Přehled článků

Prague City Tourism slaví šedesátiny. Zve na prohlídky

Marketingová organizace hl. m. Prahy Prague City Tourism, dříve Pražská informační služba, byla založena před 60 lety v roce 1958. Oslavy výročí, které proběhnou o víkendu 12. a 13. května, se ponesou v duchu poznávání Prahy. Návštěvníci se mohou v sobotu těšit na netradiční prohlídky Staroměstské radnice a v neděli na několik procházek po vyšehradském areálu.

Celý článek


Rolando Villazón zazpívá pro Zdravotního klauna

Světoznámý operní pěvec Rolando Villazón podpoří 20. června ve Španělském sále Pražského hradu na benefičním koncertu Zdravotního klauna. Za doprovodu renomované klavíristky Carrie-Ann Matheson zazpívá program skladeb španělských, argentinských či mexických skladatelů. 

Celý článek


Drzoun měl kuráž, prokázal se doklady svého bratra

V úterý večer si strážníci z Prahy 1 všimli osobního auta, jehož řidič oprávněně zaparkoval v Opletalově ulici na parkovišti pro invalidy, ale dle vyhodnocení záznamu městského kamerového systému překročil dovolenou parkovací dobu čtyři hodiny.

Celý článek


Děj Mozartovy opery Così fan tutte posouvají studenti do buducnosti, premiéra již brzy v divadle DISK!

V rámci nové mezifakultní spolupráce V TEAMU uvedou studenti Akademie múzických umění v Praze moderní nastudování Mozartovy opery Così fan tutte: Příběh z budoucnosti. Inscenace vzniká v režii Veroniky Loulové, studentky Katedry operního zpěvu a režie HAMU. Dirigentského vedení a hudebního nastudování se ujala Marie Papežová Erlebachová z Katedry dirigování HAMU. Premiéry se uskuteční 30. dubna a 1. května v Divadle DISK.

Celý článek


Opilý mladík lovil z kanálu mobil a klíče od bytu

Že městská policie také pomáhá, dokazuje i tento úsměvný příběh. Mladík ho na závěr okomentoval slovy: „Doufám, že to nebude někde na sociálních sítích? Anebo víte co, pošlete to tam, ať se lidi pobaví.“

Celý článek


Království železnic se rozroste o zmenšené Pardubicko

Smíchovská expozice Království železnic se rozhodla rozšířit koleje až do Pardubic. Model tohoto kraje v Království, které chce postupně zmapovat celou Českou republiku a její síť železnic, dosud chyběl. 

Celý článek


Na Rašínově nábřeží poteče růžové víno

Celkem 55 stánků, 32 vinařů, degustace růžových vín a klaretů, bohatý doprovodný program – takový bude sedmý ročník festivalu Růžový máj. Ten proběhne 19. května od 10 do 21 hodin na Rašínově nábřeží v Praze 2 mezi železničním mostem a vyšehradskou skálou.

Celý článek


Trojská botanická zahrada vydala knihu věnovanou dřevinám z jejích sbírek

Kmotrem knihy se koncem března stal známý botanik a publicista Václav Větvička. Kniha nazvaná Dřeviny Botanické zahrady hl. m. Prahy představuje veřejnosti nevšední druhy dřevin, které mohou návštěvníci vidět často pouze v botanických zahradách. Čtenáři se v ní seznámí se třiačtyřiceti zástupci jak jehličnatých, tak i listnatých stromů.

Celý článek


Pro manželku vše! A je z toho maření úředního rozhodnutí…

Pozornosti strážníka z Prahy 15 neunikl řidič černého osobního vozidla v úterý v podvečer, který jel velmi agresivně a při odbočování nedal znamení o změně směru jízdy. Po zastavení nebyl schopný předložit všechny potřebné doklady.

Celý článek


Bluesová zpěvačka Juwana Jenkins chystá první sólový koncert

Energická bluesová zpěvačka Juwana Jenkins chystá koncert s názvem Lift off, na který ona sama čekala přes dvacet let. Jedná se totiž o její první sólové veřejné vystoupení. Jenkins dlouhá léta působila v hudební branži po boku Charlieho Slavíka a Jana Kořínka, avšak na začátku roku se rodačka z Filadelfie dlouhou dobu žijící v Česku, rozhodla pro sólovou dráhu, která, jak se zdá, jí velmi svědčí. 

Celý článek


Villa Pellé zve do dětství a vzpomínek několika generací

Poprvé u nás uvidíte originály Sempého ilustrací k Mikulášovým patáliím a zejména autorův výjimečný kreslený humor.

Celý článek


Nemá rád plasty ani cyklisty, šel na ně s rozbitou lahví

V neděli odpoledne přijali strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 7 oznámení, že u bývalé Trojské lávky je muž, který ohrožuje cyklisty rozbitou skleněnou lahví.

Celý článek


O marihuanu se dělili přímo na přechodu

V neděli večer prováděla hlídka strážníků kontrolu v Dejvické ulici, kde si všimla osobního auta stojícího na přechodu pro chodce. Strážníci proto řidiče vyzvali k prokázání totožnosti.

Celý článek


Rozbité dveře bytového domu, všude byly patrné stopy krve

Ve čtvrtek ráno byla vyslána autohlídka strážníků z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 4 do ulice 5. května, kde měl neznámý muž poškodit prosklené vchodové dveře. Když strážníci přijeli na místo, dveře bytového domu byly rozbité a všude byly patrné stopy krve.

Celý článek


Moc se styděl. Aby ne, dělat takovou zvrhlost na veřejnosti!

Jarní počasí a příjemné teploty kolem dvaceti stupňů vzbudily včera ráno choutky v mladém muži, který neodolal a masturboval v Marešově ulici na Praze 14. Strážníci ho pro podezření ze spáchání trestného činu předali Policii ČR.

Celý článek


1 2 3 4 >> ... 170