Přehled článků

Víkendový program v Muzeu ČD v Lužné u Rakovníka

Národní technické muzeum se o víkendu 19. a 20. září 2020 zúčastní programu pro návštěvníky v Muzeu Českých drah v Lužné u Rakovníka. Zájemci budou mít možnost se svézt z areálu muzea do Krupé a zpět parním vozem M124.001 „Komarek“ z roku 1903 ze sbírky NTM. 

Celý článek


Ukradl elektrokolo. Prozradil se tím, že usnul!

Pod vlivem pervitinu spadl z elektrokola, které předtím odcizil. Případ šetří státní policie.

Celý článek


Neskutečné, jaký arzenál měl u sebe starší opilec v zeleném sáčku

Noční střelba vyděsila obyvatele Novodvorské ulice. Starší muž posilněný alkoholem střílel mezi auty. Společně s jeho arzenálem ho strážníci předali státním kolegům.

Celý článek


Vytuhnul v metru, málem dopadl špatně

Spící muž na lavičce v metru nenechal v pátek hodinu před půlnocí v klidu lapku, který dostal zálusk na jeho batoh. Přisedl si k němu a čekal na jeho reakci.

Celý článek


Trojskou botanickou zahradu rozzáří pestré barvy stovek dýní

S příchodem podzimu se do trojské botanické zahrady vrátí oblíbené plody podzimu – dýně. Letos čeká návštěvníky mimořádný zážitek, jsou totiž zváni na „dýňovou svatbu“. Dýňový ženich a nevěsta je zavedou na místa v zahradě, kde se skutečně odehrávají svatební obřady. 

Celý článek


Denisa Dovala předvedla novou kolekci s názvem I.N.F.O.R.M.E.L

Nová dámská kolekce návrhářky Denisy Dovalové pro Spring Summer 2021 byla inspirována obrazem, který namalovala sama autorka s využitím expresivní automatizované techniky typické pro moderní umělecký směr zvaný Informel. 

Celý článek


První XXL centrum se zdravotní péčí o extrémně obézní pacienty ve Všeobecné fakultní nemocnici

S obezitou třetího stupně (BMI nad 40) se v Česku potýká přes 150 tisíc lidí. Stoupá i počet pacientů s váhou nad 200 nebo dokonce i přes 250 kilogramů. Právě pro ně vzniká program XXL center, do kterého se jako první zapojila Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN). Pro léčbu morbidně obézních pacientů plánuje nemocnice dovybavit své klíčové kliniky speciálními operačními stoly, lůžky s potřebnou nosností, vozíky, přístroji, XXL sanitkami nebo například rehabilitačními přístroji. Nové centrum si vyžádá i stavební úpravy, ale i velké nároky na ošetřující personál.  

Celý článek


V sobotu se v zoo slaví Mezinárodní den supů a kondorů

Sup kapucín, hnědý a mrchožravý nebo kondor královský. Všechny tyto druhy mohou návštěvníci ještě více zblízka poznat tuto sobotu 5. září v Zoo Praha u příležitosti oslav Mezinárodního dne supů a kondorů. 

Celý článek


Výstava bonsají v trojské botanické zahradě napříč střední Evropou

Bonsaje ze sbírky Botanické zahrady hl. m. Prahy i od dalších soukromých pěstitelů z Německa, Polska, Slovenska a České republiky budou od 2. do 11. října k vidění na unikátní výstavě Bonsaje v srdci Evropy. Poprvé se přehlídka těch nejlepších exemplářů představí na pozadí podzimně vybarvené Japonské zahrady. 

Celý článek


Dřevěný oblak vzniká na náplavce, své přání na něj můžete napsat

Sochařský festival SCULPTURE LINE se v následujících týdnech rozroste o další díla. Přímo pro pražské náplavky vytvoří nové sochy němečtí umělci Martin Steinert a Johannes Pfeiffer. Až do 6. září tak můžeme na Smetanově nábřeží nejen sledovat při práci Martina Steinerta na dřevěné instalaci s názvem Wooden Cloud, ale zapojit se i do samotné tvorby. 

Celý článek


Strčil ruku do špatného batohu, byl totiž Romanův! Následovala scéna jak z akčního filmu

V neděli 16. srpna ráno měl pražský strážník Roman už po službě a vydal se metrem domů tak, jako obvykle. Jeho trasa byla jasná: ze stanice metra Nádraží Holešovice na konečnou stanici Háje.

Celý článek


Patnáctiletá dívka cestovala tramvají namol. Neuhodnete, kolik nadýchala!

Řidič tramvaje upozornil strážníky na opilou dívku. Strážníkům nadýchala 2,37 promile.

Celý článek


Dvojník Michaela Jacksona Sergio Cortes vystoupí v Praze

V září to bude už čtyřiadvacet let, co Michael Jackson poprvé a naposledy navštívil Prahu. Jeho koncert, na kterém zněly největší hity a skladby z alba HIStory, tenkrát sledovalo 130 tisíc fanoušků.   

Celý článek


Lendlova sbírka Muchových plakátů se vrací do Obecního domu

Po sedmi letech se milovníci díla Alfonse Muchy mohou těšit na další unikátní kulturní zážitek. Do pražského Obecního domu se vrací sbírka jeho díla, kterou zkompletoval Ivan Lendl.

Celý článek


Zlatý střevíček pro Elišku Balzerovou

Zlatý střevíček udělí letos organizátoři Zlín Film Festivalu české divadelní a televizní herečce Elišce Balzerové. Cenu převezme ve čtvrtek 10. září na závěrečném ceremoniálu jubilejního 60. ročníku festivalu.

Celý článek


1 2 3 4 >> ... 220