Přehled článků

Tato krásná štěňata dokázal někdo sprostě vyhodit!

V pátek odpoledne někdo odložil na parkovišti tržiště v ulici Kolbenova krabici s pěti štěňaty.

Celý článek


Tak dobře, řeklo „Husákovo dítě“, a začaly se dít věci

V rámci běžné hlídkové činnosti si strážníci z Prahy 1 v prostoru Staroměstského náměstí v pátek odpoledne všimli muže, který pil alkohol v rozporu s vyhláškou hlavního města Prahy. Hlídka proto k muži přistoupila a chtěla s ním jeho přestupkové jednání řešit.

Celý článek


Struny dětem zaplní o víkendu Divadlo Minor

Brány do pestrého světa hudby, pohybu a nekonečné dětské fantazie otevřou tento víkend od 17. až 19. října malým i velkým návštěvníkům již po páté Struny dětem.

Celý článek


Kniha o dietě. Ale úplně jiné, než byste čekali

V záplavě všech možných titulů o dietách, po nichž se máme zbavit přebytečných kil, nám Daniel Sieberg ve své knize Digitální dieta předkládá docela jiný návod: jak si naordinovat zdravé užívání technologií. A navrhuje pro to řešení: čtyřtýdenní digitální dietu. 

Celý článek


Honička večerní Prahou. V protisměru přes trávník

Včera večer kontrolovali strážníci z Prahy 13  Řevnickou ulici, kde si všimli neosvětleného osobního vozidla, kterému chyběla přední poznávací značka.

Celý článek


Bezdomovec vypil čtyři krabičáky, chopil se meče a vyrazil do ulic

Dnes v poledne přijal operátor tísňové linky volání, že v Burešově ulici na Praze 8 je muž s mečem v ruce a vyhrožuje zabitím. Policejní hlídky z okolí okamžitě vyrazily k místu a ve vedlejší Slancově ulici se jim tohoto podezřelého muže podařilo dopadnout.

Celý článek


Unikátní kurzy meditace vhledu v Praze, vstup je zdarma!

V Praze-Troji se otevřelo nové meditační centrum pro veřejnost. Od října až do 13. prosince letošního roku zde bude nabízet kurzy meditace vipassanā (meditace vhledu), což je účinná meditační technika rozvíjející všímavost pomocí cvičení v chůzi a sedu.

Celý článek


Nedá si pokoj a nedá!

V neděli, přibližně ve tři čtvrtě na jedenáct večer, si všiml operátor kamer linky 158 v ulici Krocínova v Praze 1 podezřelého muže. Ten se nejprve, jako by nic, ochomýtal kolem zaparkovaných aut, mezi která se z ničeho nic sklonil, kdy nebylo zřejmé proč.

Celý článek


Do Prahy přijede premiér Srbska Vučić

Českou republiku navštíví 31. října předseda vlády Srbské republiky Aleksandar Vučić, který přicestuje na pozvání českého premiéra Bohuslava Sobotky.

Celý článek


Drakiáda proti dětské samotě

Malá opatrnost dětí při komunikaci na internetu, virtuální přátelé a počítačové hry. Za dlouhým sezením u počítače přitom může být dětská samota. Upozornit na osamění dětí chce Nadace Naše dítě prostřednictvím drakiády v neděli 19. října.

Celý článek


Upadl do bezvědomí. Ve spánku

V pátek odpoledne přiběhl na služebnu městské policie v Markušově ulici cizinec a křičel, že jeho kamarád leží v bytě v bezvědomí. Strážníci cestou na místo okamžitě vyrozuměli záchrannou službu. V bytě nalezli muže svlečeného do půli těla, který byl silně v obličeji zmodralý a nedýchal. Hlídka zkontrolovala muži pulz, a zda nemá zapadlý jazyk.

Celý článek


Krkavčí matka: Zavřela doma malé děti a šla pařit!

Kolem deváté hodiny v sobotu večer zastavila při běžné hlídkové činnosti strážnici z Prahy 7 v ulici Komunardů skupinka osob, která ukazovala na druhé patro jednoho z domů, kde se z okna nebezpečně vyklánělo dítě a volalo matku.

Celý článek


Puberťák dostal nad ránem chuť na hambáč, tak sednul za volant tátova auta…

Autohlídka strážníků z Prahy 14 si všimla v sobotu ráno poblíž křižovatky ulic Broumarská a Českobrodská podezřele pomalu jedoucího stříbrného auta stříbrné barvy. Pořádně nesvítilo a řídil jej nápadně mladý muž…

Celý článek


Guláš pro Masaryka: autorský večer Mileny Štráfeldové

Víte, že proti sbírkám na stavbu Národního divadla v Praze se stavěl i František Palacký? A že prezident Tomáš Garrigue Masaryk až do své smrti čelil podezření, že zaplatil atentát na V. I. Lenina?

Celý článek


Festival ostravských divadel: Ostrava v Praze 2014

Výběr toho nejlepšího, co se v uplynulé sezoně odehrálo na pódiích ostravských divadel, nabídne festival, který začne v neděli 29. října na scénách některých pražských divadel.

Celý článek


1 ... << 190 191 192 193 194 195 196 >> ... 217