Přehled článků

Šance pro pražské ženy a dívky: Dva castingy České Miss budou v metropoli!

Populární castingy České Miss se blíží a hned dvě ze sedmi jejich kol se uskuteční v Praze. Stejně jako loni budou zahájeny v pražském Centru Chodov a za necelý týden pak vyvrcholí v Centru Černý Most.

Celý článek


Výstava věnovaná výročí sametové revoluce

Připomenout si, jak to ve skutečnosti vypadalo za komunistické totality ve srovnání s dnešní realitou, mohou návštěvníci výstavy „25 obrazů – Tehdy a teď“. K vidění je až do konce roku ve výstavních prostorách městské části Praha 2 na náměstí Míru 20.

Celý článek


Přednášky dopravních odborníků o bezbariérovosti MHD, vstup je zdarma

V sobotu 22. listopadu budou v Království železnic na Andělu probíhat přednášky dopravních odborníků na téma preference a bezbariérovosti pražské MHD. Přijďte si, kromě prohlídky největšího modelového kolejiště v ČR, poslechnout také zajímavé informace z oblasti městské hromadné dopravy.

Celý článek


Adventní trhy na Chvalské tvrzi a Ježíškova pošta

Přijďte se v neděli 30. listopadu od 10 hodin vánočně naladit, nakoupit dárky a dát si cukroví a svařené víno na tradiční adventní trhy v půvabném venkovním areálu Chvalské tvrze.

Celý článek


Děvčátko miluje růžovou. Ve spreji

V pátek odpoledne viděla strážnice z Prahy 8 v ulici Famfulíkova dívku, která sprejovala růžovou barvou na fasádu domu. 

Celý článek


Nůž, pěsti, kousance, krev. Na začátku byla žádost o cigaretu!

V sobotu v noci došlo před Masarykovým nádražím v Praze 1 ke rvačce dvou mužů. Příčinou konfliktu byla žádost o cigaretu, když kolemjdoucí muž odvětil, že cigaretu nemá, druhý na něj vytáhl nůž a začal ho ohrožovat.

Celý článek


Divní muži v autech: Jeden seděl jak oukropek, druhý krvácel

V pátek odpoledne uviděli strážníci z Prahy 4 v Bělehradské ulici zaparkované auto s vylomenými zámky. Uvnitř byl muž skloněný u spínací skříňky.

Celý článek


Vánoční strom pro Prahu půjde k zemi už tuto neděli

Kácení smrku pro největší vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze se uskuteční v neděli 23. listopadu v obci Nespeky na Benešovsku (Benešovská 26) v 11 hodin.

Celý článek


Zákeřná CHOPN: Na Smíchově si můžete nechat zdarma změřit plíce

V rámci akce Česko dýchej si budou moci Pražané u dobře viditelného stánku v obchodním centru Nový Smíchov nechat v neděli 23. listopadu od dvanácti do devatenácti hodin změřit bezplatně plicní funkce a výsledky konzultovat s lékařem.

Celý článek


Na Smíchově uvidíte také více i méně vybavené naháče

Země všech kontinentů, padesát komentovaných projekcí a přednášek, fotografie z nedostupných míst světa, cestovatelská setkání, zahraniční hosté. To vše i mnohem víc přináší největší cestovatelský svátek v Čechách – festival Kolem světa – o víkendu 22. – 23. listopadu v Národním domě Na Smíchově  

Celý článek


Pocta svaté Cecílii. Koncert v Rudolfinu

Tradiční koncert Pocta sv. Cecílii během dvaadvaceti let získal řadu příznivců a stal se již očekávanou listopadovou událostí.

Celý článek


Podzimní veletrh starožitností Antique

Do radostných a „krásných“ časů na přelomu 19. a 20. století zavede své návštěvníky další ročník veletrhu starožitností Antique. Toto fascinují období, kterému dnes říkáme Belle époque, bylo charakteristické technickým pokrokem, ekonomickým rozkvětem a bohatým kulturním životem.

Celý článek


Juraj Jakubisko: Soubor serigrafií a diářů

Jakubiskova tvorba je typická velmi osobitou poetikou, bizarností i podivuhodnou hravostí. Soubor serigrafií a diářů zobrazuje nejen scény z filmů a z rodinného života, ale nabízí i obrazy z Jakubiskova mládí v rodné vsi Kojšov na východním Slovensku.

Celý článek


Opilá žena řezala své dítě na zastávce a dělala jiné šílenosti

Ve čtvrtek odpoledne přijali strážníci z Prahy 1 oznámení, že v ulici Havlíčkova je na zastávce tramvaje zjevně opilá žena, která bije své dítě a vulgárně mu nadává.

Celý článek


Chtěl ukrást kolo, po metru se vysekal. Proč? Kolo bylo zamčené!

Ve středu po poledni se na rohu ulic Římská a Italská odehrál tragikomický výjev. Muž v rychlosti nasedl na kolo opřené o schody, ale po metru letěl na zem! Byl to zloděj, který si nevšiml, že bicykl má zámek!

Celý článek


1 ... << 185 186 187 188 189 190 191 >> ... 219