Přehled článků

Krkavčí matka: Zavřela doma malé děti a šla pařit!

Kolem deváté hodiny v sobotu večer zastavila při běžné hlídkové činnosti strážnici z Prahy 7 v ulici Komunardů skupinka osob, která ukazovala na druhé patro jednoho z domů, kde se z okna nebezpečně vyklánělo dítě a volalo matku.

Celý článek


Puberťák dostal nad ránem chuť na hambáč, tak sednul za volant tátova auta…

Autohlídka strážníků z Prahy 14 si všimla v sobotu ráno poblíž křižovatky ulic Broumarská a Českobrodská podezřele pomalu jedoucího stříbrného auta stříbrné barvy. Pořádně nesvítilo a řídil jej nápadně mladý muž…

Celý článek


Guláš pro Masaryka: autorský večer Mileny Štráfeldové

Víte, že proti sbírkám na stavbu Národního divadla v Praze se stavěl i František Palacký? A že prezident Tomáš Garrigue Masaryk až do své smrti čelil podezření, že zaplatil atentát na V. I. Lenina?

Celý článek


Festival ostravských divadel: Ostrava v Praze 2014

Výběr toho nejlepšího, co se v uplynulé sezoně odehrálo na pódiích ostravských divadel, nabídne festival, který začne v neděli 29. října na scénách některých pražských divadel.

Celý článek


Zachraň jídlo: Nechtěná zelenina se bude prodávat za hubičku

Přijďte si nakoupit na tržnici Piazzettu Národního Divadla a odneste si nechtěnou zeleninu. Další happening skupiny Zachraň jídlo si klade za cíl upozornit na plýtvání v oblasti zemědělství a na možnost darovat jídlo potřebným.

Celý článek


Fotky z hor? Ne, z Prahy! Živé čtyřnohé sekačky v akci

Spásání trávy má v Praze mnohasetletou tradici. Těžko dostupné louky podle historických dokumentů spásala domácí zvířata už v 19. a 20. století. Pražané mohou stádo potkat na svazích v Prokopském údolí nebo v Šárce.

Celý článek


Zmítal se v křečích, bouchal hlavou o volant a byl zamotaný v pásu

Ve čtvrtek v poledne projížděla hlídka městské policie z Prahy 1 ulicí Opletalova do ulice Politických vězňů, když náhle uviděla nastartované bílé auto, které překáželo v průjezdu ostatním.

Celý článek


Německý podzim 1989 v Praze: Cesta východoněmeckých občanů ke svobodě

Národní muzeum ve spolupráci s Československým dokumentačním střediskem pořádá panelovou výstavu u příležitosti 25. výročí masového útěku občanů NDR, kteří se přes Československo chtěli dostat do západního Německa. Po otevření hranice mezi Rakouskem a Maďarskem to byla další cesta, kudy mohli opustit socialistický blok.

Celý článek


Chcete si uplést ošatku z orobince? Vyřezat vlastní dřevěnou figurku? Naučíte se to v Musaionu

Výuka tradičních řemesel, kde si vyzkoušíte některou z tradičních rukodělných technik. V Národopisném muzeu se naučíte rukodělné dovednosti našich předků. Jsou pro vás připraveny dílny pod vedením lidových řemeslníků a znalců tradičních výrobních postupů.

Celý článek


Odcizil plechy. Skončil na policejní služebně

Ve čtvrtek ve večerních hodinách prováděli strážníci z Hlídkového útvaru pražské městské policie kontrolu ve vestibulu stanice metra Můstek v ulici Na Příkopě, když zaslechli křik a následně spatřili skupinku osob, která pronásledovala muže.

Celý článek


Na výstavu do kina: Vikingové z Britského muzea v Lucerně

Netradiční promítání v kině Lucerna, přenos z výstavy Vikingové, se uskuteční 14. října od 18.30 hodin. Na filmovém plátně poběží speciální přenos z výstavy Britského muzea. 

Celý článek


Hmyzožraní: ochutnávka štírů a cvrčků jen pro odvážné!

Štíři, cvrčci, velcí červi a malí červíci, šváby, sarančata, šneci nebo žabí stehýnka. Jedinečná kulinářská show s živými štíry, jídlo z Toga, Konga, Paraguye, Jamajky a Balkánu. Ajurvédské speciality, stejně tak jako steaky z nejroztodivnějšího masa, v podání zručných kulinářů Chef Parade.

Celý článek


Kočárkyáda: Slalom mezi kužely, zdolání schodků, běh na čas

Závody kočárků na trati dlouhé 150 až 300 metrů pro tatínky a maminy s kočárkem připravilo OC Šestka v sobotu 18. října. Od 13 hodin se budete moci zúčastnit netradičního závodu, při kterém projedete slalom mezi kužely, zdoláte překážky a schodky, a to vše na čas.

Celý článek


Elektrokolo se našlo v doupěti závadových osob

V úterý v noci se na služebnu městské policie v Praze 4 dostavil muž a oznámil zde, že mu bylo před restaurací v Čestmírově ulici odcizeno elektrokolo. Strážník operačního střediska předal tuto informaci všem hlídkám v terénu.

Celý článek


Muž odcizil domovní kameru

Když v úterý kolem desáté večer prováděli strážníci z Prahy 12 hlídkovou činnost v ulici Vojtova, všimli si muže, který nesl v ruce dřevěnou plotovou plaňku, na které byla umístěna kamera.

Celý článek


1 ... << 192 193 194 195 196 197 198 >> ... 218