Přehled článků

Studentský tým eForce představil novou autonomní elektroformuli

Hned několik zásadních rozdílů oproti loňskému modelu má nová autonomní elektroformule vyvinutá studentským týmem eForce Prague Formula. Technologické novinky například vylepšují aerodynamiku vozu. Formuli v uplynulých dnech členové a členky týmu slavnostně představili ve Škoda Muzeu v Mladé Boleslavi. První ze série čtyř letošních závodů čeká piloty týmu, složeného především ze studujících Fakulty elektrotechnické ČVUT a Fakulty strojní ČVUT, v červenci.

Celý článek


Thálií ověnčená Marta se vrátí na Letní scénu Musea Kampa

Marta, divadelní recitál o životě Marty Kubišové, od premiéry v červnu 2022 sklízí ohlasy diváků i kritiky. Hana Holišová za ztvárnění legendární zpěvačky získala Cenu Thálie 2023 za nejlepší ženský výkon v kategorii Muzikál, opereta a jiné hudebně-dramatické žánry. Letos bude Letní scéna Musea Kampa Martě patřit od 22. srpna do 15. září.

Celý článek


Skupina Queenie vyrazila na letní turné, rockovou jízdu zakončí na pražské fontáně

O víkendu začalo 18 LET TOUR LÉTO 2024. Po úspěšných narozeninových koncertech, které v dubnu naplnily pražské O2 universum, se tato oblíbená kapela ještě rozhodla uspořádat pro své fanoušky letní turné napříč Českou republikou.

Celý článek


Voňavé a krásné. Mezi růžemi v Troji se neztratí čajohybrid Lidka

Léto začalo minulý týden slunovratem, v Botanické zahradě hl. m. Prahy v Troji už je ale v plném proudu. Dokazují to pestré záhony v Ornamentální zahradě, kde kromě tradičních letniček upoutají pozornost i ty tropické.

Celý článek


Premiérový titul v minirampě získal Matěj Pekárek

O minulém víkendu se před Centrem Černý Most odehrálo již druhé Mistrovství České republiky v pumptracku a poprvé také Mistrovství ČR v minirampě. Nejlepší závodníci na koloběžkách se zde utkali v několika věkových kategoriích. Sobotní finále pumptracku v nejsledovanější kategorii muži 15+ ovládl Kristián Albrecht, který ve finálové jízdě udolal Jana Křičenského. Bronzovou medaili získal Marek Rathouský. V neděli pak potvrdil roli favorita na minirampě Matěj Pekárek, za kterým na stupních vítězů skončili druhý Ondřej Roman a třetí David Šenkýř.

Celý článek


Česká Barbra Streisand by se dožila 75 let, hudební pocta rozezní Rokoko

Ve středu 26. června 2024 by se Laďka Kozderková dožila 75 let. Tento den se uskuteční v pražském divadle Rokoko pořad připravený jako pocta geniální zpěvačce a herečce. Ne nadarmo se jí říkalo česká Barba Streisandová nebo Lady muzikál.

Celý článek


Bezpečná náruč pomohla stařence do postele!

V úterý 18. června před polednem kolem dopravní nehody hlídka strážníků z Prahy 7. U přechodu pro chodce ležela stařenka, vedle které klečely dvě ženy, držely ji za ruku a mávaly na projíždějící auta.

Celý článek


Letní žár metropole opět zesílí festival Prague Pride

I když je běžné v létě utíkat z rozpáleného velkoměsta na venkov, na týden od 5. do 11. srpna odmítejte všechna pozvání na chatu i k moři. V Praze totiž proběhne 14. ročník festivalu Prague Pride, který bude jako vždy osvěžujícím koktejlem queer kultury, zábavy i lidskoprávního aktivismu.

Celý článek


Koller a Müller vzdají na Prague Sounds hold Krylovi

Velká světová jména jazzu, soudobé vokální hudby, elektroniky, alternativního hip hopu i world music na pomezí s klasikou, české premiéry a unikátní jednorázové projekty. To vše přinese na deseti koncertech 28. ročník mezinárodního festivalu Prague Sounds, který proběhne letos od 3. do 20. listopadu v Praze.

Celý článek


Bude se herec Sokol stěhovat do zoo? Chce tam mít vlastní výběh!

U sobotních křtin prvního vombata narozeného v Česku nemohl chybět herec a moderátor Ondřej Sokol, který chov vzácných vačnatců podporuje.

Celý článek


V Holešovické tržnici se ztratilo vzácné žezlo. Nálezce čeká odměna!

Dobrodružnou výpravu za pokladem připravila Holešovická tržnice jako nový doprovodný program interaktivní výstavy Lovci znaků. Ta představuje mladým lovcům historii a zajímavosti ze světa písma a lidské komunikace. Na malé objevitele ale nyní čeká další výzva! Vydat se na úkolovou stezku s cílem nají ztracené Žezlo dobré nálady. Stezka je součástí vstupného na výstavu, nebo si ji lze zaplatit samostatně na pokladně v Hale 17.

Celý článek


Láska na zakázku je nabitá hvězdami

Minulý týden měla v Praze premiéru a do kin vstoupila romantická komedie Láska na zakázku. Romantický film režisérky Evy Toulové v komediálních upoutávkách demonstruje, jak to může vypadat, když otec nepozná vlastní dítě, nebo jak se dá skutečně odnaučit kouřit. Snímek je plný známých tváří.

Celý článek


Kdo leze, ten nezlobí! Na Chodově je nová stěna pro borce i nováčky

V obchodním centru Westfield Chodov vzniká nová lezecké stěna na bouldering. Bude zdarma přístupná veřejnosti vždy od čtvrtka do neděle až do konce srpna. Spoluautorem stěny je nejlepší český lezec Adam Ondra, který je také patronem celé akce „Lezecké léto na Chodově“. To připravuje pro zákazníky řadu sportovních workshopů a dalších doprovodných akcí.

Celý článek


Křehkost intimních vztahů v podání Geislerové bude v Kunsthalle Praha

Od 28. června bude v Kunsthalle k vidění výstava Co jsme měli říct a neřekli. Ester Geislerová v ní jako vizuální umělkyně rozvíjí svůj dlouholetý zájem o romantické a intimní vztahy. V deseti krátkých filmech zkoumá možnosti a limity mezilidské komunikace.

Celý článek


NobodyListen: Hokejové finále v oblacích i bouračka v Monaku!

Oblíbený DJ, producent a influencer Jakub Strach, alias NobodyListen cestuje rád a často. V průběhu doprovodné show k představení instalace glo DIALOG, jíž se stal spolu s výtvarníkem Janem Hladilem spoluautorem, nám prozradil, odkud se právě vrátil i to, čím aktuálně žije.

Celý článek


1 2 3 4 5 >> ... 269