Přehled článků

Praha je třináctým nejzelenějším městem světa, porazila i Vídeň

Index HUGSI, který mapuje městskou vegetaci a zeleň měst napříč kontinenty, zmonitoroval také českou metropoli. Ze 155 měst z 60 zemí světa dopadlo hlavní město Česka na výbornou. Obsadilo 13. příčku, v evropském srovnání vyšla Praha ještě lépe, zde se dostala do TOP 10 a patří tak mezi města s největším podílem parků, lesů a travnatých ploch.

Celý článek


Z Lukáše Pavláska se stane automat na stand-upy

Populární bavič Lukáš Pavlásek vůbec poprvé od začátku pandemie vystoupí online. V interaktivním představení, které proběhne 27. února, se Pavlásek promění v comedy automat. Diváci si totiž budou moci vybrat konkrétní stand-up a změnit tak směr celého představení.

Celý článek


Ptačí hodinka překonala rekord, lidé pozorovali přes půl milionu ptáků

Přes půl milionu ptáků pozorovali během druhého lednového víkendu dobrovolníci po celé republice na svých krmítkách a zahradách. Do Ptačí hodinky, kterou už potřetí pořádala Česká společnost ornitologická (ČSO), se zapojilo 27 tisíc lidí, což je o 6 tisíc víc než loni. Pomocí dlouhodobého projektu občanské vědy ornitologové ve spolupráci s velkým množstvím dobrovolníků zjistí, kteří ptáci u nás v zimě ubývají či přibývají. 

Celý článek


Finalistky České Miss ESSENS prošly další proměnou!

Během oficiálního focení v Praze si finalistky České Miss ESSENS je do své péče vzal tým předního českého vizážisty Pavla Kortana z ESSENS Boudoiru a stylistka Lenka Koutníková. Nechyběl ani tým Franck Provost. V řadě již druhé focení se neslo v duchu jeansů, odvážného líčení a velkých změn.

Celý článek


Národní technické muzeum slaví a zve na koncert

Před 10 lety se začala psát nová kapitola dějin Národního technického muzea. Po rozsáhlé rekonstrukci bylo 15. února 2011 znovu otevřeno veřejnosti. V současnosti muzeum prezentuje své sbírky ve 22 expozicích v budově v Praze na Letné a ve 2 svých pobočkách, které za 10 let navštívilo přes 2,6 milionu návštěvníků. Výročí oslaví Národní technické muzeum 15. února v 19 hodin koncertem dostupným online na webových stránkách muzea.

Celý článek


Koláče, muzika, masky. Jihoměstský masopust bude!

Masopustní období je tu a na Jižním Městě se už chystají jeho oslavy. Letos se sice nepodaří tradiční setkání v Centrálním parku se soutěžemi, dobrotami a tancem, přesto ale masopust bude. A nebudou na něm chybět zdobené koláče, masky/roušky, soutěže, příběh masopustu ani masopustní muzika.

Celý článek


Barbora Mottlová zazářila jako bohyně lásky a plodnosti

Na herečce Barboře Mottlové (34) příroda půvaby nešetřila, to je více než zřejmé. Není tedy náhodou, že je často obsazována do rolí sexy milenek a osudových žen. Tentokrát se v rámci nové série fotek, které vytvořila společně s fotografkou Barborou Kloučkovou, představila jako bohyně Afrodita – ta představuje ideál krásy, lásky a plodnosti.

Celý článek


Lakuna dělá pokroky, Amalee ráda utíká

I přesto, že je v současné době areál Zoo Praha uzavřen, každodenní práce se zvířaty se nezastavila. Chovatelé slonů indických se například intenzivně věnují tréninku slůňat – Lakuny a Amalee. Sloním samičkám je právě deset a devět měsíců a i při tréninku se jasně ukazuje rozdíl v jejich povahách. Klidná Lakuna dělá velké pokroky, čilá Amalee zatím chovatelům ráda utíká. 

Celý článek


Ženu vystrašili v bance spící bezdomovci, měli u sebe Ježíše

Žena si chtěla poslední lednový den vybrat krátce po rozednění peníze z vnitřního bankomatu v Perlové ulici, ale místo rutinní operace trvající pár desítek vteřin zažila pořádný šok.

Celý článek


Praha 11 zveřejnila další ze soutěžních fotografií

Praha 11 představuje další snímky z fotosoutěže Hledá se fototalent Jižního Města. Podle poroty jsou to fotografie, které se na prvních místech neumístily, přesto stojí za zhlédnutí.

Celý článek


Mít čistou plínu nestačí. Poláková a Bárta nazpívali píseň pro děti

Nová píseň s videoklipem nazvaná Domů ukazuje, jak moc rozdílný je život dětí v kojeneckých ústavech a v rodině. Bára Poláková s Danem Bártou, kteří poprvé autorsky spolupracují, chtějí písní upozornit, že je potřeba najít nové pěstouny a dostat děti z kojeneckých ústavů.

Celý článek


To je ponošeníčko! Soutěž krásy přichází s vlastní kolekcí sportovního oblečení

Jednou z hlavních myšlenek České Miss ESSENS je aktivní a zdravý životní styl. Díky tomu tato tradiční soutěž krásy přichází na trh s vlastní sportovní kolekcí, která je kombinací nejen funkčního sportovního oblečení, ale i dokonalého stylu. 

Celý článek


Před radnicí vypáčil koš zapuštěný do země. Chtěl ho prodat!

V Praze 4 rozebíral muž popelnici, chtěl ji údajně prodat. Možnost výdělku mu překazili strážníci.

Celý článek


Žabka nabízí nově i léky, rozšířila i rozvoz nákupů

Obchodní síť prodejen Žabka reaguje na měnící se potřeby svých zákazníků. Nově proto do svého sortimentu zařadila i volně prodejná léčiva. K dostání jsou např. ibalgin, paralen, kapky do očí nebo léky na bolest v krku. Postupně rozšiřuje i možnost online nákupů, které provozuje ve spolupráci s aplikací Bolt Food. V současnosti je dostupná na 39 obchodech a na výběr je 750 položek.

Celý článek


Osudová přitažlivost: Když puberťák uviděl figurínu, nemohl si pomoci

Pohotový zásah ochranky obchodního domu zabránil minuli neděli večer mladíkovi v krádeži. Strážníci pak z evidence přestupků zjistili, že byl mladistvý v minulosti za podobný skutek už třikrát řešen.

Celý článek


1 2 3 4 5 >> ... 227