Přehled článků

Cukrovkář dal pěstí partnerce i jejímu zastánci, pak se mu udělalo nevolno

Během hlídkové činnosti v ulici Milady Horákové v Praze 6 zaslechla v pondělí po jednadvacáté hodině hlídka městské policie nejprve křik a pak uviděla muže, který se připravuje k útoku na druhého. Následně došlo k potyčce.

Celý článek


To je úlovek! Cizinec pytlačil v parku uprostřed sídliště

Během noční kontroly Centrálního parku v Praze 13 si v neděli v 1:40 hodin hlídka na břehu Stodůleckého rybníka všimla ukrytého muže, který zjevně chytal ryby.

Celý článek


Hana Zagorová se vrací na koncertní pódia

Letos naposledy koncertovala 3. března v Hronově a 4. března ve Žďáru nad Sázavou. Na den přesně po čtyřech měsících od koncertu ve Žďáru nad Sázavou se devítinásobná Zlatá slavice Hanka Zagorová vrátí na koncertní pódium 4. července v Kempu Letňany. 

Celý článek


Za Opráski sčeskí historije do Villy Pellé

Fungoval roku 1620 na Bílé hoře lyžařský vlek? Jak dopadla play off pro české stavy? Proč přišel 21 českým pánům marketingový dotazník od Mydlářů stran velikosti jejich límečků? To a mnoho jiného napoví, objasní a připomene výstava, kterou na prázdniny u příležitosti 400 let od bitvy na Bílé hoře připravila Galerie Villa Pellé.

Celý článek


Seniorka budila pohoršení

Těžké pořízení měli s opilou seniorkou nejen strážníci, ale nakonec i záchranáři. Žena skončila v nemocnici.

Celý článek


Lucie Vondráčková natočila odvážný klip, v maskérně byla pět hodin

Po dvou měsících nechtěného volna se Lucie Vondráčková vrhla do práce. Společně s režisérkou Terezou Hirsch natočila nový klip k písni Milování, která se nachází na zatím posledním Lucčině CD Růže.

Celý článek


Běžným otravám letos konkuruje požití dezinfekčních prostředků

Letošní pandemie obrátila statistiky otrav naruby. Za dva měsíce karantény se objevilo 107 případů požití dezinfekčních prostředků převážně s obsahem alkoholu, což je o 80 víc než v loňském roce. A stále přibývají další. Toxikologické informační středisko (TIS) při Klinice pracovního lékařství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze řeší každoročně tisíce dotazů na nejrůznější otravy. Od hub, rtuti přes chemikálie až po hadí uštknutí.

Celý článek


Na záchranu australských zvířat rozdělila Zoo Praha přes 20 milionů korun

Na sbírkovém kontu Zoo Praha se podařilo shromáždit neuvěřitelných 22 761 332 korun ve prospěch záchrany australských zvířat decimovaných na konci loňského a začátku letošního roku neobvykle rozsáhlými požáry. Z této sumy bylo rozděleno již 20 196 306 korun.

Celý článek


Sex není jedinou cestou k dítěti, moderní pěstounství je cesta pro každého

Anna Polívková, Hana Vágnerová, Marek Taclík nebo manželé Klusovi se rozhodli v novém odvážném spotu ukázat, že sex není jedinou cestou k dítěti. Stát se rodičem může člověk i díky pěstounství. O pěstounskou péči si loni u nás zažádalo celkem 504 lidí. K tomu, aby se podařilo dostat všechny děti z ústavů do rodin, je ale potřeba tento počet zpětinásobit.

Celý článek


Soubor Losers Cirque Company otevře v Braníku vlastní scénu

Novocirkusový soubor Losers Cirque Company má napilno, na podzim otevírá vlastní divadlo a připravuje dvě premiéry. Novým domovem pro soubor bude branické Divadlo BRAVO!, se kterým má velké plány. Pod taktovkou renomovaného architektonického ateliéru A69 vracejí bývalému Branickému divadlu jeho někdejší lesk a slávu. 

Celý článek


Kouzelník Pšenička přelstil Penna a Tellera již potřetí. Je jediným mužem na světě, kterému se to podařilo

Ondřej Pšenička již potřetí zvítězil v nejznámější americké kouzelnické show Penn & Teller: Fool Us, v níž se nejuznávanější mistři magie pokoušejí odhalit tajemství soutěžících kouzelníků. Pořad moderuje známá americká herečka Alyson Hannigan, která se u nás proslavila seriálem Jak jsem poznal vaši matku a filmovou sérií Prci, prci, prcičky. Pšenička je jediným mužem na světě, kterému se podařilo porotu přelstít potřetí. 

Celý článek


Sloní samičky v Zoo Praha dostaly jména

Malé slonice narozené v Zoo Praha letos 27. března a 9. května dnes během slavnostního křtu dostaly sinhálská jména Lakuna a Amalee, která pro ně vybrali chovatelé.

Celý článek


Děti s vodkou: U Koněva dopadly skoro jako mužici

Dvě „slečny“ se opily na Střeleckém ostrově, další tři děti si udělaly mejdan u podstavce nedávno odstraněné sochy maršála Koněva. Naštěstí nebyl ani v jednom případě nutný převoz do nemocnice.

Celý článek


Mladí sígři řádili, nejmladšímu bylo jen osm let!

Děti ve věku 8, 11 a 13 vzaly dřevěný špalek a vysklily s ním okénko u zaparkovaného auta. 

Celý článek


V pasáži u Staroměstského náměstí byl dlouhý had. Ženu málem kleplo!

Nového téměř dvoumetrového nájemníka má od pátku dolnoměcholupský útulek.

Celý článek


1 2 3 4 >> ... 218