Přehled článků

Gondíková dostala k narozeninám šperky, na které se jen dívá

Herečka a moderátorka Adéla Gondíková je známá svým vřelým a širokým úsměvem. Jen tak ji něco nevytočí, a když může, tak pomůže. I když nedávno oslavila své páté kulaté narozeniny, zůstává stále aktivní a energie má na rozdávání. Jejím receptem na dobití baterek na celý rok je, že dodržuje dvouměsíční volno během letních prázdnin, i přesto, že její dcera je už dospělá.  Gondíková dostala k narozeninám šperky, na které se jen dívá

Celý článek


V říjnu se bude v Lucerna Music Baru slavit v rytmu funky

Pražská funk-popová kapela Top Dream Company připravuje svůj tradiční narozeninový koncert, na kterém už po devatenácté přivede do varu každého, kdo alespoň trochu miluje hudbu. Koncert v rytmu funk-popu se uskuteční v pondělí 2. října od 20 hodin v pražském Lucerna Music Baru.

Celý článek


Divadlo Archa se loučí poslední sezonou, ta bude nadupaná!

Dvě vystoupení slavného japonského tanečníka Mina Tanaky, 13. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárního divadla Akcent nebo atraktivní koncerty The Tiger Lillies a orchestru BERG, Laurie Anderson či Philip Glass Ensemble. To jsou jen některé položky programu poslední sezony divadla Archa, které téměř třicet let uvádí tvorbu důležitých zahraničních i domácích umělců. Jeho ředitel a zakladatel Ondřej Hrab dokázal v domě Na Poříčí vytvořit kultovní prostory, kam si Pražané i mimopražští návštěvníci zvykli chodit rozšiřovat kulturní obzory. Od ledna 2024 do divadla nastoupí nový tým s jiným názvem i konceptem.

Celý článek


Novou sezónu v RockOpeře pokřtí Bára Basiková

Pavla Forest, Viktor Dyk, Kamil Střihavka, Jan Toužimský, Jiří Zonyga a další hvězdy divadla RockOpera Praha se těší na novou sezónu. Ta začíná už tento čtvrtek 14. září reprízou rockové opery Trója. Novou sezónu v jediném divadle pro rockery pokřtí zpěvačka Bára Basiková.

Celý článek


Igor Orozovič vyjede s novou muzikantskou company na podzimní koncerty

Igor Orozovič pokračuje ve své hudební dráze s novou muzikantskou partou, s níž se vydá na podzimní koncertní šňůru i na speciální vánoční koncert v Divadle pod Palmovkou. Vedle nastudování role Claudia v Shakespearově Hamletovi v režii dua SKUTR na své domovské scéně Národního divadla ho také čeká premiéra tanečního představení The Choice, které připravil monacký choreograf Asier Edeso Eguia. V České televizi se na podzim objeví v thrilleru Cesta do tmy legendárního režiséra Jiřího Svobody. Vernisáž linorytů a koláží Igora Orozoviče otevře 21. září již 52. ročník festivalu FEMAD v Poděbradech. 

Celý článek


Do Prahy poprvé míří festival korejského fenoménu K-POP

K-pop je aktuálně výkladní skříní korejské kultury napříč celým světem. Od svého vzniku v 90. letech minulého století se stal fenoménem ovlivňujícím nejen hudební scénu, ale také módu, kulturu a společnost obecně. Mladé kapely z Jižní Koreje postupně dobývají velká pódia ve všech koutech světa. V říjnu se vlna K-popu přelije i do Prahy.

Celý článek


Vánoce v Karlíně: Michal Prokop připravuje best of desku, pokřtí ji s hosty

V letošním roce je už 56 let na scéně. Teď se Michal Prokop, člen Beatové síně slávy radia Beat v kategorii osobnost a člen síně slávy ankety Anděl České hudební akademie, společně s kapelou Framus Five a řadou hostů vrací se svým tradičním vánočním koncertem do pražského Fóra Karlín. Hudebník, jehož písně oslovují několik generací, tady vystoupí 21. prosince od 20 hodin.  

Celý článek


Komička Adéla Elbel přesouvá svou talk show do Prahy

Přední česká stand-up komička a moderátorka, Adéla Elbel, přesouvá svou úspěšnou talk show do Prahy. Show lakonicky pojmenovanou S Adélou nyní diváci mohou živě vidět v Divadle U Hasičů, první představení proběhne už ve středu 11. října a hosty budou herečka Tereza Kostková a zpěvák Mirai Navrátil.

Celý článek


Dny Prahy 11 zvou do Parku u Chodovské tvrze, kromě koncertů se chystá řada akcí

Přípravy na tradiční Dny Prahy 11 jsou v plném proudu. Od 7. do 9. září se mohou návštěvníci parku u Chodovské tvrze těšit na bohatý program, chystají se koncerty, folklórní vystoupení, atrakce a aktivity pro děti nebo třeba občerstvení domácí i světové kuchyně. 

Celý článek


Praha 9: Nábory dětí do sportovních klubů

S koncem prázdnin se rozjíždějí nábory dětí do sportovních klubů, kroužků a oddílů. Na radnici Prahy 9 se s prosbou o sdílení obrátil SK Prosek Praha, který aktuálně nabírá nově členy do badmintonového oddílu. Městská část o tom informovala na svých sociálních sítích.

Celý článek


Mig 21 vyrazí na klubové turné, zakončí ho koncerty v Praze

Po dvou unikátních, vyprodaných koncertech ve Foru Karlín a letních open-airech, se kapela Mig 21, která sama sebe nazývá jako „chlapecká, taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 – Smíchova”,  chystá klubové turné. Na něm představí i zbrusu novou píseň! Turné zakončí několika vystoupení v hlavním městě.  

Celý článek


Babí léto v Parku Přátelství

Léto oslaví Praha 9 i v září. Zábavné odpoledne, kde nebude chybět hudba, kvíz a vystoupení mažoretek se koná v pátek 8. září u Fontány Střížkov v Parku Přátelství.

Celý článek


Symfonický orchestr zahraje ve Valdštejnské zahradě

Ve středu 30. srpna od 17 hodin se ve Valdštejnské zahradě rozezní zvuk Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. Pod taktovkou dirigenta Jana Kučery zahrají Pražští symfonikové Smetanovu Vltavu i filmovou hudbu. Speciálním hostem bude mladý český tenorista Daniel Matoušek, který zazpívá slavné neapolské písně. Vstup je zdarma. 

Celý článek


Trojskou zoo zasypaly tuny ledu!

Zvířata i návštěvníci v pražské zoo se ve středu 30. srpna mohli těšit z doslova ledového osvěžení. Více než šest tun ledových kostek ochladilo expozice a také návštěvnické prostory, což uvítaly zejména děti. Pro slony indické, vydry severoamerické či nestory kea se staly hromady ledu vedle zchlazení i impulzem ke hrám a aktivitě.

Celý článek


Bitva o nafukovací pannu! Sacher, Pojkarová a Chládková pokřtili svoje videoklipy

Příjemná večerní akce se nedávno uskutečnila v pražském restaurantu Střelecký ostrov, situovaném na stejnojmenném ostrově poblíž Národního divadla. Svoje videoklipy tam společně pokřtili spříznění zpěváci Richard Sacher, Marie Pojkarová a Jana Chládková. Kromě novinářů dorazilo také několik známých tváří. Mezi nimi nechyběl mim a herec Václav Upír Krejčí, bavič Milan Pitkin, herečka Adriana Sobotová, zpěvák Karel Kahovec či hudební producent Petr Hannig.

Celý článek


1 2 3 4 >> ... 257