Přehled článků

Šansoniérka Mireille Mathieu vystoupí v Praze

Mireille Mathieu v říjnu vystoupí v Kongresovém centru v Praze. Původně se měly koncerty francouzské šansoniérky konat loni v prosinci, kdy opatření proti pandemii koronaviru neumožňovala pořádat hromadné akce.

Celý článek


Nejvýše položené labutí šlapadlo v Praze najdete na střeše Domu Radost

Kancelářská budova bývalého Všeobecného penzijního ústavu, dnes známá pod názvem Dům Radost, se postupně stává společensko-kulturním centrem spodního Žižkova a nabízí řadu vyžití pro celou rodinu. Její vyhlídková terasa se pod taktovkou známého pražského kavárníka Ondřeje Kobzy proměnila ve střešní bar.

Celý článek


Klusymfonie. Písničkář Klus vystoupí v Obecním domě se symfoniky

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK vystoupí s Tomášem Klusem v jeho orchestrálním projektu Klusymfonie. Písničkář se spojil se symfonickým tělesem a nabídne svému publiku známé a oblíbené melodie ve zcela jiném kabátě. Koncert pod vedením dirigenta Jan Kučery se uskuteční ve středu 29. června od 19:30 ve Smetanově síni Obecního domu.

Celý článek


Nekonečné vajíčko. Výstava věnovaná tělům a identitám

Výstava nesoucí název Nekonečné vajíčko si hraje s tekutostí hranice mezi přirozeně zplozeným a uměle zhotoveným a ukazuje těla a identity jako teritoriální stavební materiál. Představí díla Ericy Curci, Pedra Neves Marques, Johany Pošové a dvou laureátů Ceny Jindřicha Chalupeckého: Marie Tučkové a Lukáše Hofmanna. Navštívit ji můžete od 1. července do 27. srpna. Kurátorkami výstavy jsou Hana Buddeus, Johana Pošová a Erica Petrillo.

Celý článek


Pohádkový les aneb Cesta kolem světa na Barrandově

Znáte příběh Philease Fogga a jeho cesty kolem světa za 80 dní? Jeho zkrácenou a pohádkovou verzi s mnoha úkoly a dobrodružstvím pro děti od dvou let připravila městská část Praha 5 ve spolupráci se společností Velká dobrodružství na sobotu 25. června od 10 do 16 hodin. 

Celý článek


Hity Elvise Presleyho na velkém plátně v kině IMAX

Uběhlo pětačtyřicet let od jeho smrti, a přesto ho stále milují miliony lidí po celém světě. Někteří dokonce věří, že stále žije někde v ústraní. Slavnostní premiéra filmu Elvis přilákala do kina spoustu celebrit z hudební branže. Pěvecká a hudební legenda neumírá ani dnes, naopak znovu ožívá na velkých plátnech kin.

Celý článek


Pohádky Na Dvorečku děti uvidí i v srpnu

Sedmnáctý ročník oblíbených Pohádek Na Dvorečku se koná i v srpnu v Obecním domě v Jandově ulici ve Vysočanech.

Celý článek


Opilá řidička nadýchala přes 2,5 promile, ze své jízdy si toho moc nepamatovala

Za volantem nabouraného auta našel strážník sice zjevně opilého muže, dopravní nehodu ale nezpůsobil. K té se přiznala opilá žena sedící na místě spolujezdce. 

Celý článek


Guerézy a kočkodani se zabydlují v novém pavilonu goril

Guerézy pláštíkové zkoušejí travnatý výběh, kočkodani Brazzovi zkoumají vnitřní expozici – zabydlovaní jednotlivých obyvatel nového pavilonu goril v Zoo Praha je v plném proudu.

Celý článek


Pro děti: Rozloučení se školou

V Sacre Coeur čeká v neděli 26. června na děti spousta atrakcí, vodní skluzavka v mega velikosti, megaterč, mega basket koš, fotbalová aréna, skákací hrad, bumper ball a občerstvení.

Celý článek


Červen s Ludvíkem Očenáškem

V Praze 5 působil vynálezce, konstruktér, sokol a vědec Ludvík Očenášek. ZŠ Barrandov připravila několik akcí, které jej připomenou.

Celý článek


David Vávra, Václav Marhoul a Hynek Čermák se stali modely

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) se konal I. ročník netradiční módní přehlídky – MEDiParáda 2022, která se zaměřila na veselé a nápadité zdravotnické oblečení pro pediatry a dětské sestry. Akci pořádala Nadace Čokoládové děti ve spolupráci s Oddělením dětské neurologie ve FTN a dalšími partnery či známými osobnostmi z oblasti kultury.

Celý článek


Procházka se starostkou okolo pětky, připojí se kynoložka a historik

Další mapování veřejného prostoru se starostkou Renátou Zajíčkovou okolo Pětky se tentokrát zaměří na pejsky a pejskaře. Přijít můžete i v případě, že psa nemáte, dozvíte se o historii filmových ateliérů nebo o rozvoji Barrandova. Procházka se koná v neděli 19. června.

Celý článek


Rozkvetlá Praha 11. Městská část má již dvě desítky květnatých luk

Za poslední čtyři roky vzniklo v Praze 11 již 20 květnatých luk. Zároveň bylo zasazeno přes šest set nových stromů.

Celý článek


Na Petříně se znovu roztočil jeden z nejstarších kolotočů v Evropě

Návštěvníci Petřína se mohou opět projet na 200 let starém kolotoči, který do Prahy zapůjčili jeho italští majitelé. Kolotoč bude na Petříně do konce září.

Celý článek


1 2 3 4 >> ... 243