Přehled článků

Tereza Rosalie Kladošová na Design Bloku představila svou nejnovější kolekci Sister Rosalia Club

Původní inspirací této kolekce byly jeptišky a jejich řeholní život i šat – proto i v názvu ty sestry. „Baví mě zástěry a vrstvení, řasení, límečky… Vše v kolekci je proto oddělávací, aby to bylo funkční. Když jdou jeptišky do kostela, tak si přidají ozdobu – třeba řasení a límeček. A když jdou na pole, tak všechno shodí a nechají si jen funkční základ, na který případně nasadí kapsář či zástěru," vysvětluje Tereza.

Celý článek


Arogantní antirouškař vyrazil pro pizzu

V rozporu s vládním nařízením probíhal v pizzerii standardní provoz a host neměl zakryté dýchací cesty. Provozovatel i zákazník skončili s pokutou.

Celý článek


Praha 11: Dar pro policisty

V úterý 20. října navštívili starosta městské části Praha 11 Jiří Dohnal (Piráti) spolu s radním pro bezpečnost a prevenci kriminality Petrem Jiravou (ANO) Obvodní ředitelství Policie Praha IV, aby policistům předali nové technické vybavení.

Celý článek


Flora a fauna ozdobí stanici metra Opatov

Objekt nouzového výstupu ze stanice metra Opatov na začátku Centrálního parku ozdobí velkoformátový murál art „Flora a fauna" podle návrhu Ondřeje Vyhnánka. Veřejnost o tom rozhodla v online anketě.

Celý článek


Maxim vystaví svá díla v Praze. Kolekce obrazů Arboretum je lehká, svěží a plná barev

Česko-americký malíř Maxim, který žije v kalifornském Los Angeles, představí svá aktuální díla na výstavě Arboretum. Ta je vzhledem k aktuálním vládním opatřením přesunuta z Galerie Kobka 17 do jeho ateliéru v pražském Vnitroblocku a bude bez vernisáže.

Celý článek


Opilá žena jim nabízela pivo na usmířenou, nakonec se situace vyhrotila

Začátek sobotní služby strážníků – osm hodin ráno, stanice metra Prosek a zjevně opilá žena, která obtěžuje procházející.

Celý článek


Václavské náměstí zažilo odpolední útok dlažebními kostkami

Na základě oznámení zadržela v pátek odpoledne hlídka strážníků 44letého cizince, který dlažebními kostkami poničil bankomat na Václavském náměstí.

Celý článek


Prozradil se před půlnocí chybou, kterou teď dělá dost lidí

Neměl roušku v tramvaji, právě kontrolovala hlídka strážníků. Lustrací vyšlo najevo, že je hledaný policií.

Celý článek


V Domově Sulická pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením se objevila nákaza covid-19

Pět zaměstnanců a deset klientů Domova Sulická bylo pozitivně testováno na covid-19. Všichni se cítí dobře a mají buď bezpříznakový nebo jen mírný průběh onemocnění. Domov Sulická zavedl už na jaře přísná hygienická opatření, která platila i v letním období. Přesto se nákaze nedokázal ubránit.

Celý článek


Sedm osobností věnovalo šest zážitků a jeden obraz do online aukce pro Divadlo Viola

Tereza Kostková, Miroslav Donutil, Václav Vydra, Jiří Dvořák, Ivo Kahánek, Marek Eben, Jiří Anderle. Oblíbení a vítaní hosté na jevišti Divadla Viola se spojili, aby společně s aukční platformou Arts Bay a Prague Business Clubem pomohli legendární umělecké scéně.   

Celý článek


Slunatec nádherný si zjednal respekt, ukázal oči z peří

Měří sice jen něco málo přes čtyřicet centimetrů a váží ani ne sto sedmdesát gramů, i přesto před ním couvali všichni ptačí obyvatelé Rákosova pavilonu, kam se právě nastěhoval. Řeč je o slunatci nádherném, prvním exempláři tohoto druhu v Zoo Praha. 

Celý článek


Jak založit květnatou louku ukáže seminář

V loňském roce radnice Prahy 11 založila řadu květnatých luk, které již letos po řadu týdnů kvetly. Vzhledem k množství dotazů, jak takovou louku založit, rozhodla se radnice uspořádat seminář.

Celý článek


Herec Jiří Štrébl v novém videoklipu kapely Lety Mimo

Kapela Lety mimo představuje videoklip k nové verzi skladby Zkouška sirén z posledního studiového alba Civilizace 3000. Klip se vymyká od ostatních, na které jsou fanoušci kapely zvyklí, hned ve dvou základních věcech. V první řadě, že jde o remix skladby, který je na rozdíl od originálu v hodně poklidném tempu a druhou zajímavostí je, že ve videoklipu účinkují kromě kapely známí profesionální herci. Ústřední postavu ztvárňuje skvělý český filmový a divadelní herec Jiří Štrébl a jeho hereckou partnerkou je herečka Klára Miklasová.

Celý článek


Fotografie gorilího samce Richarda ovládla internet i světová média

Zkroucené rty a v ruce petržel místo mikrofonu, ryzí podoba s legendárním králem popu. Amatérské fotografce Lucii Štěpničkové se takto podařilo zachytit samce gorily nížinné Richarda ze Zoo Praha. Fotografii tohoto obrovského primáta z pražské zoo získala britská tisková agentura SWNS a snímek se začal okamžitě virálně šířit. Podoby s Elvisem Presleym si všimla i americká zpravodajská stanice Fox News. 

Celý článek


Studenti staví letiště z vlnité lepenky

Odstartoval 14. ročník celostátní soutěže Stavby z vlnité lepenky 2020. Tématem soutěže, určené pro střední stavební školy, je „Letištní terminál (budoucnosti)“. Výzvu přijalo 18 středních stavebních škol z celé České republiky. Mladí stavaři a stavařky budou vyrábět modely z vlnité lepenky a autoři těch nejlepších si rozdělí ceny v hodnotě 40 000 korun. 

Celý článek


1 2 3 4 5 >> ... 223