Přehled článků

MHD v Praze se zastaví, hrozí nálety. S pohonnými hmotami je to také bída

Milovníci dopravní historie mohou až do poloviny listopadu navštívit o víkendech a státních svátcích výstavu dobových fotografií a dokumentů věnovaných městské hromadné dopravě a také životu v Praze v období 2. světové války. Expozice se jmenuje Pražská MHD za Protektorátu Čechy a Morava. První příležitost budou mít 6. a 7. září.

Celý článek


Apocalyptica přijede do Prahy. Známe už datum jejich koncertu!

Finská rocková skupina Apocalyptica vydává v roce 2015 nové album. S novým hudebním materiálem vyráží na turné, které zahrnuje i Českou republiku. Své nové album představí živě 10. dubna 2015.

Celý článek


Drama v centru Prahy: Měla křeče, byla v bezvědomí, ústa zakrytá šálou

V neděli odpoledne prováděli strážníci z Prahy 1 kontrolní činnost na Náměstí Republiky, kde uviděli ležící osobu a u ní skupinku lidí.

Celý článek


Před jízdou nasávali, prozradily je nejapnosti při jízdě

Dva řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi strážníci Městské policie Praha během uplynulého víkendu.

Celý článek


Taxikář jel s padělanými doklady

V sobotu odpoledne uviděli pražští strážníci ve Strakonické ulici taxi, které na benzinové stanici vysazovalo cestujícího. Strážníci se rozhodli provést kontrolu řidiče, zda dodržuje nařízení o maximálních cenách taxislužby. Řidič strážníkům předložil doklady potřebné k provozování taxislužby.

Celý článek


Dámy zbystřete, na Ladronkafestu zahraje i fešák Mišík. Vstup je zdarma!

Letošní ročník největšího festivalu volnočasových aktivit Ladronkafest vypukne již v sobotu 6. září přesně v 11 hodin v parku Ladronka. Městská část Praha 6 letos přizvala jako hlavní hudební hvězdy Adama Mišíka a skupinu We On The Moon. Představí se 50 organizací a nechybí ani netradiční aktivity – například slackline nebo carrom. Vstup na akci je zdarma.

Celý článek


Trapas při koncertu Petry Janů: Zpěvačka z něj vybruslila s grácií

V rámci nedělního hudebního maratonu s názvem Koncert pro park v Praze 13 vystoupila i zpěvačka Petra Janů. Její nezaměnitelný hlas nedoprovázela kapela, ale cédéčko. A v tom byl kámen úrazu.

Celý článek


Velký cestovní kufr způsobil poprask v pražském metru

V neděli 31. srpna přesně v půl jedné odpoledne si policisté všimli ve stanici metra C Florenc opuštěného velkého cestovního kufru.

Celý článek


Japonismus v českém umění

Výstava představuje japonské inspirace ve výtvarném umění v českých zemích od druhé poloviny 19. století do začátku 30. let 20. století převážně v malbě, grafice, sochařství a užitém umění. Umělecká díla doplní dobový archivní materiál a fotografie. Výstava současně uvádí významné sběratelské osobnosti japonského umění a dobové výstavy v českých zemích.

Celý článek


Kaple sv. Kláry se otevře veřejnosti

V rámci Dnů evropského dědictví Botanická zahrada hl. m. Prahy zpřístupní veřejnosti kapli sv. Kláry, která se nachází na vrcholu stejnojmenné vinice, jež k zahradě patří.

Celý článek


Pozvánka: Krásy českého skla a bižuterie

V Toskánském paláci uvidíte rozsáhlou prezentaci českého sklářského a bižuterního průmyslu, které se účastní přední sklářské a bižuterní firmy, sklářské školy a sklářští výtvarníci.

Celý článek


ÝBRKÝBL: Rozhoupejte ramínka ve vašich skříních

Podzimní ÝBRKÝBL se uskuteční v pátek a v sobotu 5. a 6. září v klubu Podnik na Bubenské, kousek od Strossu nebo metra Vltavská. Čeká na vás tradičně grandiózní módní smršť s neopakovatelnými kulinářskými zážitky, ale nově také DIY módní dílny, kde můžete uplatnit svůj přirozený talent a vesele tvořit.

Celý článek


Nestihli to. Tatínek porodníkem

V pátek brzy ráno vyjížděl lékař se záchranáři do ulice V Úžlabině ve Strašnicích k překotnému porodu.

Celý článek


Čtyřlístek na stříbrné minci, Helena Vondráčková dostane medaili

Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě má za sebou 17 let úspěšné kariéry. Tradiční sběratelské předměty, mezi které patří mince, medaile, poštovní známky, pohlednice, minerály a drahé kameny, začíná ve čtvrtek 4. září. Můžete čekat přes 230 vystavovatelů z několika desítek zemí. Někteří vystavovatelé se na veletrhu představí úplně poprvé.

Celý článek


VyšeHrátky 2014 prodlouží dětem prázdniny

Divadlo pro batolata, bojovka, workshopy, odpolední večerníčky slavných tatínků i večerní VyšeBar pro dospělé. Nejen tak bude vypadat jedenáctý ročník festivalu VyšeHrátky, který oživí vyšehradský areál Královské a knížecí akropole už dnes.

Celý článek


1 ... << 191 192 193 194 195 196 197 >> ... 206