Přehled článků

Narkoman se „mezi řečí“ přiznal k trestnému činu

Často se nestává, že by se bez důkazu pachatel přiznal k tomu, co udělal. Tentokrát se celostátně hledaný muž „mezi řečí“ strážníkům přiznal k odcizení zboží ze zlatnictví.

Celý článek


Festival pouličního umění Praha Žije Hudbou nabídne zahraniční hvězdy i amatérské soubory

Festival Praha Žije Hudbou už po čtvrté rozezní v pátek 7. a v sobotu 8. června ulice, náměstí i parky v centru Prahy. Na 150 umělců během stovek vystoupení na více než 30 různých místech vnese do hlavního města radost z hudby.

Celý článek


V Zoo Praha se narodilo prehistorické zvíře

Začátkem května se v Zoo Praha narodila dvě selata vzácného pekari Wagnerova – prehistorického zvířete až do sedmdesátých let považovaného za vyhynulé. Dosud se v rámci Evropy podařilo tento druh rozmnožit pouze v Tierpark Berlín a belgické ZOO Planckendael. 

Celý článek


Štefan Margita opět pomohl dětem

Slovenský tenorista světového renomé Štefan Margita už mnohokrát svými koncerty podpořil Fond ohrožených dětí při OSN UNICEF. Zatímco v roce 2017 byl výtěžek jeho koncertu se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK a s dirigentem Markem Štilcem 212 300 korun, nezanedbatelnou částku vynesl i jeho středeční koncert v pražském kostele sv. Šimona a Judy. 

Celý článek


Dvě matky, jeden otec. Podívejte se na ultrazvuk slůněte

Zoo Praha nejspíš čeká příští rok velká událost, a to rovnou dvojnásobná. Max a Rudi, první sloní mláďata počatá i narozená v Praze, by měli získat sourozence. Jejich matky Janita a Tamara, původem ze Srí Lanky, jsou totiž opět březí. Otcem obou očekávaných mláďat je Ankhor, původem z Barmy. 

Celý článek


Měla u sebe tříleté dítě a nadýchala přes 2,40 promile!

Strážníci z Prahy 5 řešili v neděli  večer na Andělu opilou ženu, která měla u sebe tříleté dítě. Dechová zkouška odhalila více než 2,40 promile. 

Celý článek


Muž roku 2016 Josef Kůrka se stal tváří nové kolekce prádla

Fitness trenér Josef Kůrka, pyšnící se titulem Muž roku 2016 se stal tváří prádla DMXGEAR řady Essential.

Celý článek


Fandit hokeji mohou fanoušci ve Žlutých lázních

Fanoušci českého hokeje mohou přijít už od pátku 10. května fandit do Žlutých lázní. Za každého počasí pro ně bude v podolském areálu na břehu Vltavy připravené promítání všech zápasů české reprezentace a dalších vybraných zápasů hokejového mistrovství světa na Slovensku. Šampionát zde bude možné sledovat na osmi obrazovkách na několika místech v areálu i na velké obrazovce na travnaté pláži.

Celý článek


Na devíti místech v Praze si od května do června můžete nechat vyšetřit znaménka zdarma

Rakovina je pro člověka stále jedna z nejděsivějších nemocí současnosti, přitom však hrozbu rakoviny kůže stále podceňujeme a nechodíme na preventivní vyšetření k lékaři. 

Celý článek


Herci z Modrého kódu rozdávali radost

Minulý pátek bylo v Thomayerově nemocnici veselo. Herci ze seriálu Modrý kód přišli udělat radost nejmenším dětským pacientům, kteří momentálně tráví svůj čas na dětské chirurgii a traumatologii. Takový předčasný „Dětský den“ jim přišli udělat herci Sabina Laurinová, Eva Burešová a David Gránský. 

Celý článek


Do pítek a fontán v Praze se vrátila voda

Před hlavní turistickou sezónou se jako každý rok do pítek a fontán vrací voda. Technická správa komunikací již zprovoznila všechny, které má ve své správě. Obyvatelé a návštěvníci metropole se ve fontánách a pítkách mohou osvěžit od počátku května do konce října. 

Celý článek


Bývalá kamarádka odsouzené Terezy nafotila odvážné fotky a přidala životní moudra, která stojí za to

Díky květnové titulce časopisu Playboy se můžete seznámit se Simonne Cielo, která se teď naplno věnuje modelingové kariéře. Ještě nedávno byla blízkou kamarádkou Terezy H., která si odpykává více než osmiletý trest ve vězení v Pákistánu.

Celý článek


Pozdvižení a úprk z restaurace: Po boji o záchody provolal Allah Akbar!

Čtyřiatřicetiletý cizinec vyhrožoval hostům restaurace. Poté odešel na vlakové nádraží. Zde ho zadrželi strážníci a předali ho policistům. O události v pátek informovala Městská policie hl. n. Prahy Irena Seifertová.

Celý článek


Pád z kola za sto tisíc skončil vážným zraněním cyklistky

U Lahovické nádrže se ve středu při pádu z kola vážně zranila 32letá cyklistka. Strážníci Poříčního útvaru pražské městské policie jí poskytli první pomoc a přivolali záchranáře. Speciální kolo uložili na služebně.

Celý článek


Má smůlu, prozradily ho kraťasy

V obchodním domě v Českomoravské ulici byl během posledního dubnového pondělí zadržen zloděj. Po příjezdu na místo události vyzvala autohlídka městské policie muže, který měl dle ostrahy objektu odcizit kraťasy v hodnotě 550 korun, k prokázání totožnosti.

Celý článek


1 2 3 4 >> ... 199