Přehled článků

Popelce je letos v listopadu 50 let, najdete jí na výstavě i na ledě

Kouzelná Popelka nedomyslitelně patří k českým Vánocům a mnozí z nás si bez této pohádky nedovedou představit Štědrý den. Letos v listopadu oslaví půl století od své premiéry, a proto právě Popelce bude patřit adventní čas v Centru Černý Most. Vánoční sezónu již tradičně zahájí 18. listopadu velkolepá Lední show na motivy Popelky s předními českými krasobruslaři, kde zazní naživo i ústřední písně v podání zpěvačky Nikoly Ďuricové. 

Celý článek


Halloweenská párty roku? Objevila se ďáblice Partyšová i černá vdova Sharlota!

Nejstrašidelnější noc roku připadá na poslední říjnový den, letos tomu tak bylo v úterý. Centrum Prahy ožilo strašidelnými, ale i vtipnými a sexy kostýmy. Na Halloweenskou Ploom party do nově otevřeného Pop Up Baru na Václavském náměstí zavítala rapperka Sharlota, influencerka A.N.D.U.L.A, moderátorka Gábina Partyšová, ale i Majk Spirit a mnoho dalších.

Celý článek


Dušičkový průvod Jižním Městem, letos s Bílou paní

Tradiční dušičkový průvod projde Jižním Městem ve čtvrtek 2. listopadu. Vychází z nádvoří Chodovské tvrze v 17 hodin, prochází kolem Chodovského hřbitova a končí u kavárny Mezi domy.

Celý článek


Čeští šéfkuchaři oslnili Ameriku a vyhráli prestižní měděný kastrol

Přední čeští šéfkuchaři Radek David, Tomáš Frištenský a Lukáš Sedláček dobyli Ameriku. Jejich pětichodové menu porotce z Americké kulinářské federace doslova uchvátilo a ve Filadelfii zaslouženě získali měděný kastrol za vítězství v Aramark Culinary Excellence 2023.   

Celý článek


Nejrychlejší klavírista dorazí do Prahy, zahrál na 765 kláves za minutu!

Proslulý světový klavírní virtuos, skladatel a hudební producent Peter Bence se chystá okouzlit Prahu svým mimořádným talentem. Se svoji show vystoupí 11. října 2024 v pražské O2 areně. 

Celý článek


Adventní trhy na Kulaťáku začnou 2. prosince

Adventní trhy na Kulaťáku se budou od 2. prosince konat vždy v sobotu od 8 do 14 hodin. Poslední sobotní trhy budou 23. prosince. Budete tak moci nakoupit čerstvou zeleninu, ryby a pečivo na Štědrý večer.

Celý článek


Světelný lunapark Winter Wonderland poprvé u nás

Největší světelný lunapark v Evropě otevírá své brány 4. listopadu v outdoorovém parku v Letňanech. Zářivý svět plný zázraků, pohádek a fantazie potěší malé i velké návštěvníky. Prožijí kouzelnou cestu do říše světel, dobrodružství a zábavy. A ti první dostanou i dárek.

Celý článek


Gentleman & Žena ČR 2023: Nejvíce nadchnul hasič a akrojóga

Moderátorka Zuzana Bubílková, Muž roku 2023 František Knobloch, zpívající spisovatel Richard Sacher či zpěvačky Šárka Rezková a Marie Pojkarová nedávno zasedli do první řady v Divadle Horní Počernice. Tentokrát nesledovali činohru ani koncert, ale zhostili se role porotců na finále soutěže Gentleman & Žena České republiky 2023. Jak to dopadlo? Vítězství v uvedených kategoriích si odnesli Lukáš Mooz (38) z Babic u Prahy a Iveta Filípková (34) narozená v Olomouci a žijící v Brně.

Celý článek


Optický klam na pražském letišti, terminál zdobí unikání portrét Havla

Na Letišti Václava Havla Praha byl ve středu odhalen unikátní portrét prvního prezidenta České republiky Václava Havla. Anamorfní instalace je složena z tisíců předmětů, které se dotýkají jeho života i odkazu a vypráví jeho životní příběh. Portrét je viditelný jen z určitého úhlu pohledu, po jeho opuštění se instalace mění v nesourodou skrumáž věcí. Autorem instalace je sochař Patrik Proško, který umělecké dílo vytvořil v rámci svého partnerství s IAM Illusion Art Museum Prague. To jej na pražské letiště bezplatně zapůjčilo.

Celý článek


Tradiční průvod s lampióny v Praze 9

V podvečer dne svatého Martina rozsviťte své lampióny a vydejte na večerní toulku v okolí Harfy. Celá trasa bude schůdná i pro kočárky.

Celý článek


Praha 9 pro děti: Dlabání dýní i tanec

Odpolední dlabání dýní spojené s opékáním špekáčků a dětská Halloweenská diskotéka pod širým nebem v neděli 29. října.

Celý článek


Koncert zdarma ve vysočanské radnici

Zahajovací koncert festivalu Tóny nad městy v Praze 9 se koná ve čtvrtek 19. října od 19 hodin ve vysočanské radnici. Setkáte se s vynikajícím duem, složeným z mezzosopranistky Edity Randové a klavíristky Šárky Knížetové.

Celý článek


Vombatí samice Winkleigh trénuje na speciální vyšetření

Samice vombata obecného Winkleigh v Zoo Praha v těchto dnech nově trénuje vyšetření břicha. Opřením se o speciální hrazdičku odhaluje citlivé partie a buduje si s chovatelem vzájemnou důvěru. Až bude březí či bude mít ve vaku mládě, usnadní to důležitou veterinární prohlídku.

Celý článek


V Ostrově se konal dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana

Herečka Jiřina Bohdalová převzala na Dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana v Ostrově cenu Zlatá buřinka Oty Hofmana. Stalo se tak hned v úvodu festivalu, v neděli 8. října na slavnostním zahájení, kde jsme mohli vidět i další známé tváře českého filmu.

Celý článek


V Deštníku osamělých si zahrály známé tváře, Bubílková se zmalovala

Videoklip Deštník osamělých zpěváka Šimona Pečenky, který vznikl pod režijní taktovkou Evy Toulové, se představuje v čerstvé premiéře. Nechyběly známé tváře jako Jiří Krampol, Jan Rosák, Alexander Hemala nebo Zuzana Bubílková.

Celý článek


1 2 3 4 5 >> ... 260