Přehled článků

Na čarodějnice do parku Václavka

V neděli 30. dubna se v parku Václavka na Střížkově budou pálit čarodějnice a stavět májka. Začíná se v 16 hodin, masky vítány.

Celý článek


Vzniká celovečerní film Milion chvilek, na dokončení se skládá veřejnost

Když na jaře 2019 začala režisérka Amálie Kovářová natáčet přípravu demonstrace spolku Milion chvilek na Václavském náměstí, netušila, že se jí pod rukama začal odehrávat inspirativní příběh o neutuchající snaze a boji občanské české společnosti, která se opět hlásí o své slovo – ať už během demonstrací, pandemie nebo ve volbách. Z krátkého filmu se stal film celovečerní, který brzy spatří světlo světa. Nyní se veřejnost prostřednictvím crowdfundingové sbírky na Hithitu skládá na dokončovací práce filmu.

Celý článek


4 Tenoři vzdávají hold jubileu Karla Svobody videoklipem Krev toulavá

4 Tenoři krátce po převzetí Zlaté desky Supraphonu za své nové album Láska prý přicházejí s videoklipem na píseň Krev toulavá hitmakera Karla Svobody, jehož nedožité pětaosmdesátiny si letos připomínáme. Jeho song ze slavného televizního seriálu Cirkus Humberto nazpíval před pětatřiceti lety s textem Karla Šípa Karel Gott. 

Celý článek


Praha 11: Hraní bez hranic

KC Zahrada zve všechny sousedy, Čechy i cizince, na den plný her, tvoření a společného sdílení.  

Celý článek


Na Střížkově se budou pálit čarodějnice

V neděli 30. dubna se v parku Václavka na Střížkově budou pálit čarodějnice a stavět májka. Začíná se v 16 hodin, masky vítány.

Celý článek


Komu se nelení, tomu jde kreslení. Výstava na radnici Prahy 11

Komu se nelení, tomu jde kreslení. Výstavu s tímto názvem si můžete přijít prohlédnout na radnici, kde jsou k vidění práce žáků výtvarného oboru ZUŠ Olešská z Prahy 10, které vznikly pod vedením Dagmar Langové.

Celý článek


Koktová, Tomešová, Písařík a další slavní vzali do kina své děti

Červená čepice, modré montérky a pořádný knír. Mario a jeho mladší bratr Luigi se dočkali filmového zpracování, kde se vydávají za dobrodružstvím, aby zachránili Houbičkové království a společně s ním i princeznu Peach před zlověstným želvákem Bowserem. Na slavnostní premiéru očekávaného animovaného filmu v pražském IMAX dorazily nejen známé tváře, ale především jejich potomci, kteří se dobrodružné pohádky již nemohly dočkat.

Celý článek


Program na duben Plzeňky U Brabců

Kvízy, pálení čarodějnic nebo diskotéky. V Plzeňce U Brabců se můžete setkávat celý duben.

Celý článek


Praha 11: U Komunitního centra Matky Terezy začaly trhy

Praha 11 zve na farmářské trhy. Konat se budou každé pondělí a středu od 8 do 18 hodin na tradičním místě, u Komunitního centra Matky Terezy. Trhy budou probíhat až do středy 29. listopadu 2023.

Celý článek


Senior Taxi v Praze 11

Senior taxi v Praze 11 funguje už dva roky. Na fungování podpůrné služby Senior taxi se nic nemění, nadále ji zajišťují dva vozy. Každý z nich může i nadále přepravovat až tři klienty najednou, a to za předpokladu dodržení podmínek smlouvy uzavřené mezi Prahou 11 a provozovatelem.

Celý článek


Blešení, trh s kulturním programem zaplní halu 13

Druhý ročník Blešení v sobotu 29. dubna v hale 13 Holešovické tržnice propojí udržitelné nákupy s koncerty, workshopy a food festivalem. Koncept zážitkového blešího trhu vytvořila Tamara Klusová s Mirkou Baštovou a Elenou Janotou, zakladatelkou Lemarketu – moderního tržiště lokálních značek.

Celý článek


Čestné občanství nebo Ceny městské části Prahy 11. Radnice hledá kandidáty

Praha 11 již tradičně oceňuje významné osobnosti Jižního Města udělením čestného občanství nebo Ceny městské části Prahy 11. Projevuje tak uznání občanům, skupinám, významným osobnostem a hostům za příkladný počin v oblasti vzdělávání, sportu, kultury nebo veřejného života. Do 30. dubna 2023 mohou podávat návrhy na udělení ocenění přímo obyvatelé.

Celý článek


Pavel Šporcl brutálně zhubnul, proč?

Náš přední český houslista Pavel Šporcl se připravuje na svůj jubilejní koncert, který se uskuteční v den jeho 50. narozenin, tj. 25. dubna ve velkém sále Lucerny. Sál zaplní hudba klasická, muzikálová, jazzová, cikánská, semaforská i rocková. Mezi hosty nebudou chybět takové osobnosti jako Vojtěch Dyk, Petr Janda, Felix Slováček, Bára Kodetová, Jana Šrejma Kačírková, Lubomír Brabec a kdo ví, zda nepřijde také Jiří Suchý.

Celý článek


Obchodní centrum Šestka ozdobí svými díly Pasta Oner

Návštěvu obchodního centra Šestka je opět možné proměnit v kulturní zážitek. Až do května budou ve SKY GALLERY ŠESTKA ke zhlédnutí díla Pasty Onera, jednoho z nejoceňovanějších a nejpopulárnějších umělců posledních let.

Celý článek


Spanilá jízda hasičů projela Prahou

Spanilá jízda pražských hasičů ve středu 22. března začala na holešovické stanici po deváté hodině ranní. Na plánované trase bylo celkem 6 zastávek, kde se v čele s jejich ředitelem, Luďkem Prudilem, setkali s představiteli města a složek IZS. Hasiči navazují na tradici kolegů z dob založení sboru, kdy každoročně probíhaly spanilé jízdy městem.

Celý článek


1 2 3 4 5 >> ... 255