Přehled článků

Herec a zpěvák Tomáš Vaněk zve na Netichou noc

Od 18. do 20. prosince budou moci diváci zhlédnout na oficiálním webu herce a zpěváka Tomáše Vaňka, známého například z hlavních rolí v muzikálech Fantom opery, Ples upírů a Čarodějka, jeho sólový vánoční online koncert s názvem „Netichá noc“.

Celý článek


Televizní show mladých talentů klasické hudby Virtuosos V4+ míří poprvé do Čech

Světová televizní show mladých talentů klasické hudby Virtuosos míří z Maďarska poprvé do České republiky. Šestá řada je vyjímečná tím, že spojila mladé umělce 4 států Visegrádké čtyřky a přizvala také Srbsko. Soutěž dlouhodobě podporuje například tenor Plácido Domingo, který byl i letos součástí tzv. hvězdné super poroty, ale také pianista Lang Lang či Andrea Bocelli. 

Celý článek


Při čekání na známého usnul v autě

Prázdný plastový kanystr a otevřené víčko nádrže ve čtvrtek pár minut po půlnoci a kolem ticho po pěšině. Přestože hlídka městské policie nikoho v okolí nenalezla, situaci do ulice Pod Višňovkou zajela zkontrolovat ještě jednou.

Celý článek


Zdeněk Godla dostal roli, zahraje si v Bastardech

Herec, kterého proslavila nejen role v seriálu Most, dostal další roli. Podepsal smlouvu na hlavní roli v pokračování filmů Tomáše Magnuska Bastardi.

Celý článek


V Zoo Praha se dnes narodilo mládě orangutana

Samička orangutana sumaterského Mawar porodila dnes před půl dvanáctou mládě. Ve sváteční den se tak narodil historicky třetí orangutan v Zoo Praha.

Celý článek


Moderní léčba diabetu chrání srdce a cévy, ne všem ji v Praze pojišťovna hradí

I když se podíl srdečně-cévních onemocnění na úmrtí v Praze za 9 let snížil o 7 %, stále jsou nejčastější příčinou úmrtí v Praze i celé České republice. Důvodem poklesu je nejen zdravější životní styl pacientů, ale také moderní léky, které mají k dispozici kardiologové, ale například také diabetologové. V České republice užívá léky chránící srdečně-cévní systém jen 17 % diabetiků 2. typu. Vyšší riziko nemoci srdce a cév přitom hrozí všem.

Celý článek


Vlčí máky v obrazech. Unikátní díla vydraží pro válečné veterány, zapojila se i Petra Černocká

Celkem 25 umělců se zapojilo do unikátního projektu Vlčí máky v obrazech a v rekordně krátké době vytvořili 27 obrazů o rozměru 1×1 metr s jednotným tématem – symbolem Dne válečných veteránů – vlčím mákem. Každý z autorů si mohl zvolit svůj styl, techniku i pojetí. Kromě řady známých umělců se zapojily i dvě zpěvačky a herečky Petra Černocká a Nikola Ďuricová.

Celý článek


Podzimní novinky v Národním muzeu, výstavní projekty i vernisáže jsou on-line

Národní muzeum i v době podzimního koronavirového uzavření pracuje na plánovaných výstavách, stálých expozicích a projektech, které postupně návštěvníkům zpřístupňuje ve virtuálním prostoru. Za pomoci moderních technologií zprostředkovává návštěvníkům nejen zážitek z výstav, ale také množství zajímavých informací k tématům výstav a jednotlivým exponátům. 

Celý článek


Městská divadla pražská na fotografiích Michaely Karásek Čejkové

Městská divadla pražská ve spolupráci s Michaelou Karásek Čejkovou nafotila designový katalog souboru pro sezónu 2020/2021. Umělecké portréty Fotografky roku 2019 zachycují herce v divadelních interiérech a originálně propojují soubor Městských divadel pražských s osobitým pohledem do zákulisí.

Celý článek


Alkohol zahřál, šatů nebylo třeba. Obnažená žena skončila v poutech

Zjevně opilé od pasu vzhůru obnažené 41leté ženě se vidina uniforem nelíbila. Ke spršce vulgarit přidala i pokus o napadení. Pozitivní zkouška na alkohol ji „doprovodila“ na záchytku.

Celý článek


Světový den veganství: Bezmasá strava je součástí jídelníčku až čtvrtiny Čechů

Až čtvrtina české populace ve své stravě vylučuje, omezuje nebo plánuje omezit živočišné produkty. Motivací není pouze zdraví, ale také ekologie. Kategorii vegetariánů a veganů tvoří 4 % populace, další 4 % jsou tzv. flexitariáni (lidé omezující maso). Většina těch, kteří preferují bezmasou stravu, jsou mladší 44 let. 

Celý článek


Anička Slováčková vypouští do světa Sluneční záři

Zpěvačka, herečka a moderátorka Anna Julie Slováčková společně se svojí kapelou Aura vydává nový singl „Sluneční zář“. Singl je pop-folkovou skladbou se silným melodickým refrénem a zároveň něžným textem a jak sama Anička přiznává, je to pro ní srdeční záležitost.

Celý článek


Socha inspirovaná Kafkovým dílem

Forum, jedna z historicky nejvýznamnějších budov Václavského náměstí, se stala domovem zcela nové sochy inspirované jejím nejslavnějším obyvatelem, spisovatelem Franzem Kafkou. Za projektem stojí společnost Flow East, majitel budovy a patron pražského umění.

Celý článek


S krumpáčem vyrazil do stánku

Muže, který se za pomoci krumpáče snažil vniknout do bývalého stánku s rychlým občerstvením v Černokostelecké ulici, zadrželi strážníci ve chvíli, kdy svoje snažení vzdal a pokoušel se místo urychleně opustit. 

Celý článek


Praha spustí novou kampaň proti koronaviru, svou tvář jí propůjčili lidé v první linii

Hlavní město pokračuje v kampaních proti koronaviru s cílem ukázat, jak je více než kdy jindy důležitá slušnost, pomoc ostatním a lidé kolem nás, kteří jsou v první linii a zachraňují životy každý den. Nová kampaň „Chraňte sebe i ostatní“ je postavena na pozitivní komunikaci a na fotografiích skutečných lidí z řad záchranářů, policistů, strážníků, hasičů a Českého červeného kříže. Jako na jaře jsou právě oni symbolem maximálního nasazení v době pandemie.  

Celý článek


1 2 3 4 >> ... 223