Přehled článků

A máte to zadarmo! V nové expozice současného umění se neplatí

V galerii pojišťovny Kooperativa v Pobřežní ulici zpřístupněna nová expozice českého umění s názvem Cesty ke svobodě a podtitulem Společnost – Válka – Umění 1914 – 1918.

Celý článek


Zloděj za barem

Včera ráno bylo oznámeno na linku tísňového volání “156“, že se někdo vloupal do restaurace v Údolní ulici. Na místo vyjeli strážníci, kteří zjistili, že je rozbitá výloha provozovny a zevnitř se ozývají hlasité rány.

Celý článek


Tržní řád v Praze 1: nová místa k prodeji zboží a poskytování služeb

Rada městské části Praha 1 na svém rozhodovala o zařazení nových míst k prodeji zboží a poskytování služeb. Ucelený seznam těchto míst tvoří tzv. Tržní řád, který je aktualizován dvakrát do roka.

Celý článek


Šel parkem a najednou dostal prázdnou lahví do hlavy

V rámci běžné hlídkové činnosti oslovil hlídku strážníků z Prahy 1 před halou Hlavního nádraží ve Vrchlického sadech neznámý muž, který byl zraněn ve tváři. Hlídce sdělil, že jej před malou chvílí v parku zcela bezdůvodně napadl muž skleněnou lahví. Dále uvedl, že měl útočník na sobě pruhované tričko a ukázal směr, kterým odešel.

Celý článek


Láká na smyslný tanec kizomba, hrdelní zpěv i exotické delikatesy

Jubilejní desátý ročník multikulturního festivalu Barevná devítka se tradičně uskuteční poslední prázdninovou sobotu 30. srpna ve vysočanském parku Podviní. Program, který zahrnuje hudební a taneční vystoupení na hlavním pódiu a gastronomické umění ze všech koutů světa v prostoru festivalu spolu s organizátory festivalu připravuje více než deset zastupitelských úřadů cizích zemí.

Celý článek


Novela umožní vznik vyhlášek regulujících provoz segway

Vozítka segway trápí již několik let chodce v centru Prahy. Kvůli tvrdošíjnému stanovisku minulého vedení ministerstva dopravy považuje platná legislativa segway také za chodce. Současné vedení úřadu přehodnotilo svoje stanovisko a chystá novelu silničního zákona včetně zanesení kategorie osobních transportérů.

Celý článek


Zkuste si jógu. Zdarma ukázkové lekce pro seniory

Dům jógy Anděl připravil ukázkové lekce s cílem zapojit seniory do péče o své zdraví, umožnit jim setkávání se a pravidelně se věnovat pohybu.

Celý článek


Noční prohlídky: Valdštejnský palác, Chvalský zámek a zahrady pod Pražským hradem

Poslední srpnovou sobotu se uskuteční Hradozámecká noc, při které budou zpřístupněny  romanticky nasvícené zahrady pod Pražským hradem, Chvalský zámek a Valdštejnský palác.

Celý článek


Veletrh PO ŠKOLE! Vyberte si kroužek

Karlovo náměstí v Praze přivítá dětský veletrh PO ŠKOLE! O víkendu 30. – 31. 8. bude patřit dětem, pro které je po oba dny připraven veletrh kroužků a volného času.

Celý článek


Hurá do školy s kapelou Medvěd 009

Oslavte konec prázdnin v centrálním kempu na Pražačce. Camp Žižkov Prague a sportoviště Pražačka pro rodiče s dětmi přichystaly zábavný den plný hudby, soutěží a dětských her.

Celý článek


Zábavné odpoledne: Freestyle Park Modřany

Poslední srpnové sobotní odpoledne vybízí k venkovním radovánkám. Pokud přijdete mezi 13 a 19 hodinou 30.srpna do Freestyle Parku Modřany, čeká vás pestrý sportovní a zábavný program. 

Celý článek


To nejlepší z Berlinale, Benátek a Cannes. Na které filmy se můžete těšit?

Filmy ze špičkových mezinárodních filmových festivalů se budou v první polovině října promítat ve vybraných kinech.

Celý článek


Nejlepší z hasičů se utkají na závodech Iron Fireman 2014

Hasiči z celé republiky se 6. září na Pankráci utkají při soutěži Iron Fireman. Diváci si mimo samotný závod mohou prohlédnout hasičskou techniku, včetně letištního speciálu, který běžně mimo areál Letiště Václava Havla nevyjíždí. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou šanci vidět obří hasičský speciál na vlastní oči. 

Celý článek


Ještěrka Cup 2014: Ještěrkáři změří své síly

Sedmý ročník závodu vysokozdvižných vozíků Ještěrka Cup 2014, při kterém řidiči poměří své síly v netradičních disciplínách, se koná v sobotu 6. září. Řidiči budou soutěžit v rychlosti a přesnosti manipulace s vysokozdvižnými vozíky, náročné disciplíny prověří jejich zručnost a zkušenosti zaručující bezpečnou a přesnou jízdu.

Celý článek


Odpoledne v Praze 4: Září(me) aneb Akčně Mezigeneračně

V parku Družby na Pankráci se v sobotu 6. září od 13 do 18 hodin koná společenské odpoledne pro všechny bez rozdílu věku.

Celý článek


1 ... << 195 196 197 198 199 200 201 >> ... 208