Přehled článků

Dvě opilé slečny skončily u rodičů, jedna v nemocnici

Tři opilé slečny, kterým ještě nebylo 18 let, nachytali strážníci nedaleko hudebního klubu. Dvě z nich si převzali rodiče, třetí museli záchranáři převézt do nemocnice.

Celý článek


Tramvaj Václava Havla jezdí v pražských ulicích

Do ulic Prahy vyjela legendární tramvaj s číslem 8085. Připomíná 30. výročí posledních týdnů roku 1989, kdy se měnilo politické směřování Československa, a také 30 let od kandidatury Václava Havla do funkce „sametového“ prezidenta, který ji použil při své prezidentské kampani. 

Celý článek


Strapmania se zaměří pouze na vzdušnou akrobacii

Na rok 2020 si Jatka78 přichystala několik zahraničních vystoupení. Divadlo k hostování vyzvalo nejen mladé a neokoukané soubory, ale také hvězdy, které sbírají ocenění po světových festivalech. Jako první vystoupí čtyřčlenná seversko-německá formace Strapmania. Světová premiéra její nové show se na Jatkách78 uskuteční 13. ledna 2020, první repríza pak o den později.

Celý článek


Kriminalisté řeší pokus o vraždu na Barrandově

V sobotu přibližně dvě hodiny po půlnoci vyjížděly policejní hlídky do Voskovcovy ulice na Barrandově, kde mělo dojít před barem k pobodání muže. Na místo dorazili policisté z pohotovostní motorizované jednotky, na ulici našli zraněného muže, který masivně krvácel.

Celý článek


Strach s Trojanem rozsvítili v zoo vánoční strom

V Zoo Praha už svítí vánoční strom. Vzrostlou jedli kavkazskou nazdobenou v duchu Josefa Lady v neděli v podvečer rozsvítili režisér Jiří Strach s hercem Ivanem Trojanem. 

Celý článek


Víkend: Připomeňte si v muzeu sametovou revoluci

Národní muzeum připravilo pro rodiny s dětmi další akci z oblíbeného cyklu Aspoň na víkend. Tentokrát si můžete připomenout listopadové události roku 1989. Doprovodný program k výstavnímu projektu Sametová revoluce se uskuteční v sobotu 30. listopadu od 13 hodin v Nové budově Národního muzea.

Celý článek


Jawu, jak ji neznáte, představí výstava Fenomén Jawa

Výstava Národního technického muzea „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte“ připomíná 90 let činnosti našeho nejvýznamnějšího motocyklového výrobce, který výrazně ovlivnil daný obor i ve světovém měřítku. Vystaveno je zde na pět desítek motocyklů, automobil, trofeje ze závodů či jezdecké výstroje, a to převážně ze soukromých, veřejnosti jinak nepřístupných, sbírek.

Celý článek


MEMOfestival na Chodově opět rozehraje vzpomínky

Festival reminiscenčního divadla se uskuteční od 4. do 8. prosince v Domově pro seniory Chodov pod patronací Tomáše Töpfera a Otakara Brouska ml. Záštitu poskytl starosta Prahy 11 Jiří Dohnal.

Celý článek


Tchéco si stoupá na zadní, rozhlíží se a rád pochutná na jablcích

Zoo Praha získala ze safari Plaisance Du Touch nedaleko Toulouse nového hrocha. Francouzští chovatelé ho pojmenovali Tchéco [čeko] na počest našeho státního svátku, protože se narodil 28. října. Zatím zůstává v zázemí. 

Celý článek


Centrum Stromovka bylo slavnostně otevřeno, první zákazníci již nakupují

Dnes se konalo dlouho očekávané otevření nového nákupního, volnočasového a administrativního Centra Stromovka. První zákazníci prošli dveřmi v 11 hodin po slavnostním přestřižení pásky a ihned zamířili do některého z více než 90 obchodů a podniků, které komplex nabízí.

Celý článek


Petra Černocká slaví 70: V knize a na výstavě odhalí dosud neodhalené

Legenda české POP scény, zpěvačka a herečka Petra Černocká slaví 70. narozeniny. Už 24. listopadu oslaví své životní jubileum. Při této příležitosti se uskuteční dvě zásadní události, které o umělkyni mnohé prozradí. Zřejmě i to, co málokdo tuší…

Celý článek


Praha jako jediná v Evropě chová makiho Ganzhornova

V pražské zoo se 15. září narodilo mládě makiho Ganzhornova. Tito primáti přitom v evropských zoologických zahradách prakticky vymizeli; v letošním roce se jediné mládě narodilo právě v Zoo Praha.

Celý článek


Powerbanka jako zbraň! Na konečné stanici autobusu se odehrál kuriózní krvavý konflikt

Jako smyslů zbavený se choval pětatřicetiletý opilý cestující autobusu číslo 139. Místo, aby na konečné zastávce vystoupil, vzal powerbanku a udeřil řidiče do spánku.

Celý článek


Adventní jarmark v Komunitním centru Matky Terezy

Nasát atmosféru blížících se Vánoc, nakoupit originální dárky pro své blízké jako svícny, šperky, keramiku, textil, vánoční dekorace můžete v sobotu 30. listopadu v 9:30 až 18 hodin.

Celý článek


Darujte křeslo do Opery! Národní divadlo spustilo unikátní filantropický projekt

Státní opera, největší kamenná divadelní scéna v České republice a jedna z nejkrásnějších divadelních budov v Evropě, se 5. ledna po 3 letech rekonstrukce velkolepým večerem vrátí do plného provozu. Přesně 132 let od jejího prvního otevření se začne psát nová kapitola historie Státní opery a vaše jméno v ní může mít své výrazné místo. Využijte jedinečnou příležitost a adoptujte jedno z křesel v hledišti!

Celý článek


1 ... << 7 8 9 10 11 12 13 >> ... 219