Přehled článků

Adventní akce v Praze 9 završí rozlévání rybí polévky

Až do 18. prosince můžete v Praze 9 navštívit některou z akcí pořádaných radnicí Devítky. V pondělí 18. prosince advent v Praze 9 završí rozlévání rybí polévky.

Celý článek


Kapík a Bára. Pražské kapybary už mají svá jména

Během slavnostního sobotního setkání se sponzory a adoptivními rodiči Zoo Praha operní pěvkyně Andrea Kalivodová odhalila jména nových kapybar. K chovu kapybar se trojská zahrada vrátila letos na podzim. Dvojici zakladatelů obnoveného chovu vybrali jména čtenáři Blesku v internetové anketě – populární hlodavci dostali jména Kapík a Bára.

Celý článek


Exprimátor Bém: Udělejme fond pro chudší městské části

Poslední listopadové úterý se v Praze konala diskuse, na které se řešilo parkování v metropoli. Dorazily tváře let minulých. Například exministr dopravy ze Zemanovy vlády Jaromír Schling a exprimátor Pavel Bém. Ten se vytasil s odvážným a finančně náročným návrhem. Ostatně, posuďte sami.

Celý článek


Bezdomovci šlo o život, zimou se nemohl postavit na nohy

Začátkem prosince se v metropoli opět spustí zimní opatření, která mají pomoci lidem bez domova přežít v pořádku zimu. Zimní opatření realizuje Centrum sociálních služeb Praha s dalšími neziskovými organizacemi. Pravidelně se do nich zapojují také strážníci, kteří kontrolují místa, kde se lidé bez domova schází.

Celý článek


Peroutka se Slaným jako otcové i gayové

Česko má zase jednu dobrou divadelní hudební komedii, při které se diváci hodně dobře baví a hlavně – všichni se v tom prý poznají. Alespoň to říkají autoři a herci představení z Divadla Metro, které má za sebou premiéru komedie Zlatíčka se Sabinou Laurinovou, Michaelou Badinkovou, Milanem Peroutkou a Michalem Slaným. Podle reakcí diváků se mezigenerační příběh pod režijním vedením Antonína Procházky, kde každý hraje každého, velmi povedl.

Celý článek


Pergoly na Jižním Městě budou do konce roku opraveny

V uplynulém týdnu začala oprava kruhové pergoly v Augustinově ulici v Praze 11. Její konstrukce jako celek nevyhovuje současným statickým požadavkům a aktuálně platným standardům na spolehlivost staveb.

Celý článek


Michal David upravil další hity ve stylu funky, opět mu pomohli Romové

Zpěvák a autor mnoha hitů Michal David vydává pokračování úspěšného alba Funky. Pod názvem Funky 2 se skrývá kolekce 22 hitů opět v nové funky verzi. Kmotry nového alba se stali zpěvačka Monika Bagárová a Jan Bendig, kteří si spolu s Darou Rollins zahráli i v čerstvém klipu k druhému singlu z desky Funky, co máš rád.

Celý článek


Nenechavé ruce Roberta Rosenberga na slavnostní filmové premiéře

Jaký byl počátek nemilosrdných Hladových her a kdo stál za jejich vznikem? Který šťastlivec ze všech dvanácti krajů si vybojuje své místo v Kapitolu? O tom vypráví nový film ságy Hunger Games s pod názvem Balada o ptácích a hadech. Prequel slavné knižní i filmové série nalákal na premiéru do pražského kina IMAX nejednu známou tvář.  

Celý článek


Mikulášská potravinová sbírka na radnici v Sokolovské ulici

Praha 9 organizuje 23. listopadu od 8 do 16 hodin ve vstupní hale vysočanské radnice v Sokolovské ulici Mikulášskou potravinovou sbírku.

Celý článek


Šárka Vaňková vyráží za diváky s původní kapelou Ivety Bartošové

Už ve středu 22. listopadu večer uvede Česká televize další díl z cyklu 13. komnata. Tentokrát s příběhem zpěvačky a herečky Šárky Vaňkové. Ta se v něm svěřila se svým niterným tajemstvím. Zároveň vyráží za publikem s novým unikátním projektem P. S. Iveta, s původním playlistem a poslední kapelou Ivety Bartošové.

Celý článek


Bohatý adventní čas v Praze 9

Advent letos začíná 3. prosince a Praha 9 jako každoročně připravuje pro tento čas řadu vánočně laděných akcí. Ovšem s podporou zimních radovánek začíná už koncem listopadu.

Celý článek


Adventní koncerty Petry Černocké budou opět rodinné

Každoroční tradici adventních koncertů si zpěvačka Petra Černocká s dcerou Bárou Vaculíkovou (alias Divou Baarou) opět splní. Dokonce koncertní šňůru odstartují již 28. listopadu v Praze, a to Malostranské besedě. Zpěvačky doprovodí soul jazzová skupina, se kterou běžně vystupuje Petřina dcera Baara.

Celý článek


Opravený vnitroblok Kosmická láká na ping pong nebo šachy

Ve vnitrobloku Kosmická – Horčičkova v Praze 11 byl instalován nový mobiliář. Pingpongové stoly v severní části nyní doplnily piknikový a šachový stolek s lavicemi v části jižní.

Celý článek


Krampus show navodí atmosféru plnou ohně, síry a chlupatých potvor

Krampus show se vrací do open-air části Výstaviště a dostane pekelný rozměr, který chlupatým potvorám z Čech i Rakous přísluší. Oheň, síra, těžké řetězy, smrduté kožichy, obří rohy, kravské zvony a další pekelné masky ďáblových posluhovačů, to vše nabídne strašidelnou podívanou pro malé i velké zlobivce 26. listopadu ve venkovní části Výstaviště na louce za Křižíkovými pavilony.

Celý článek


Přijďte si zaběhat do Centrálního parku Prahy 11

V neděli 26. listopadu zve radnice na závod Běh metropole Praha 11, který je součástí veřejných běžeckých závodů po městských částech Prahy. Základní myšlenkou a cílem závodů je podpořit zdravý životní styl Pražanů všech věkových kategorií.

Celý článek


1 ... << 7 8 9 10 11 12 13 >> ... 269