Přehled článků

Life Sciences Film Festival 2014

Life Sciences Film Festival proběhne na půdě šesti fakult České zemědělské univerzity od pondělí 13. října do pátku 17. října a představí na 169 dokumentárních filmů z 31 zemí světa.

Celý článek


Vodní show po New Yorku také v Praze! Na vodě uvidíte Labutě nebo sochy z Velikonočních ostrovů

Nenechte si ujít jedinečný zážitek od 9. do 11. října na Náplavce na Rašínově nábřeží mezi Palackého a Železničním mostem. Vodní projekce, která slavila úspěch v New Yorku, bude poprvé k vidění na Vltavě. Promítat se budou labutě, motýli a další motivy. Show začíná každý večer o půl osmé, deváté a desáté. Vstup je zdarma a show proběhne za každého počasí.

Celý článek


Řidič taxíku obšťastnil sklerotika s napěchovaným batohem

V sobotu krátce po páté hodině ráno se strážníkům před budovou Obvodního ředitelství Městské policie Praha 1 v Opletalově ulici přihlásil řidič taxislužby s tím, že ve vozidle nalezl batoh, který zde zapomněl jeden z cestujících.

Celý článek


Tři piva, pár panáků a hurá za volant!

Opilý muž se pátek večer nejprve projel zákazem vjezdu, a když ho chtěli strážníci zastavit, tak vystoupil a snažil se utéct.

Celý článek


Hříšník na sebe upozornil močením, pak už to s ním šlo ráz na ráz

Ve středu krátce před půlnocí zaznamenaly kamery městského kamerového systému zjevně opilého muže, který močil v Kotorské ulici. Když poté nasedl do vozidla a chystal se odjet, operátor na místo vyslal hlídku strážníků. Ta poté zjistila, že muž je nejen opilý, ale má i vysloven zákaz řízení.

Celý článek


Street Food festival Stromovka: Ulice jak ji neznáte!

Ve Stromovce se předvedou profesionálové i amatérští performeři s tím nejlepším ze street foodu. Kvalitní, pestrá a originální nabídka jídel je jednou ze zásadních myšlenek festivalu, který se zároveň zaměřuje i na zajištění účasti zajímavých lidí, projektů, odborníků, hudby, ale i neziskových záměrů a převratných koncepcí.

Celý článek


Zoo Praha je sedmá. Každého sedmého dne v měsíci děti vstup za korunu

Na začátku srpna zveřejnil největší cestovatelský server TripAdvisor.com žebříček nejoblíbenějších zoologických zahrad světa, který vznikl hodnocením miliónů jeho uživatelů. Zoo Praha se v něm umístila na sedmém místě, což potvrdilo její celosvětovou popularitu.

Celý článek


Břevnovské posvícení: Středověké vaření piva, ve stáncích pečené husy, pečený býk, šunka, bramboráky...

Tradiční 21. Břevnovské posvícení u Břevnovského kláštera zve ve dnech od 9. do 12. října k návštěvě. Základem každého posvícení je jídlo a pití. Obojího bude o víkendu v Břevnově dostatek.

Celý článek


Den otevřených dveří: Středisko výcviku vodicích psů

Setkání se psími studenty i zasloužilými vodicími psy, prodejní výstava triček s originálními potisky s psí tematikou od předních českých umělců. Ukázky výcviku a prohlídka celého areálu s odborným výkladem. To vše nabídne Den otevřených dveří ve čtvrtek 9. října od 10 do 17 hodin.

Celý článek


Pozvánka: Voyage from London

Prezentace posledních prací mladých módních designérů, jež byli představeni letos v zimě na International Fashion Showcase v rámci prestižní akce London Fashion Week se koná od 6. do 12. října.

Celý článek


Poznejte pražské naplávky

Minulou i budoucí podobu pražských náplavek poznáte na komentované vycházce. Uslyšíte, jaký byl dříve život spojený s řekou, kdo byly prkenáři, jak se po Vltavě plavilo dříví či jak se rozvíjela pražská paroplavba.

Celý článek


Vně a uvnitř: umělá vlákna v odívání 20. století

Použití umělých textilních vláken v odívání druhé poloviny 20. století s ukázkami ze současné tvorby představuje nová výstava Vně a uvnitř v Uměleckoprůmyslovém muzeu. Výstava se soustředí na každodenní módu 60., 70. a 80. let a ukazuje vždy modely z doby, kdy se dostávaly na trh, a byly tedy aktuální.

Celý článek


Alpabzug 2014: Tradiční švýcarské slavnosti

Se začínajícím podzimem se koná již 5. ročník tradiční švýcarské slavnosti Alpabzug, spojené s tímto ročním obdobím. Alpabzug je nejznámější horská slavnost ve Švýcarsku, při které se nazdobené krávy svádí z alpských pastvin dolů do údolí. Vstup na akci je zdarma!

Celý článek


Festival ptactva 2014: Vydejte se na pozorování

První říjnový víkend je již tradičně zasvěcen Festivalu ptactva, v rámci kterého organizují pro veřejnost ornitologové z České společnosti ornitologické vycházky do přírody spojené s pozorováním ptáků a dalším doprovodným programem.

Celý článek


Nestihli jste prohlídku? Muzeum pražského vodárenství virtuálně

Muzeum, ve kterém se seznámíte s chemickou úpravou surové říční vody v čiřičích a vystoupáte až na ochoz, kde se vám naskytne úchvatný panoramatický pohled na Prahu.

Celý článek


1 ... << 194 195 196 197 198 199 200 >> ... 219