Přehled článků

Ve výběhu uvidíte klisny koně převalského z Finska

Do Zoo Praha dnes ráno přicestovaly dvě klisny koně Převalského z Finska. Po karanténě v Praze zamíří do Dolního Dobřejova a odtamtud snad do Mongolska. Prozatím jsou obě klisny v širším výběru. 

Celý článek


Seniorka nabourala jiné auto, poškodila tramvajovou zastávku a potom odešla! Uhodnete, kam?

Ve čtvrtek odpoledne přijali strážníci z Prahy 6 oznámení, že agresivní řidička způsobila nehodu, přičemž nabourala do zaparkovaného vozidla a přilehlé tramvajové zastávky.

Celý článek


Přijďte se rozloučit. Tapír „punťa“ míří na Tchaj-wan

Pražskou zoo čeká nelehké loučení. Již brzy ji opustí dvouletý samec tapíra čabrakového Budak Puntja, zvaný jednoduše Punťa. Někdejší hvězdné mládě, a vůbec první odchované mládě tohoto ohroženého druhu v Zoo Praha, se koncem února odloučí od své matky Indah a poputuje do vyhlášené Zoo Taipei na Tchaj-wanu. 

Celý článek


Jááárda Jágr. Přijďte mu osobně popřát a zahrát si s ním buly proti Gretzkymu

Hokejista Jaromír Jágr dnes slaví 46. narozeniny. Přijďte mu do muzea voskových figurín Grévin popřát všechno a prohlédněte si aktuální výstavu Zlaté časy českého hokeje, která (nejen) této hokejové legendě vzdává hold!

Celý článek


Galerie Goap vystavuje filmové plakáty Andyho Warhola, dopisy jeho matky a další unikáty

Galerie Goap, vystavující díla  Warhola, Dalího a Muchy, rozšiřuje stálou expozici s tvorbou Andyho Warhola o unikátní exponáty. Navštěvníci z celého světa, kteří do sídla galerie v renesančním paláci U bílého jednorožce na Staroměstském náměstí v hojném počtu míří,  si vůbec poprvé mohou prohlédnout kolekci Warholových filmových plakátů z 60. – 70. let, dobové propagační fotografie, dopisy jeho matky, obraz z dílny staršího bratra Paula a časopisy Interwiev Magazine, který Warhol založil.

Celý článek


Chtěli vonět, zn. zadarmo

Od čtvrtka 8. února pracují policisté na objasnění případu krádeže, který se stal v jednom z obchodních center v Letňanech v Praze 9.

Celý článek


Drama: Mentálně postižená dcera nastoupila do tramvaje, její invalidní matka to nestihla

V úterý krátce po poledni přijal operátor linky tísňového volání pražské městské policie oznámení od invalidní seniorky s tím, že její mentálně postižená dcera nastoupila na  tramvajové zastávce v Chodovské ulici do tramvaje a ona to kvůli svému hendikepu nestihla. Její nemocná dcera poté odjela pryč.

Celý článek


Mušketýrky francouzského nového cirkusu na Jatkách78

Soubor Groupe Bekkrell se skládá výhradně z ženských artistek. Čtyři odvážné mušketýrky přivezou francouzský šarm na  Jatka78, kde odehrají celkem tři představení. To první se uskuteční již ve čtvrtek 1. března.

Celý článek


Svět knihy Praha bude hostit Izrael. Dorazí držitel Man Bookerovy ceny David Grossman

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha vždy, vedle dalšího bohatého programu, představuje i literaturu jedné konkrétní země a osobnosti s ní spojené. Jeho 24. ročník, který se uskuteční od 10. do 13. května na výstavišti v Holešovicích, přivítá Izrael. 

Celý článek


Muž v noci vystrašil obyvatele domu. U výtahu neležel sám, čímž byl vysvětlen jeho stav

V úterý v noci přijali strážníci z Prahy 2 oznámení, že ve Václavské ulici leží ve třetím patře na chodbě před výtahem opilý muž. Oznamovatel strážníky vpustil do domu. Hlídce se zjevně opilého muže, vedle kterého ležela prázdná láhev vodky, podařilo vzbudit.

Celý článek


Nečekaný test poctivosti: Zjevilo se před ní pět tisíc korun. Odolala?

Policisté z místního oddělení Kobylisy pracují na objasnění případu, který se nedávno stal ve vestibulu metra Kobylisy v Praze 8. Doposud neznámá žena si z bankomatu vzala peníze, které jí nepatřily.

Celý článek


Na Václavském náměstí bude horko, v reakci na Babiše a Zemana tam budou vyslány bolševické mlátičky!

Více než dvacítka organizací a jejich příznivců se chystá v centru Prahy protestovat proti „hrozícímu nástupu vlády jedné strany v Česku". Svolávají proto do Prahy demonstraci na den 70. výročí takvaného „Vítězného února“. Podle organizátorů hrozí nástup totalitních praktik oligarchicko-bolševických struktur.

Celý článek


Festival Bazaar 2018 dává hlas komunitám za hranicí většinové společnosti

Čtvrtý ročník pražského divadelního a tanečního festivalu Bazaar uvede od 16. do 18. března představení a ukázky z výrazných performancí ze střední, východní a jižní Evropy. 

Celý článek


Prahu roztančí nový hudební klub EPIC

V centru Prahy otevřou 23. března slovenské společnosti Medusa Group a Ministry nový hudební klub EPIC. Slibují jen to nejlepší – špičkový zvuk, moderní design a dramaturgii na světové úrovni.   

Celý článek


Lví Valentýn v Zoo Praha

Samec lva indického Jamvan, který spolu se Suchi a Ginni přicestoval do Zoo Praha na podzim 2015 z Gudžarátu, se ve vztahu k oběma samicím ukázal jako prozatím příliš nezkušený, a proto ho na přechodnou dobu nahradil ostravský Sohan. Ten nezklamal a období před Valentýnem bylo u lvů plné vášní a lásky.

Celý článek


1 2 3 4 >> ... 164