské léto na Střížkově.

Celý článek


Po hádce s partnerem šla skočit z okna

Partnerskou hádku chtěla žena ukončit skokem z balkonu ve třetím patře. Včasných zásahem se policistce podařilo tento čin ženě rozmluvit. 

Celý článek


Praha 5 podpoří festival Arena

Smíchovská náplavka na Hořejším nábřeží bude od 23. června hostit čtrnáctidenní festival Arena. Letní přehlídku různých uměleckých žánrů pořádá spolek Divadlo bratří Formanů. Nabídne divadla různých forem, koncerty, tvůrčí dílny a místo k relaxaci.  

Celý článek


1 2 3 4 >> ... 229