Přehled článků

Aneta Langerová slaví dvacet let na hudební scéně

Zpěvačka a skladatelka Aneta Langerová slaví dvacet let, která zasvětila cestě za svým hudebním snem! Vroucím přáním Anety je, aby se slavilo, jak jinak než hudbou. V pátek 15. března 2024 vydává speciální dvojalbum, které obsahuje největší hity i nejzajímavější písně včetně nového singlu, jejž doplní videoklipem. Kromě toho se fanoušci mohou těšit na celoroční koncertní turné, které odstartuje v Brně 18. března a v Praze již 19. března. Chystají se i další vystoupení na různých festivalech a slavnostech. Vrcholem oslav budou Anetiny podzimní koncerty za doprovodu filharmonie.

Celý článek


Lukáš Pešek na výstavě motocyklů Ducati v OC Arkády Pankrác

V obchodním centru Arkády Pankrác pokračuje výstava motocyklů Ducati. Návštěvníci mohou obdivovat 31 modelů, které jsou průřezem historií tradiční italské značky i přehlídkou nejslavnějších závodních motorek současnosti. Už v sobotu 24. února pak zavítá na Arkády Pankrác Lukáš Pešek, bývalý jezdec MotoGP, v současnosti testovací jezdec Ducati a také ambasador značky pro Českou republiku. 

Celý článek


Max a Mája. Příběh lištiček uvidíte dnes v kině

Příběh lištiček přenese diváky do unikátního světa prostředí plného sněhu ve čtvrtek 22. února. Sníh, mráz, ale také láska a odvaha jsou hlavními aspekty příběhu inspirovaného událostí, která se doopravdy stala. Hlavní role představují dvě reálné polární lišky a jejich blízké okolí.

Celý článek


Bára Zemanová se chystá zpět na podium. Ve svém singlu volá Mayday

Zpěvačka Bára Zemanová vypouští po delší pauze nový singl, kterým předznamenává svůj návrat na podia. Plzeňská rockerka, kterou mohou pamětníci znát z účinkování v soutěži Česko hledá SuperStar, má na svém kontě dvě studiové desky, několik úspěšných singlů a mnohaleté hostování po boku populární kutnohorské kapely Rybičky 48. Nyní se fanouškům připomíná novým energickým singlem Mayday. Píseň, která se tematicky točí kolem zakázané lásky, je předzvěstí nového startu kapely. 

Celý článek


Osobní auto uvízlo v tramvajovém kolejišti!

V průběhu pondělního večera hasiči museli vyprostit osobní auto z tramvajového kolejiště. Jak se vozidlo na místo dostalo, se budou snažit zjistit vyšetřovatelé.

Celý článek


Výstava Moje boty, tvoje boty v Kampusu Hybernská

V Kampusu Hybernská odstartuje ojedinělý výtvarný projekt Moje boty, tvoje boty, který iniciovala terapeutka a výtvarnice Kamila Ženatá. Vyzvala v něm osm umělkyň a jejich dcery ke generačnímu dialogu. Vystavujícími umělkyněmi jsou Denisa Václavová, Jana Preková, Olina Stehlíková, Daniela Baráčková, Lucie Nováčková, Zuzana Růžičková, Kateřina Závodová, Kamila Ženatá.

Celý článek


Světoznámé operní pop trio se vrací do Prahy

Hvězdy současné pop-opery, italské trio Il Volo, se po roce vrátí do Česka. Jejich další pražský koncert se uskuteční 12. října 2024 opět v O₂ areně. Kapela tvořená Pierem Barone, Ignaziem Boschettem a Gianlucou Ginoblem fanouškům slibuje nezapomenutelnou show plnou vášně, klasických italských hitů, ale i moderních a nových skladeb.

Celý článek


Začala výstava motocyklů Ducati

Na tři desítky motocyklů slavné značky Ducati zdobí od pondělí 12. února pražské obchodní centrum Arkády Pankrác. Je to poprvé, kdy veřejnost může zhlédnout unikátní putovní výstavu, která představuje jak historii, tak současnost motocyklového fenoménu z Itálie. K vidění je legendární model Ducati Cucciolo z roku 1949, kterým celá produkce značky začala, ale také aktuální modely letošní sezony. 

Celý článek


Poláková a Příkazký vyrazí obytňákem k moři

Bára Poláková a Lukáš Příkazký vyjedou na letní dovolenou k moři obytňákem v nové filmové komedii Prázdniny s Broučkem režiséra Jiřího Matouška. Nečekané dědictví jim přihraje do cesty starý karavan, jemuž se odjakživa říká Brouček. Během jejich dobrodružství je čeká řada překvapení i nečekaných zážitků, vysněnou rodinnou dovolenou ale žádná katastrofa nezkazí. V dalších rolích se představí Tomáš Jeřábek, Michal Isteník, Martin Sobotka, Pavel Zedníček, Marie Ludvíková a Pavel Nový. Premiéra v kinech bude 18. dubna.

Celý článek


Pavel Berky z MasterChefa obléká první dámu Evu Pavlovou

Pavel Berky, známý především díky svému kuchařskému umu, který předváděl nejen v soutěži MasterChef Česko nezanevřel ani na svou původní profesi módního návrháře. Nyní si jeho práce všimla i první dáma Eva Pavlová a oblékla již druhé šaty, které pro ni na míru připravil.

Celý článek


Sprejeři unikli z obklíčení, nakonec jim nepomohl ani autobus

Osmnáctiletí mladíci na začátku února sprejovali na zeď v blízkosti protipovodňového valu v Praze 7. Na jejich počínání upozornil strážníky kolemjdoucí prostřednictvím tísňové linky 156. Informovala o tom mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Celý článek


Klídek, vychladni! Ohaři strážníků dostávají přednášky zaměřené na asertivitu

Výcvik služebních psů Městské policie Praha neobnáší jen nácvik disciplín, jako vyhledávání v sutinách nebo jak správně darebákovi natrhnout kalhoty.

Celý článek


Youtuber Kovy pokřtí vnučku slavné Moji

V sobotu 10. února ve 14 hodin oznámí Zoo Praha v pavilonu Rezervace Dja jméno gorilí samičky, která se narodila 2. ledna. Jejím „kmotrem“ se spolu s primátorem hl. m. Prahy Bohuslavem Svobodou a jeho náměstkyní pro oblast životního prostředí Janou Komrskovou stane oblíbený youtuber Karel „Kovy“ Kovář. 

Celý článek


Světová premiéra Nobelovky v Divadle Viola

Úspěšnou premiérou v sobotu 3. února vstoupila na repertoár Divadla Viola divadelní adaptace bestselleru Cyrila Gélyho s názvem Nobelovka. Hrdiny příběhu inspirovaného skutečnou událostí jsou dva špičkoví vědci, kteří učiní převratný objev, ale Nobelovu cenu dostane pouze jeden z nich. V hlavních rolích v režii Radovana Lipuse excelují Jan Šťastný a Apolena Veldová. 

Celý článek


Trosečnice, nová hra v divadle Radka Brzobohatého

Divadlo Radka Brzobohatého uvedlo svou první premiéru v tomto roce – 30. ledna odehráli českou premiéru britské komedie Trosečnice. V režii Jakuba Nvoty se poprvé na jevišti DRBu představila Veronika Žilková. Spolu s Annou Kulovanou, Pavlínou Mourkovou a Kateřinou Peřinovou prožijí nejdivočejší teambuildingovou akci, jakou si dokážete představit.

Celý článek


1 2 3 4 >> ... 263