Přehled článků

Opilý tesák: Agresivní cizinec vykousl na služebně čalounění z lavičky

V pondělí odpoledne přijali strážníci z Hlídkového útvaru, který má na starosti bezpečnost v MHD, tísňový signál. V autobusové lince 136 se měl nacházet ležící opilý muž.

Celý článek


Mají druhé Vánoce, zvířata v zoo sní dominantu adventních trhů

Sloni, zubři, bizoni i velbloudi zažívají tento týden druhé Vánoce. Každý den totiž dostanou větve a jehličí z dvaadvacet metrů vysokého smrku, který na Staroměstském náměstí dokresloval od začátku prosince do Tří králů sváteční atmosféru.

Celý článek


Original Vintage Orchestra zahájil druhou sezónu na Lávce, nechyběli u toho ani Pavlásek a Heřman

Letošní rok zahájil bigband Original Vintage Orchestra již tradičně v klubu Lávka. Druhým rokem zde swingový orchestr vystupuje pravidelně každý měsíc. Letošního zahájení se zúčastnili také známí komici Lukáš Pavlásek a Dominik Heřman, kteří na chvíli přenechali pódium kolegům z hudební branže. 

Celý článek


Nejlepší krátké filmy z celého světa míří do hlavního města. Nabídne je Festival krátkých filmů Praha

Nejlepší a nejinspirativnější. Krátké filmy z celého světa míří do kin hlavního města. Představí se na 13. ročníku Festivalu krátkých filmů Praha, který se koná v kinech Světozor a Pilotů od 17. do 21. ledna.

Celý článek


Kapela spoluhráčů Franka Zappy The Grandmothers Of Invention zamíří v květnu do Prahy

Frank Zappa si i téměř 25 let po svém odchodu dokázal udržet mezi českými fanoušky výjimečné postavení. Byl jednou z největších osobností historie rockové hudby druhé poloviny 20. století a všichni, kteří prošli jeho skupinami a koncertními sestavami, jsou dodnes výraznými postavami hudební scény. Platí to i o členech skupiny The Grandmothers of Invention, která odehraje koncert složený výhradně ze Zappových skladeb v pražském Lucerna Music Baru 9. května od 20 hodin. 

Celý článek


Muzeum hlavního města Prahy bylo v roce 2017 nejvíce navštěvovaným muzeem

Muzeum hlavního města Prahy navštívilo v loňském roce 1 635 128 návštěvníků. Nejnavštěvovanější byla Petřínská rozhledna s 713 568 lidmi, po té Bludiště s 391 058 osobami a na třetím místě je Staroměstská mostecká věž, kterou vidělo 198 092 návštěvníků.

Celý článek


Atrium na Žižkově rozzářily hvězdy

Sobotní koncert na Tři krále v Atriu na Žižkově nesl název Novoroční koncert Za Trojku. A bylo to skutečně důstojné zahájení nového roku. Hvězdami tohoto večera byli dva prvotřídní umělci, Kaia Brown a Michal Šupák, kteří uchvátili publikum barokní kaple Atria. 

Celý článek


Královna duchů poprvé na českém jevišti

Studio Rote a A studio Rubín připravují na 27. ledna uvedení hry Královna duchů. Text rakouské spisovatelky a nositelky Nobelovy ceny Elfriede Jelinek bude v Česku uveden úplně poprvé. Herečky Gabriela Míčová a Lucie Roznětínská navážou na dřívější spolupráci a v režii Ondřeje Škrabala představí fiktivní monolog slavné herečky vídeňského Burgtheateru, která ráda manipuluje se svým publikem. 

Celý článek


V únoru do Violy: Proč si nezatančíte?, Šunen Romale, Život jako smršť nebo Stařec a moře a Novecento

V novém roce se na jeviště legendární pražské scény, Divadla Viola, vrací úspěšné představení Proč si nezatančíte? Sugestivní otázka v názvu zve na pozoruhodný večer s texty Raymonda Carvera, mistra krátké prózy a jednoho z nejvýznamnějších spisovatelů americké literatury 80. let minulého století.

Celý článek


Neskutečné, drzouni se chovali jako Trautenberk

V pátek odpoledne přijali strážníci z Prahy 15 oznámení, že v ulici K Uhříněvsi trojice mužů pokácela několik stromů, které patří obci.

Celý článek


Trapní puberťáci: Pětice napodobovala chování opilců podivným způsobem

V neděli večer byla hlídla strážníků z Prahy 14 vyslána do  Ratibořické ulice, kde měla parta mladistvých kopat do výlohy obchodu.

Celý článek


Nespěte, paříme! Opilá mládež házela v Bobkově ulici bobek na noční klid

Strážníci přijali v sobotu v noci oznámení, že v Bobkově ulici na Černém Mostě je skupinka mládeže, která ruší noční klid. 

Celý článek


O půlnoci chytnul hosta restaurace rapl. Co ho tak vytočilo?

První lednové úterý přijala o půlnoci hlídka strážníků z Prahy 8 oznámení, že se v jedné restauraci v Libni nachází podnapilý agresivní host, který verbálně napadá obsluhu.

Celý článek


Ve facebookové komunikaci vítězí Praha nad světovými metropolemi

Praha v roce 2017 uhájila svoji pozici mezi nejlépe na Facebooku komunikujícími městy světa z hlediska celkové interakce a její stránka @Praha.eu za sebou opět nechala města jako New York, Videň, Tokio, Barcelona, Chicago, Las Vegas, Miami, Sydney, Philadelphie, Dallas, Glasgow či Kodaň. Zároveň se úspěšně podařilo sloučit instagramové účty Prahy a Pražské informační služby. Nově vzniklý účet @cityofprague v prosinci dokonce předskočil v interakci i oficiální účet města Paříže. 

Celý článek


Sexy sólisté Sophie Benoit a Adam Zvonař zatančí zítra Louskáčka naposledy

Poslední představení výpravného klasického baletu Louskáček, Vánoční sen se koná v neděli 7. ledna od 18 hodin v Divadle na Vinohradech. Titulní roli Kláry – princezny a Louskáčka – Prince zatančí sólisté přední baletní scény v Praze Sophie Benoit a Adam Zvonař.

Celý článek


1 2 3 4 5 >> ... 161