Přehled článků

Dušičkový průvod Jižním Městem a temné občerstvení

Tradiční Dušičkový průvod Jižním Městem vyráží 2. listopadu v 17 hodin z Chodovské tvrze. Předtím se můžete od 16 hodin těšit na výrobu lampionů ve výtvarné dílně.

Celý článek


Poskakovala po silnici a rozhazovala odpadky

Do ulice Pod Turnovskou tratí v Praze 9 vyrazila autohlídka strážníků poté, co přijala oznámení, že se zde nachází žena, která poskakuje po silnici a vyhazuje na ní odpadky. V tomto stavu ji nalezli také strážníci, jejichž příjezd ženu ještě více podráždil.

Celý článek


Kramářova vila bude při příležitosti oslav Dne vzniku Československa otevřena

V pondělí 28. října bude veřejnosti zpřístupněna Kramářova vila v Letenských sadech. Tento objekt patřící Úřadu vlády ČR se pro návštěvníky otevírá při slavnostní příležitosti oslavy Dne vzniku samostatného Československa. Vila bude pro zájemce z řad veřejnosti otevřena od 9 do 17 hodin.  

Celý článek


Pavel Callta zve do Fora Karlín na koncert a double křest

Zpěvák, hudebník a textař Pavel Callta zve všechny své fanoušky na koncert, na kterém pokřtí jednak album Součást, ale také knihu Moje momenty. Akce se uskuteční 7. listopadu v pražském Foru Karlín. 

Celý článek


Párek k pohledání: Vypili láhev tvrdého, pak se začali na veřejnosti řezat. Mezi nimi dítě!

Konflikt podpořený notnou dávkou alkoholu vyústil ve vzájemné napadení. Muž se ženou se „pobili“ u stanice metra. Žena navíc držela v náruči miminko, které tak bylo v ohrožení. Zákrok strážníků si vynutil použití donucovacích prostředků u obou agresivních osob. 

Celý článek


Světlana Witowská vydává knihu, vyzpovídala v ní Kamilu Moučkovou

Rozhovor dvou silných žen, moderátorky Světlany Witowské s televizní a rozhlasovou legendou Kamilou Moučkovou, vychází jako kniha, kterou má smysl číst. Vyprávění o soukromí, profesi, úspěších i pádech charismatické hlasatelky (*1928), která se v životě statečně bila s nepřízní osudu, se v knihkupectvích objeví koncem října. Svižně psaný dialog dvou výrazných osobností, zvyklých se bystře se ptát a bez vytáček odpovídat, je vyprávěním plným pochopení, vřelosti a humoru, v němž se současnost propojuje se zásadními momenty našich dějin. Kniha Hlavou proti zdi prozrazuje také leccos o ženské duši a zralém pohledu na vztahy, politiku i muže.

Celý článek


Jiřina Prekopová slavila. Autorka terapie pevným objetím, světoznámá psycholožka a spisovatelka má 90!

Dětská psycholožka, psychoterapeutka a spisovatelka Jiřina Prekopová oslavila v neděli 13. října 2019 své životní jubilem. Zároveň pokřtila svoji novou knihu Láska vítězí nad technikou?, jejímiž patrony se stali režisér Zdeněk Zelenka v zastoupení za nemocnou Jiřinu Bohdalovou a psycholog Jaroslav Šturma.

Celý článek


Tip na výlet: Památník Jana Palacha ve Všetatech

Národní muzeum včera slavnostně otevřelo Památník Jana Palacha ve Všetatech. Od 10. října se tak mohou návštěvníci zdarma podívat do nevšedního památníku, který vznikl na místě původního domu rodiny Palachových a navštívit i novou expozici, která ukazuje dobu a čin Jana Palacha v kontextu událostí 20. století. 

Celý článek


Hosty Vánočního koncertu Michala Prokopa budou Ivan Hlas Trio a Precedens

Vánoční koncert Michala Prokopa letos připadá na sobotu 21. prosince, místo zůstává stejné jako v minulých letech, Forum Karlín. Protagonista koncertu si na pódium každoročně zve zajímavé hosty. Ani letošek nebude výjimkou. Pozvání na Vánoční koncert Michala Prokopa přijali Ivan Hlas Trio a skupina Precedens. 

Celý článek


Prostor u Stalinova pomníku je částečně zpřístupněn

Magistrát po zjištění výsledků dílčích testů částečně zpřístupnil prostory u Stalinova pomníku. Vzhledem k bezpečnosti ho nechá nadále monitorovat Městskou policií hl. m. Prahy. Testy vnitřního objektu budou pokračovat, definitivní posudek by město mělo mít k dispozici v řádu měsíců. 

Celý článek


V zoo se vylíhl svatý grál herpetologů. Zahrada je bohatší o šest mláďat

V prvním říjnovém týdnu se v Zoo Praha vylíhlo šest mláďat varanovce bornejského. Jako první zoo na světě se tento mimořádně vzácný endemický plaz podařilo rozmnožit až v roce 2014 japonské iZoo. V pražské zoo se to poprvé podařilo po dvou letech chovu v srpnu 2018; teď na chovatelský úspěch navázala. 

Celý článek


Koncert pro Motýlka pomůže dětem s handicapy

Benefiční koncert pro Komunitní centrum Motýlek, jehož výtěžek je určen na financování ojedinělých služeb pro děti s handicapy se koná ve čtvrtek 31. října od 17:30 hodin v Komunitním centru Matky Terezy. Hlavní hvězdou letošního ročníku bude trio The Brownies, které již 8 let rozšiřuje obzory posluchačů repertoárem přesahujícím jakoukoliv žánrovou klasifikaci.

Celý článek


Svatomartinské slavnosti na Rašínově nábřeží: Vinaři, husí speciality a živá muzika

Přes 50 stánků, 25 vinařů z Čech a Moravy, degustace svatomartinských vín, husí speciality a bohatý doprovodný program – takový bude devátý ročník festivalu mladých vín „Svatomartinské slavnosti a pečená husa“. 

Celý článek


Od Aše až do Jablunkova. Revmatici pochodují napříč republikou

Stovky revmatiků vyráží na pochod od Aše až do Jablunkova.  Společnými silami se v průběhu října pokusí urazit tolik kilometrů, že by to vydalo na přejití celé republiky. K příležitosti Světového dne artritidy, který připadá na 12. října, tak chtějí připomenout, že pohyb je nedílnou součástí terapie revmatických onemocnění. 

Celý článek


Starosta Novotný taxikářem

Kontroverzní moderátor, starosta a influencer řádí v taxíku. Ovšem ne jako pasažér, ale jako řidič a hlavní tvář oblíbené soutěže, která se vrací zpět. To, že má Pavel posuzovat lidem jejich IQ, byla prý ta nejbláznivější nabídka, co kdy v životě dostal. Na pořad IQ Taxi se můžete těšit každý pracovní den už od října.

Celý článek


1 ... << 7 8 9 10 11 12 13 >> ... 217