Přehled článků

Naháči v centru! Aktivisté se přilepili k oknům pobočky módního řetězce

V sobotu 26. září překvapili aktivistky a aktivisté z české pobočky hnutí Extinction Rebellion (Rebélie proti vyhynutí) demonstrací proti nespravedlnosti v globalizovaném rychloobrátkovém oděvním průmyslu.

Celý článek


Na Smíchovské náplavce zakotvily Záchranné čluny, v noci jsou vidět z dálky

Sochařský festival Sculpture Line se rozrostl o dílo Lifeboats (Záchranné čluny) německého umělce Johannese Pfeiffera, které vytvořil přímo pro Prahu. Včera zakotvilo na Smíchovské náplavce mezi kobkami 16 a 17. Jedná se o soubor 5 lodí, vytvořených z perforovaného plechu. Jedinečnost díla a vizuální zážitek podtrhuje i fakt, že jeho povrch je natřen fluorescentní barvou a v noci svítí. 

Celý článek


Hroši milují čištění zubů

Vyčistit zuby, zkontrolovat pleť, upravit pedikúru – tak by se daly označit kontroly hrochů obojživelných v Zoo Praha. Čištění zubů a tlamy je pro hrochy oblíbeným zpestřením, ve kterém si tito milovníci vody opravdu libují. 

Celý článek


Kutilové v Národopisném muzeu

Národní muzeum ve spolupráci se Sociologickým ústavem AV ČR nově otevírá výstavu s názvem Kutilství: Od udělej si sám po DIY. Jak už sám název napovídá, výstava představuje různé druhy tvorby, při kterých svépomocí vznikají jak předměty praktické, tak i esteticky zajímavé. 

Celý článek


V hlavní roli Rys ostrovid. Putovní výstava o sblížení lidí a velkých šelem Šumavy

Národní muzeum otevírá v Muzeu české loutky a cirkusu v Prachaticích výstavu s názvem Sblížení: Lidé a velké šelmy Šumavy. Výstava vypráví půl století starý příběh ochrany unikátní šumavské přírody a jejích divokých obyvatel. V hlavní roli se představí tajemná a krásná šelma – rys ostrovid.

Celý článek


Festival Film a architektura zve do kin na světové premiéry

Devátý ročník festival Film a architektura začne 30. září. Týdenní přehlídka filmů o architektuře, urbanismu a designu se odehraje ve 20 městech po celé České republice a nabídne světové premiéry. Festival má v plánu promítat snímky v kinosálech a nepřesouvat se do online prostředí. 

Celý článek


Slavnost Zoo Praha: Znovuotevření pavilonu hrochů a vítání Tchéca

Sváteční 28. září patří v Zoo Praha tradičně Výroční slavnosti. Letos mělo být jejím bodem znovuotevření Pavilonu hrochů a představení samce Tchéca. Aby však nedošlo k velké kumulaci návštěvníků ve vnitřních prostorách, proběhne tato část Výroční slavnosti během dopoledne ve vysílání ČT24 a návštěvníci budou moc Pavilon hrochů navštěvovat průběžně. Upravený program slavnosti nabídne příchozím od 13 hodin zhodnocení letošní sezóny a vernisáž soutěže „Fotím v Zoo Praha“. 

Celý článek


Víkendový program v Muzeu ČD v Lužné u Rakovníka

Národní technické muzeum se o víkendu 19. a 20. září 2020 zúčastní programu pro návštěvníky v Muzeu Českých drah v Lužné u Rakovníka. Zájemci budou mít možnost se svézt z areálu muzea do Krupé a zpět parním vozem M124.001 „Komarek“ z roku 1903 ze sbírky NTM. 

Celý článek


Ukradl elektrokolo. Prozradil se tím, že usnul!

Pod vlivem pervitinu spadl z elektrokola, které předtím odcizil. Případ šetří státní policie.

Celý článek


Neskutečné, jaký arzenál měl u sebe starší opilec v zeleném sáčku

Noční střelba vyděsila obyvatele Novodvorské ulice. Starší muž posilněný alkoholem střílel mezi auty. Společně s jeho arzenálem ho strážníci předali státním kolegům.

Celý článek


Vytuhnul v metru, málem dopadl špatně

Spící muž na lavičce v metru nenechal v pátek hodinu před půlnocí v klidu lapku, který dostal zálusk na jeho batoh. Přisedl si k němu a čekal na jeho reakci.

Celý článek


Trojskou botanickou zahradu rozzáří pestré barvy stovek dýní

S příchodem podzimu se do trojské botanické zahrady vrátí oblíbené plody podzimu – dýně. Letos čeká návštěvníky mimořádný zážitek, jsou totiž zváni na „dýňovou svatbu“. Dýňový ženich a nevěsta je zavedou na místa v zahradě, kde se skutečně odehrávají svatební obřady. 

Celý článek


Denisa Dovala předvedla novou kolekci s názvem I.N.F.O.R.M.E.L

Nová dámská kolekce návrhářky Denisy Dovalové pro Spring Summer 2021 byla inspirována obrazem, který namalovala sama autorka s využitím expresivní automatizované techniky typické pro moderní umělecký směr zvaný Informel. 

Celý článek


První XXL centrum se zdravotní péčí o extrémně obézní pacienty ve Všeobecné fakultní nemocnici

S obezitou třetího stupně (BMI nad 40) se v Česku potýká přes 150 tisíc lidí. Stoupá i počet pacientů s váhou nad 200 nebo dokonce i přes 250 kilogramů. Právě pro ně vzniká program XXL center, do kterého se jako první zapojila Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN). Pro léčbu morbidně obézních pacientů plánuje nemocnice dovybavit své klíčové kliniky speciálními operačními stoly, lůžky s potřebnou nosností, vozíky, přístroji, XXL sanitkami nebo například rehabilitačními přístroji. Nové centrum si vyžádá i stavební úpravy, ale i velké nároky na ošetřující personál.  

Celý článek


V sobotu se v zoo slaví Mezinárodní den supů a kondorů

Sup kapucín, hnědý a mrchožravý nebo kondor královský. Všechny tyto druhy mohou návštěvníci ještě více zblízka poznat tuto sobotu 5. září v Zoo Praha u příležitosti oslav Mezinárodního dne supů a kondorů. 

Celý článek


1 2 3 4 >> ... 221