Přehled článků

Požár rodinného domu v Praze 12 měl jednu zvířecí oběť

Dnes ráno v pět hodin zasahovali hasiči z Modřan, Krče a Radotína u požáru rodinného domu v ulici Na Šabatce v Praze 12.

Celý článek


Výstava: Kouzlo svatých obrázků

Muzeum hlavního města Prahy pořádá od 9. prosince do 2. dubna v hlavní budově muzea výstavu Kouzlo svatých obrázků. Svaté obrázky představují specifický pramen poznání náboženského života v Čechách nejen v průběhu rekatolizace v druhé polovině 17. a v 18. století, ale i v období po josefínských náboženských reformách a napoleonských válkách, v období spojeném s nástupem nového životního stylu a filozofie.

Celý článek


Mandrage si udělali mejdan s kamerou a Berenikou Kohoutovou

Jedna z nejúspěšnějších domácích kapel, Mandrage, vydává nový singl Motýli, jenž je inspirován metaforou „mít motýly v břiše“ a je další ochutnávkou z chystané desky. Vydání alba s názvem Po půlnoci je naplánováno na 19. ledna 2018. 

Celý článek


Opilý muž se staženými kalhoty ohrožoval nejen sebe, ale i ostatní

Jednatřicetiletý muž svým chováním ohrožoval nejen sebe, ale i další účastníky silničního provozu. Při řešení celé situace napadl strážníka, ten proti němu použil hmaty, chvaty, pouta. Pro jeho značnou opilost u něj nebylo možné provést orientační dechovou zkoušku. Skončil v jedné z pražských nemocnic.

Celý článek


V osmdesátkách dráždila muže hlasem i mini sukýnkami, nyní je zpívající kadeřnice zpět

Televizní dívka Líza, Bílý měsíc, Tajná láska, Já si počkám, Abeceda lásky, To by tak hrálo nebo Kvůli mně – hity při jejichž poslechu se hudebním příznivcům nepochybně vybaví jejich interpretka, která v polovině osmdesátých let upoutávala pozornost nejen svou nezaměnitelnou barvou hlasu, ale i sexy mini sukýnkami. 

Celý článek


Czech Design Week Podzim 2017 vyhlásil vítěze

Designový festival v Hybernská 4 skončil vyhlášením vítězů, které vybírali kurátoři. 

Celý článek


Drzoun roku: Zkusil zaplatit filmovou rekvizitou, vyšlo mu to!

Od počátku listopadu prošetřují policisté z Ruzyně případ kvalifikovaný jako podezření z trestného činu padělání a pozměnění peněz.

Celý článek


Až pojedete na pražské letiště, pozor na tohoto potížistu. Zase „úřadoval“!

Při kontrole veřejně přístupných prostor odletové haly Terminálu 2 narazili pražští strážníci včera v době uzavíraní na podnapilého muže, který odmítal opustit prostor a při vykazování z místa začal hlídku nejprve slovně napadat, posléze došlo i k fyzickému útoku.

Celý článek


Křeče a vytřeštěné oči na toaletách, na ženu to přišlo v nákupním centru

Žena si aplikovala drogu na dámských toaletách nákupního centra v Praze 3. Byla převezena do nemocnice.

Celý článek


Díky odhozené pivní zátce se zjistilo, že je v Praze nežádoucí

Banální přestupek upoutal pozornost hlídky pražských strážníků z Prahy 2. Při jeho řešení bylo zjištěno, že přestupce má soudem vyslovený zákaz pobytu na území hlavního města Prahy. Strážníci jej převezli na policejní služebnu k dalšímu opatření.

Celý článek


Neznámý velikán Tarjei Vesaas

Skandinávský dům si spolu s partnery připravil pro adventní Prahu severský předvánoční dárek. V rámci malého festivalu představí velikána severské literatury Tarjeie Vesaase (1897 – 1970), a to prostřednictvím literárně-hudebního večera a promítání slavného filmu Jarní noc. Ten bude v České republice uveden vůbec poprvé 8. prosince v kině Ponrepo.

Celý článek


Wow, do Prahy přiletí legenda baseballu! Orlando Hudson, vůdce slavných Dodgers

Unikátní příležitost mají fanoušci baseballu. Do Prahy přiletí v tomto týdnu Orlando Hudson, poradce generálního manažera Arizony Diamondbacks a zároveň dvojnásobný účastník All-Stars Game. 

Celý článek


Za chyby se platí! Požár v restauraci způsobila nedbalost, škoda je 300 tisíc

V pondělí ráno zasahovali pražští hasiči u požáru v kuchyni restaurace v Dlouhé ulici v Praze 1.

Celý článek


Auvajs, muž spadl do výtahové šachty

Na konci listopadu zasahovali hasiči-lezci ve Zborovské ulici v Praze 5. Z výtahové šachty pomohli transportovat zraněného muže, u kterého již zasahovala záchranka, která ho odvezla do nemocnice k ošetření.

Celý článek


Tip na páteční večer: Klub FAMU zve na party Strain Nr. 1

Strain, novou party v Klubu FAMU na Smetanově nábřeží v centru Prahy má na svědomí producent a DJ Karaoke Tundra. První klubová noc pod tímto názvem odstartuje v pátek 8. prosince ve 22 hodin ve složení – Tubs, Karaoke Tundra, Alyaz, Kewu a Dryman z A51. Očekávejte bass, grime, uk garage, ale i přesahy do jiných současných trendů klubové elektroniky. Těšte se na noc plnou britského zvuku.

Celý článek


1 2 3 4 >> ... 156