Přehled článků

Výstava: Barva, fantazie a experiment dětí

V budově radnice Prahy 11 v Ocelíkově ulici se od 2. prosince do 1. ledna 2023 koná výstava žáků ZŠ Donovalská s názvem Barva, fantazie a experiment dětí.

Celý článek


Mikuláš na ledě na Smíchově

Akce pro všechny, kteří mají rádi oslavu Mikuláše a těší se i na čertoviny. Na smíchovském kluzišti na náměstí 14. října je připravený 5. prosince od 16:30 program pro děti.

Celý článek


Mikulášská nadílka v Parku Podviňák

V pondělí 5. prosince zve Praha 9 od 15:30 do zahradní restaurace Park Podviňák v Kovanecké ulici.

Celý článek


Vánoce s Devítkou

Setkání v adventním čase připravila Praha 9 ve spolupráci s místními spolky, zájmovými organizacemi a školami. O adventní náladu například v parku Václavka se již tradičně stará Spolek za veselejší Střížkov.

Celý článek


Český Bryan Adams vydává osobité album Na houpačce

Pražský pop rockový zpěvák a skladatel Jan Vytásek svou uměleckou dráhu nastartoval jako nejmladší účinkující v koncertní verzi muzikálu Vlasy, stal se finalistou top 10 v soutěžích Bohemia talent a Zlín talent 2001. Prošel několika žánry od revivalového repertoáru (Beatles, Queen) a klasičtějšího belcantového repertoáru k vlastní pop-rockové písničkářské tvorbě. V současné době vydává již své třetí album Na houpačce! 

Celý článek


Stašová je v knize rekordů! Může za to její unikátní divadelní sezona

Herečka Simona Stašová má na svém kontě jedno velké prvenství, které nemá obdoby u nás, ale při hledání podkladů k rekordu, snad ani ve světě.

Celý článek


Přijďte si zabruslit na smíchovské kluziště, vstup zdarma

Na náměstí 14. října se od 26. listopadu bruslí.

Celý článek


Praha 5: Od baroka po současnost

V Lidické ulici si ve čtvrtek 24. listopadu můžete poslechnout koncert Od baroka po současnost. Vstupné je dobrovolné, koncert se koná za finanční podpory páté městské části.

Celý článek


V parku Podviní se bruslí

Od 22. listopadu ožilo kluziště deváté městské části v parku Podviní. Otevřeno je denně od 11 do 20 hodin. Plocha pro bruslaře má rozměry 20×10 metrů a nachází se v areálu zahradní restaurace Park Podviňák. Najdete zde i správce kluziště.

Celý článek


Praha 5 má desatero úsporných opatření

Rada městské části Praha 5 schválila plán na snížení spotřeby energií. Podle radního pro finance Jana Kavalírka (TOP09) jde o první fázi postupného snižování nákladů za energie.

Celý článek


O strachu a proč se ho nebát. Interaktivní výstava zdarma

Nejen malým divákům je určena výstava Neboj, neboj! V Galerii Atrium na Žižkově v Praze 3 bude zahájena v úterý 22. listopadu v 18 hodin. Interaktivní instalace je inspirována stejnojmennou knihou Milady Rezkové, Lukáše Urbánka a Jakuba Kaše a pracuje s velmi aktuálním tématem strachu. 

Celý článek


Praha 11 zve na koncert Jana Kellera

Ve čtvrtek 24. listopadu na Chodovské tvrzi zahraje violoncellista České filharmonie Jan Keller, kterého můžete potkat na pódiu s umělci jakými jsou například Bobby McFerrin nebo český klavírista Ivo Kahánek.

Celý článek


U Matky Terezy se koná Adventní jarmark

V sobotu 26. listopadu se v Komunitním centru Matky Terezy v Praze 11 koná od 10 do 18 hodin Adventní jarmark.

Celý článek


Setkání tří muzikantů a tří žánrů v obřadní síni radnice

Trio Zdeněk Filipec, Martin Buňka a Boris Buňka vystoupí v obřadní síni radnice Prahy 9 ve čtvrtek 24. listopadu. V programu zazní žánr klasické hudby, operetní hudby i lehce symfonické filmové tvorby, skladby A. Dvořáka, G. F. Handela, ale i hudba E. Morriconeho, či Gomeze.

Celý článek


Vyčerpalo ho sekání kabelů, vyspal se na lavičce

Sekera, nůž, kus kabelu a další vybavení, které měl u sebe muž spící na lavičce ve zbraslavském lesoparku Belveder, nenechalo strážníky na pochybách, že v okolí vysekané a stáhnuté kabely jsou jeho dílo.

Celý článek


1 2 3 4 >> ... 249