Přehled článků

Zlobil, tak dostal pěstí od partnerky. Na oplátku se vyřádil na sousedovi

Napadání ženy bylo oznámeno na tísňovou linku 156 ve čtvrtek v nočních hodinách z ulice Tenisová v Praze 15. Po příjezdu na místo kontaktovala hlídka oznamovatele, kterého údajně hluk donutil vyjít na chodbu domu, kde uviděl neznámého muže, jak rozbijí sklo balkonových dveří.

Celý článek


Villa Pellé připomene Bohumila “Bimbu” Konečného. Jeho dílo obdivovali Kája Saudek, Jaroslav Foglar, Billy Idol i David Bowie

Ženy a jiná dobrodružství Bohumila Konečného – takový titul nese výstava, která od 25. září do 10. listopadu připomene 100 výročí narození kreslíře a ilustrátora známého také pod přezdívkou Bimba. Jeho práce oslovila několik generací u nás i v zahraničí, ačkoli jeho jméno upadlo bezmála v zapomnění. Výjimečně talentovaný autor, jehož dílo se nyní opět stává vyhledávaným, proslul jako ilustrátor děl Jaroslava Foglara a dobrodružných povídek Otakara Batličky, časopisů Vpřed, Ahoj, Rozruch či Mladý hlasatel. 

Celý článek


Den Architektury zve příští týden na více než tři sta akcí, ve čtvrtek proběhne warm-up ve Světozoru

Nejstarší fungující továrna ve střední Evropě, budova postavená jako betonový odlitek, první kubistický dům v Praze, cenami ověnčená ukázka modulární architektury, zdařilé i nezdařilé rekonstrukce, stavby navržené předními českými architekty jako jsou Josef Gočár, Josef Pleskot či Antonín Engel, místa, kde se psala historie i budovy, které reprezentují současnost a budoucnost české architektury. Den Architektury mezi 28. zářím a 4. říjnem nabídne široké veřejnosti nový pohled na architekturu kolem nás. 

Celý článek


Pražská burleska chystá novou sezonu s názvem Hollywood Babylon

Pražská burleska v divadle Royal na Vinohradech připravuje novou sezonu s názvem Hollywood Babylon. Odkazuje tak na stejnojmennou knihu Kennetha Angera, experimentálního režiséra, který v ní popisuje úpadek Hollywoodu 30. let. Tvůrčí tým pod vedením producenta Davida Jahna opět slibuje velkolepou podívanou s kostýmy renomovaných návrhářů a rekvizitami nadlidských rozměrů. 

Celý článek


Zpěvák Voxel se stal mámou, v těhotenství přibral

Písničkář a zpěvák Václav Lebeda alias Voxel, představil téměř po roce svůj další singl, který je opět inspirovaný jeho životem a děním kolem něj. Text k písni napsal v době, kdy očekával narození svého druhého potomka. 

Celý článek


Směřování. Výstava Dagmar Langové na radnici

Zářijová výstava výtvarnice Dagmar Langové Směřování. Vidět ji můžete v budově radnice ÚMČ Praha 11.

Celý článek


Řídila skútr pod vlivem alkoholu

Nejen za volant automobilů usedají řidiči pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Strážníci zadrželi mladou řidičku, která usedla na svůj skútr po požití alkoholických nápojů.  Projížděla se s prázdnou pneumatikou a ne zcela dobrou rovnováhou.

Celý článek


Poznejte Slané ženy: Robert Vano nafotil kalendář, který pomáhá nemocným cystickou fibrózou

Organizace Klub CF, která dlouhodobě pracuje s několika stovkami českých pacientů s diagnózou cystická fibróza, v říjnu pokřtí nový charitativní kalendář. I tentokrát ho nafotil fenomenální Robert Vano. Na fotkách zachytil krásné ženy s touto nemocí, jimž se někdy přezdívá „slané ženy“ kvůli jednomu z projevů nemoci – nezvykle slanému potu. 

Celý článek


Jste č***ci, táhněte do p**i, vy mr***! Antipatie vůči nim ho přivedla až na záchytku. Přitom to začalo banálně

Desítky sprostých nadávek a dalších agresivních slovních útoků si vyslechla hlídka strážníků od kolemjdoucího muže. Ten svou agresi vystupňoval až k nutnosti zásahu. Vzhledem ke své zjevné vysoké opilosti a neovladatelnosti byl převezen na záchytku.

Celý článek


PragueScape. Nová publikace provede po nejzdařilejších počinech pražské krajinářské architektury

Galerie Jaroslava Fragnera za podpory hlavního města Prahy a ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje vydala publikaci PragueScape. Kniha je formátem uzpůsobena jako kapesní průvodce pro nejširší veřejnost se zájmem o kvalitní veřejný prostor. Na dvou stech stranách představuje šestapadesát projektů – parky, zahrady, dětská hřiště, náměstí a zelené veřejné prostory.

Celý článek


Jeden ze sálů ND ponese jméno Augustina Bergera, druhý Petra Zusky

V místě, kde dříve stál klášter, dnes špičkoví tanečníci baletu ND připravují nové premiéry. Jedna ze zkušeben od včerejšího dne ponese jméno českého tanečníka, choreografa a bývalého uměleckého šéfa baletu ND Petra Zusky. Je to jeden z darů, který balet ND přichystal k umělcovým padesátým narozeninám. Druhý sál byl přejmenován podle tanečníka, choreografa i pedagoga Augustina Bergera. Ředitel ND Jan Burian, umělecký šéf baletu ND Filip Barankiewicz a choreograf Petr Zuska včera slavnostně přejmenovali tyto dva sály.

Celý článek


Předpůlnoční podivnost u parku: Z otevřených dveří spolujezdce vyčnívala lidská noha

Ve vozidle, které na první pohled vypadalo, že je terčem zlodějů, se nacházel muž, který se nacházel v diabetickém šoku. Svým včasným zásahem a poskytnutím první pomoci mu strážníci zachránili život.

Celý článek


Poškodil zaparkovaný automobil a napadl strážníky. Skončil v poutech

Podivnou zábavu si vybral mladík, který se bavil skákáním před jedoucí automobily. Poté skočil na zaparkovaný vůz, kterému poškodil kapotu a stěrače. Nakonec napadl zasahující strážníky, kteří ho zpacifikovali a nasadili mu pouta.

Celý článek


Palm Off Festival 2018 nabídne bezplatné projekce filmů, diskuse a dvě výstavy

Třetí ročník mezinárodního setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest proběhne v Divadle pod Palmovkou od 19. do 28. října, aby představil to nejlepší nejen ze středoevropského divadla. Součástí doprovodného programu bude opět přehlídka zajímavých dokumentů, diskuse s tvůrci i speciální debata pod festivalovým heslem „Už máme, co jsme chtěli?“. 

Celý článek


Zběsilost: Ano, bohužel i s tímto se můžete setkat na pražských silnicích

Řidič karavanu na sebe upoutal pozornost autohlídky strážníků z Prahy 12 ve čtvrtek odpoledne v Libušské ulici. Nebyl připoután bezpečnostním pásem a jel značně nestandardně. Strážníci se ho pro podezření ze spáchání přestupku a pro podezření, zda není pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek, rozhodli zastavit a zkontrolovat.

Celý článek


1 2 3 4 >> ... 182