Přehled článků

Fotky z hor? Ne, z Prahy! Živé čtyřnohé sekačky v akci

Spásání trávy má v Praze mnohasetletou tradici. Těžko dostupné louky podle historických dokumentů spásala domácí zvířata už v 19. a 20. století. Pražané mohou stádo potkat na svazích v Prokopském údolí nebo v Šárce.

Celý článek


Zmítal se v křečích, bouchal hlavou o volant a byl zamotaný v pásu

Ve čtvrtek v poledne projížděla hlídka městské policie z Prahy 1 ulicí Opletalova do ulice Politických vězňů, když náhle uviděla nastartované bílé auto, které překáželo v průjezdu ostatním.

Celý článek


Německý podzim 1989 v Praze: Cesta východoněmeckých občanů ke svobodě

Národní muzeum ve spolupráci s Československým dokumentačním střediskem pořádá panelovou výstavu u příležitosti 25. výročí masového útěku občanů NDR, kteří se přes Československo chtěli dostat do západního Německa. Po otevření hranice mezi Rakouskem a Maďarskem to byla další cesta, kudy mohli opustit socialistický blok.

Celý článek


Chcete si uplést ošatku z orobince? Vyřezat vlastní dřevěnou figurku? Naučíte se to v Musaionu

Výuka tradičních řemesel, kde si vyzkoušíte některou z tradičních rukodělných technik. V Národopisném muzeu se naučíte rukodělné dovednosti našich předků. Jsou pro vás připraveny dílny pod vedením lidových řemeslníků a znalců tradičních výrobních postupů.

Celý článek


Odcizil plechy. Skončil na policejní služebně

Ve čtvrtek ve večerních hodinách prováděli strážníci z Hlídkového útvaru pražské městské policie kontrolu ve vestibulu stanice metra Můstek v ulici Na Příkopě, když zaslechli křik a následně spatřili skupinku osob, která pronásledovala muže.

Celý článek


Na výstavu do kina: Vikingové z Britského muzea v Lucerně

Netradiční promítání v kině Lucerna, přenos z výstavy Vikingové, se uskuteční 14. října od 18.30 hodin. Na filmovém plátně poběží speciální přenos z výstavy Britského muzea. 

Celý článek


Hmyzožraní: ochutnávka štírů a cvrčků jen pro odvážné!

Štíři, cvrčci, velcí červi a malí červíci, šváby, sarančata, šneci nebo žabí stehýnka. Jedinečná kulinářská show s živými štíry, jídlo z Toga, Konga, Paraguye, Jamajky a Balkánu. Ajurvédské speciality, stejně tak jako steaky z nejroztodivnějšího masa, v podání zručných kulinářů Chef Parade.

Celý článek


Kočárkyáda: Slalom mezi kužely, zdolání schodků, běh na čas

Závody kočárků na trati dlouhé 150 až 300 metrů pro tatínky a maminy s kočárkem připravilo OC Šestka v sobotu 18. října. Od 13 hodin se budete moci zúčastnit netradičního závodu, při kterém projedete slalom mezi kužely, zdoláte překážky a schodky, a to vše na čas.

Celý článek


Elektrokolo se našlo v doupěti závadových osob

V úterý v noci se na služebnu městské policie v Praze 4 dostavil muž a oznámil zde, že mu bylo před restaurací v Čestmírově ulici odcizeno elektrokolo. Strážník operačního střediska předal tuto informaci všem hlídkám v terénu.

Celý článek


Muž odcizil domovní kameru

Když v úterý kolem desáté večer prováděli strážníci z Prahy 12 hlídkovou činnost v ulici Vojtova, všimli si muže, který nesl v ruce dřevěnou plotovou plaňku, na které byla umístěna kamera.

Celý článek


Kreslil na žaluzie a odmítl k tomu cokoli říct

V úterý odpoledne si autohlídka z druhého pražského obvodu v křižovatce ulic Nezamyslova x Jaromírova všimla muže, který seděl na římse výlohy v Jaromírově ulici a kreslil na žaluzie bílým fixem.

Celý článek


RockOpera Praha startuje sezónu Prokletím. Zahrálo si v něm i živé lvíče!

RockOpera Praha míří do nové sezóny se zbrusu novým videoklipem Prokleti. Skladbu z metalové opery 7 proti Thébám nazpíval rocker Kamil Střihavka. Režie videoklipu se ujal Allan Šubert. Autorem hudby je producent RockOpery Praha Milan Steigerwald, text napsala Pavla Forest.

Celý článek


Dortíčky a kávička nefrčely, v kavárně se začalo souložit. A hned bylo plno!

V polovině minulého týdne zadrželi kriminalisté šestého oddělení prvního policejního obvodu pětapadesátiletou ženu. Ta je nyní obviněna z trestného činu kuplířství, neboť takzvaně kořistila z prostituce provozované jiným.

Celý článek


Neuvěřitelné! Těhulka nadýchala na zastávce MHD 4,17 promile!

V pondělí v poledne bylo přijato oznámení na tísňovou linku městské policie 156, že v ulici Zálesí v Praze 4 leží v zastávce MHD podnapilá žena.

Celý článek


Krása bez závoje se vrací: Royal představuje Prague Burlesque Show

Multikulturní podnik ROYAL uvádí Prague Burlesque a jejich jedinečnou show, připravenou speciálně pro tyto prostory. Soubor spolupracuje s umělci a performery mezinárodní úrovně a se svými velkolepými představeními již slavil úspěchy i na zahraničních jevištích. Prague Burlesque stále přichází s nečekanými novinkami, a proto páteční show v prvorepublikových prostorách vinohradského ROYALu představuje nový posun v burleskní zábavě.

Celý článek


1 ... << 141 142 143 144 145 146 147 >> ... 167