Přehled článků

Vycházka se starostkou okolo Pětky

Tradiční putování se starostkou Prahy 5 Renátou Zajíčkovou po Pětce pěšky v neděli 26. srpna ve 13:30.

Celý článek


Tutto Italiano 2021 v Parku Portheimka

Zažít Itálii v Praze 5 – Tutto Italiano 2021 – můžete ve čtvrtek 26. srpna od 12 do 20 hodin.

Celý článek


Open air Festival Podviní 2021

Když se Dunaj konečně valí Vysočany aneb Open air Festival Podviní 2021 ve čtvrtek 2. září od 16:30 hodin.

Celý článek


Praha má nově největší skulpturu nosorožce na světě. Najdete ji v Lysolajích

Lysolaje dokončily celkovou proměnu rozsáhlého prostoru bývalé Denkrovy pískovny. Na doposud zanedbaném území v jižní části Lysolají vyrostl nový veřejný sportovní areál, který má být centrem volnočasových aktivit nejen pro obyvatele Lysolají, ale i pro návštěvníky z okolních městských částí. 

Celý článek


Praha 11: U Chodovské tvrze se bude tančit, zpívat, sportovat, jíst a pít

Od 9. do 11. září se v Parku u Chodovské tvrze konají tradiční Dny Prahy 11. Vstup je zdarma.

Celý článek


Z bytu se ozýval jen mobil, museli vykopnout dveře. A nestačili se divit!

Osmnáctiletá dívka si domluvila s kamarádkou nocleh minulý týden z pátku na sobotu, pak se na ni ale čtyřicet minut nemohla dozvonit ani dovolat. Z obavy o její zdraví se obrátila na městskou policii.

Celý článek


Opilý pistolník tasil kolty u metra

Seděl na schodech u výstupu ze stanice metra Karlovo náměstí, před sebou lahev piva a v pravé ruce střelnou zbraň, se kterou manipuloval a pak ji zastrkoval za gumu u kalhot.

Celý článek


Peníze z Prahy 9 pro Základní školu Moravská Nová Ves

Na Základní škole Novoborská proběhl posledního června ve spolupráci s radnicí Prahy 9 mimořádný sběr papíru.

Celý článek


V křesle pro hosta pobavil Jan Rosák seniory ze Slivence a Klamovky

Výjimečnou příležitost popovídat si s oblíbeným moderátorem Janem Rosákem využilo na sedmdesát klientů SeneCura SeniorCenter ze Slivence a Klamovky. V křesle pro hosta čelil Jan Rosák otázkám ohledně trémy, zajímavých rolí i zákulisí nezapomenutelného Videostopu. 

Celý článek


Mezinárodní úspěch: Vizuální efekty v hollywoodském thrilleru Wrath of Man jsou dílem českého studia

Do tuzemských kin míří nový film režiséra Guye Ritchieho Wrath of Man (Rozhněvaný muž), na kterém se výraznou měrou podíleli zkušení čeští profesionálové z renomovaného postprodukčního studia MagicLab. Tým v čele s Michalem Křečkem vyrobil všech 435 vizuálních efektů – výsledek tisíců hodin náročné práce. 

Celý článek


Jižní Město zdobí graffiti malba inspirovaná Los Angeles

Do Volnočasového areálu Kupeckého (VAK) u jihoměstské Modré školy přibyla další novinka. Tou je velkoformátová graffiti malba od pop-artového umělce Josefa Rataje, která nyní zdobí jednu ze stěn minirampy. Areál, kde si mohou návštěvníci vyzkoušet i 100 metrů dlouhý pumptrack, tak vedle adrenalinových zážitků nabízí zajímavou zkušenost s uměním ve veřejném prostoru.

Celý článek


Z dračice k rodinnému životu! Alice Bendová myslí na teplo domova

Sympatická česká herečka a moderátorka Alice Bendová si rozhodně umí užívat života! Krásná a energická maminka dvou dětí je na roztrhání, přesto mimo herectví a péči o rodinu perfektně zvládá i roli ambasadorky České Missis, unikátní soutěže o nejsympatičtější maminku. 

Celý článek


Národní muzeum otevřelo stálou expozici novodobých dějin v Česku

Národní muzeum otevírá zcela novou expozici s názvem Dějiny 20. století výjimečnou jak svým rozsahem, tak i komplexností. Na téměř 2000 m2 vypráví prostřednictvím bezmála 1000 exponátů příběh české moderní historie od první světové války až po vstup České republiky do Evropské unie. 

Celý článek


Štáb filmu Superžena musel do plavek

Voda ve filmu Superžena, režisérky Evy Toulové, hraje zásadní roli. Ve snímku o současných třicátnících, se v ní odehrává značná část scén filmu. Tentokrát ale tvůrce načekalo natáčení koupelnových scén ve vaně, ale rovnou pod hladinou 7metrové potápěčské komory. Štáb tak musel do plavek a neoprenů a trávil celý natáčecí den pod hladinou.

Celý článek


Pohádky Na Dvorečku v srpnu

Radnice Prahy 9 zve i v srpnu na Pohádky Na Dvorečku. Hraje se v prostoru “vysočanského dvorku“ vždy ve středu v 16 hodin. Vstup zdarma.

Celý článek


1 2 3 4 5 >> ... 231