Přehled článků

Výstava: Z jeskyně do iluze

Galerie 9 se otevře v úterý 1. června a své fotografie zde vystaví Mária Kudasová.

Celý článek


Praha 5 chce v přízemí Smíchovské tržnice prodej potravin

Radnice Prahy 5 hledá nového nájemce přízemí historické Smíchovské tržnice na náměstí 14. října, kde byl donedávna supermarket Tesco. V tržnici by se podle představ vedení úřadu měly opět prodávat potraviny, mají tam být také restaurace v podobě food courtu. V prvním patře je pobočka Městské knihovny.

Celý článek


Burgrárna Bejzment zve po zdařilém upgradu k návštěvě

Jakmile vás pustí dál než k okénku, najdete zde dvě patra prošpikované Amerikou, burgery, žebírky, poctivými steaky a dalším skvělým autentickým jídlem. To je Sugar Daddy by Bejzment. Gastronomické nebe, které pro nadšené staré i nové zákazníky nabízí možnost výběru ze dvou výjimečných interiérů a k nim perfektně vyladěných menu a programu. Skvělé místo, ze kterého načerpáte mnoho dojmů a emocí z výborného jídla, prostoru dýchajícího Amerikou a zážitků s ní spojených.

Celý článek


Starosta blahopřál Jiřince

Jiřina Bohdalová, Čestná občanka Prahy 15, skvělá herečka s nezaměnitelným hlasem, slaví kulaté životní jubileum.

Celý článek


Koller, Roden, Svěcený, Pokáč a další umělci pomohli dobré věci

Velká jména českého showbyznysu se setkala v malé středočeské obci Drážkov u Sedlčan, kde vznikal Benefiční koncert, jehož posláním je jednak pokračovat v kampani #opětspolu, s nímž před časem pomocí spotů s lékaři a umělci přišel Matěj Falc s kolegy a vedením Nemocnice Slaný, ale také získat potřebné peníze na speciální MLS Laser. Ten velmi účinně pomáhá pacientům, kteří v těžší formě prodělali onemocnění covid-19, léčit postižené plíce.

Celý článek


Maxijedlík snědl obří pizzu za devět minut! A pak si dal ještě makrelu

Poslední dubnovou sobotu Jaroslav Němec z Bystrého na Svitavsku stanovil rekord v pojídání pizzy. Pokrm o průměru 57 centimetrů snědl za devět minut a čtyři vteřiny!

Celý článek


Herec Jirák skončil v jednom z nejtěžších českých vězení!

Nedávno oslavil 70. narozeniny a už sedí! Takhle jednoduše by se dalo popsat to, co potkalo hereckou i dabérskou legendu Otu Jiráka. Skončil v jednom z nejtěžších českých vězení, v Plzni na Borech. V mundúru mukla a nefalšované cele, kde v okolí sedí vrazi, násilníci, zloději a další kriminálníci! Vše naštěstí jen na jeden den a díky novému filmu Tomáše Magnuska Bastardi 4 – Reparát. 

Celý článek


Cestující metrem děsil pobíhající pes, páníček byl namol

Hlídka strážníků jela ve středu metra řešit problém s opilým mužem, který měl s sebou psa. Ten pobíhal po vagónu a bránil svého pána. Když pak jeden člen hlídky šel do auta pro náhubek, aby psa mohli zajistit, narazil na muže hledaného policií. Oba muži, ale dál dělali problémy, proto skončili s pouty na rukou.

Celý článek


Geoportál Prahy 5 vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Celý článek


Zachytili osudy pamětníků 20. století. Začátkem května si je můžete poslechnout

Ani náročný rok 2020 v době covidové epidemie, zavřené školy s distanční výukou, či online nahrávání nezabránilo mladým dokumentaristům z Prahy 11 zaznamenávat neobyčejná vyprávění pamětníků 20. století.

Celý článek


Nový pumptrack a mini rampa v Praze 11

Malí i velcí milovníci adrenalinu mají nyní v Praze 11 kde vybít energii. V areálu tzv. Modré školy – ZŠ a SŠ Kupeckého 576, pro ně vnikl nový pumptrack. Ti odvážnější mohou vyzkoušet také mini rampu. Na obou atrakcích se dá jezdit na kole, skateboardu, in-line bruslích i koloběžce.

Celý článek


Vážní domek v Jinonicích prošel rekonstrukcí

Praha 5 dokončila rekonstrukci vážního domku v Jinonicích, který byl před lety svěřen hlavním městem do správy radnice. Opraveno bylo nosné zdivo, byl zhotoven nový krov včetně střešní krytiny, nová prkenná podlaha a bylo osazeno nové okno a vstupní dveře.

Celý článek


Okolí Pankráce bude krásnější

Praha 4 si nechala zpracovat studii, která zhodnotila stav a potenciál veřejných prostranství na svém území.  Cílem je na základě jasných kritérií dlouhodobě revitalizovat a rozvíjet veřejná prostranství v závislosti na finančních možnostech městské části a dalších subjektů v území.

Celý článek


Jiří Bartoška předal Všeobecné fakultní nemocnici ultrazvukový přístroj

Během pandemie Jiří Bartoška (74) natočil s Petrem Kolečkem a Radkem Bajgarem dva filmy a aktuálně připravuje 55. ročník filmového festivalu, který by se měl uskutečnit v druhé polovině srpna. Opatrnější na své zdraví, ale moc není. V jeho blízkém okolí se žádný vážný případ onemocnění covid-19 nevyskytl, přesto se rozhodl pomáhat tam, kde je to aktuálně potřeba a společně se zástupci nadačního fondu Naše plíce předal ultrazvukový přístroj pro včasnou diagnostiku a prevenci plicních onemocnění.

Celý článek


Do soutěže Nej sestřička se lze přihlašovat do 30. dubna

Zdravotnictví za poslední rok prošlo ohromnou zatěžkávací zkouškou. V boji proti koronaviru jsou aktivně nasazeny desetitisíce lékařů a sester. Aby byli nablízku všem, kteří se ocitli v ohrožení života a pomohli jim vyhrát těžký boj se zákeřnou nemocí. Zviditelnit a ocenit práci sester – to je hlavní cíl projektu Nej sestřička 2021. Slavnostní vyhlášení vítězky soutěže Nej sestřička 2021 a společenský večer, který proběhne 9. září v pražském Obecním domě, bude moderovat Leoš Mareš.

Celý článek


1 2 3 4 >> ... 228