Přehled článků

Když se sny plní, může to být i pořádná pohroma

Romantická komedie Láska na zakázku představuje první záběry. Zatímco většina romantických hrdinů musí ujít strastiplnou cestu, aby se jejich přání splnila, ústřední dvojice nové komedie Láska na zakázku dostane hned na začátku všechno, po čem touží. Jenže záhy se z jejich splněných snů stane skutečná noční můra a jim začne docházet, že opravdové štěstí na ně čeká jinde, než si doteď mysleli. 

Celý článek


Ben Cristovao, Igor Orozovič, Jiří Schmitzer. Praha ožije hudbou

Veřejná prostranství hlavního města opět po roce rozezní a roztančí festival Praha žije hudbou. Na více než dvaceti místech v centru i v přilehlém okolí se 7. a 8. června představí hvězdy rapu, folku, jazzu a popu, písničkáři, dechové bandy i soubory oživující odkaz lidové hudby. 

Celý článek


Černá vlastenecká komedie zamíří na podzim do kin, pochválil ji už Hřebejk!

Autor filmů Jan Žižka a Choking Hazard, režisér a scenárista Marek Dobeš, nás na podzim překvapí celovečerním filmem Ďáblova sbírka. Tato černá vlastenecká komedie bude mít premiéru 1. října 2024 v pražském kině Lucerna. „Ďáblova sbírka přinese slušnou porci naprosté tvůrčí svobody… Hodně mi to sedlo!“ napsal na sociální sítě režisér Jan Hřebejk poté, co Dobešův film zhlédl v rámci neveřejné projekce. Jeho slova naznačují, že se diváci mají skutečně na co těšit!

Celý článek


Příkazký razantně změnil image!

Prázdninová atmosféra na dosah. Nová čeká komedie Jiřího Matouška Prázdniny s Broučkem má za sebou premiéru. Známe osobnosti vzaly kinosály útokem. Na slavnostní premiéru dorazili kromě samotných aktérů filmu Báry Polákové, Markéty Děrgelové, Lukáše Příkazkého, Pavla Nového i další tváře českého šoubyznysu.

Celý článek


Fine Gospel Time Zuzany Stirské opět zazpívá v Semaforu

Gospelový soubor Fine Gospel Time Zuzany Stirské se po několika měsících vrátí na scénu, na níž byl v roce 1999 založen. Tedy do divadla Semafor, které už řadu let sídlí v Praze 6 na adrese Dejvická 27. V neděli 21. dubna v 19 hodin se tam uskuteční koncert s názvem Gospel Time Party Zuzany Stirské. Chybět nebude ani kapela sestavená z uznávaných muzikantů a zajímaví hosté, jejichž vystoupení zpestří hudební večer.

Celý článek


Divadelnice z Prahy oslaví v dubnu 100 let

Zatímco Anna Štemberová oslaví stovku, dům, ve kterém bydlí funguje pro aktivní seniory 9 let. Slovo aktivní a soběstačné je přitom důležité – právě taková je i paní Anna, která hraje v seniorském divadle, zpívá a věnuje se angličtině, němčině i cvičení. 

Celý článek


Na starém libockém hřbitově je obnovený a vysvěcený kříž

Bývalý libocký hřbitov, kolemjdoucím ukryté místo mezi oborou Hvězda a Libockou ulicí, nyní s obnoveným křížem. Mohl by se stát místem posledních rozloučení. Toto trochu utajené místo najdete mezi oborou Hvězda a Libockou ulicí na konci úzké, strmé dlážděné cesty mezi dvěma domy.

Celý článek


Street festival, workshopy i koncert Eddie Stoilow. Butky Park zahajuje sezónu

V sobotu 20. dubna zahajuje sezónu multifunkční Butky Park a na své si přijdou děti i jejich rodiče. Bohatý program provoní street festival s jídlem, inspiraci nabídnou taneční i parkour workshopy a tělo roztančí koncert kapely Eddie Stoilow. Vstup je zdarma.

Celý článek


Herec Soukup za svůj bravurní přednes obdrží cenu od vydavatelů audioknih

Cenu za mimořádný přínos v oblasti audioknih a mluveného slova za rok 2023 získává Pavel Soukup. Český herec má vedle mnoha rolí v divadle, filmu, televizi, dabingu či rozhlase na kontě více než stovku audioknih a dramatizací jako například Největší z Pierotů, Řek Zorba, Šógun nebo Vinnetou. Členové Asociace vydavatelů audioknih, kteří Osobnost roku volí v tajném hlasování, oceňují jeho pečlivost, rychlost, přípravu, naprostou profesionalitu a v neposlední řadě posluchači chválený bravurní přednes. Cenu obdrží Pavel Soukup z rukou loňské držitelky Tat´jany Medvecké 25. dubna během slavnostního vyhlášení Audioknihy roku, kdy budou oznámeny kompletní výsledky této ankety.

Celý článek


Skákání, klouzání, lezení, prolezání. V centru se otevře Lvíčkov

Svět plný her, zábavy, veselých zážitků a dobrodružství se dětem a jejich rodičům během června otevře v novém rodinném zábavním parku Lvíčkov. V pátém patře zrekonstruovaného obchodního centra Máj Národní najdou místo, kde si mohou kdykoliv kvalitně užít společné chvíle přesně podle svých představ. 

Celý článek


Proč zdrogovaný opilec napadal kolemjdoucí? Z absurdního důvodu!

V sobotu ráno po osmé hodině v centru Prahy pokřikoval muž a útočil na lidi, rozbil výlohu obchodu. Posilněn alkoholem i opiáty skončil na záchytce.

Celý článek


Výstava Fúze manželů Saudkových podpoří nadační fond Be Charity

Originální fotografie českého fotografa Jana Saudka a jeho manželky, fotografky a publicistky Pavlíny Saudkové, najdete v budově ředitelství Fakultní nemocnice v Motole. Před objektiv se jim postavily známé osobnosti ze společenského světa i významné osobnosti z oblasti medicíny. 

Celý článek


To bude hukot! Na fotbalové EURO 2024 pojedou z Prahy fanoušci i vlakem

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se nezadržitelně blíží a mnozí fanoušci začínají plánovat, jak se dopraví na zápasy konané v celkem deseti německých městech. Variantu přepravy nabízejí mezistátní vlaky Českých drah, provozované v kooperaci s německým dopravcem Deutsche Bahn. Spoje Berliner jezdí přes den ve dvouhodinových intervalech a během mistrovství Evropy bude posílena jejich přepravní kapacita. V době šampionátu bude jezdit navíc posilový noční vlak na trase Praha – Berlín – Praha.

Celý článek


Chytré meteostanice pomáhají s výukou ve školách v Praze 4

Základní školy Filosofská a Školní v Praze 4 se mohou pochlubit unikátním projektem monitoringu mikroklimatu a škodlivých látek v ovzduší. Díky němu mají přehled o aktuální situaci ve svém okolí a zároveň se získanými daty pracují přímo ve výuce. Projekt vznikl díky podpoře městské části Praha 4 a spolupráci s českou firmou Agdata City, která vyrábí a provozuje kompletní technologii. 

Celý článek


Hořelo ve zkušebně, hasiči zachránili dvě kočky

V sobotu 30. března po deváté hodině ranní zasahovaly jednotky pražských profesionálních a dobrovolných hasičů a hasičů Správy železnic v ulici Bartošková v Praze 4 u požáru vybavení zkušebny v jednopodlažním, částečně dřevěném, bývalém drážním objektu. 

Celý článek


1 2 3 4 >> ... 265