Přehled článků

Kapitán Demo představuje novou desku Mistr Světa Všeho

Křest alba česko-italského podnikatele Kapitána Dema s názvem Mistr Světa Všeho proběhne v pražském O2 universum 4. května 2022. Nová deska, která právě vyšla, je nabitá zajímavými hosty z řad českých celebrit.

Celý článek


Mrakoplaš oslaví 25 let koncertem na palubě Kamina boat

Skupina Mrakoplaš vystoupí 12. ledna na palubě Kamina boat zakotvené na nábřeží Na Františku. Koncertem zahajuje pětadvacátý rok od svého založení. Ku příležitosti oslav narozenin blues rockové formace vystoupí i speciální hudební hosté – zpěvák, hráč na harmoniku a publicista Ondřej Konrád a klavírista, skladatel a aranžér Milan Potoček. Na koncertě kapela představí také skladby z připravovaného alba Tichá radost, které vyjde na podzim tohoto roku.

Celý článek


Komentovaná prohlídka v Galerii Kvalitář

Pražská galerie Kvalitář zve v rámci doprovodného programu k aktuální umělecké výstavě Aetas Praehistorica (latinsky pravěk) na zajímavé akce. Ve čtvrtek 13. ledna proběhne od 18:30 hodin komentovaná prohlídka výstavy s fotografem a kurátorem Janem Dotřelem, který stojí za tímto autorským projektem. 

Celý článek


Cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba míří do exotiky

Dovolená v exotice Čechy láká, každý týden cestuje s Čedokem přímými lety z Prahy na Zanzibar a do Dominikánské republiky stovky klientů. Obě země se mohou pochlubit nejen nádhernými plážemi a hotelovými resorty, ale také nádhernou přírodou, historií nebo místní faunou a flórou. Aby mohli klienti destinace prozkoumat i trochu z jiného pohledu, připravil Čedok nově ve spolupráci se známým českým cestovatelem a fotografem Jiřím Kolbabou navíc i exkluzivní program. V únoru a březnu se tak mohou během zájezdu zúčastnit kurzu focení, cestovatelské přednášky nebo společně s Jiřím Kolbabou vyrazit na návštěvu nejzajímavějších míst na ostrově.

Celý článek


V lednu do Violy: Michelangelo, Onassis, Greta Garbo, Kylián i Antoine de Saint Exupéry

Divadlo Viola s novým rokem zve na nová i léty diváckým zájmem prověřená představení.

Celý článek


Výstava: Zasaženi bouří a klidem – škola Vladimíra Kopeckého 1990–2008

Vladimír Kopecký, legenda českého i světového výtvarného umění, působil v letech 1990–2008 jako vedoucí Ateliéru skla Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.

Celý článek


Konečně! Po ročním odkladu MANA uvede Mléčné sklo s Dejdarem

Světové premiéry napínavé hry Mléčné sklo v novém obsazení se konečně dočkají diváci v Divadle MANA v Praze-Vršovicích. Dramatický příběh s kriminální zápletkou plný zvratů ale i s dávkou humoru s Martinem Dejdarem v hlavní roli zde poprvé uvidíme 4. února. Autorem je známý filmový scenárista Marek Epstein. V původní české hře o morálce současného světa se dále představí Máša Málková, Zbigniew Kalina, Vilém Udatný a Ondřej Černý. Mléčné sklo nastudoval zkušený režisér Ondřej Zajíc. 

Celý článek


KOMenský v KOMiksu. Výstava zdarma

Praha 11 zve od 6. do 31. ledna 2022 do KC Zahrada, kde je připravena výstava, která komiksovým způsobem představuje životní příběh a dílo J. A. Komenského. Vstup na výstavu je zdarma.

Celý článek


Festival United Islands of Prague už v polovině června

Střelecký ostrov, Kampa, Dětský ostrov a Janáčkovo nábřeží ožijí hudebními objevy a Ostrovy Inspirace už v polovině června. United Islands of Prague 2022 proběhne v termínu 10.–11. 6. 2022 přímo v historickém centru Prahy. Připravovaný ročník se opět ponese v duchu udržitelnosti, propojování a diverzity – tedy hodnot, které v roce 2021 přinesl nový, mladý tým.

Celý článek


Tisíc mláďat se letos narodilo či vylíhlo v Zoo Praha

Letos se v Zoo Praha narodila či vylíhla asi tisícovka mláďat. Za obzvláštní chovatelské úspěchy tohoto roku zoo v Troji označila odchov čtyřčat tayry, mláďat papouška trichy orlího, samičky tapíra jihoamerického a kachňat pižmovky konžské.

Celý článek


V Praze 11 se bruslí, připravena je řada novinek

Již třetím rokem se park u obchodního centra Westfield Chodov proměnil v ledovou plochu pro zkušené i začínající bruslaře. Provoz netradičního veřejného kluziště letos finančně podpořila Praha 11, pro návštěvníky jedenácté městské části je připraveno hned několik novinek.

Celý článek


Česká mše vánoční J. J. Ryby v Praze 11

Rybovka zazní v neděli 2. ledna 2022 od 18 hodin v Komunitním centru Matky Terezy v Praze 11.

Celý článek


Jaký bude Památník Ferdinanda Peroutky? Praha 5 vyhlásila výtvarnou soutěž

Novým čestným občanem Prahy 5 se in memoriam stal spisovatel, dramatik a publicista Ferdinand Peroutka (†83).

Celý článek


Letos slaví kostel sv. Matěje v Dejvicích 250 let od posvěcení, jeho historii připomíná výstava

Svatý Matěj v Dejvicích si letos sice připomíná 250 let od své dostavby a vysvěcení. Praha 6 u této příležitosti připravila výstavu v Galerii Skleňák, která je za výlohami k vidění až do konce ledna.

Celý článek


Zlatá a Platinová deska Supraphonu pro Michala Prokopa

Michal Prokop, který letos v květnu s kapelou Framus Five vydal po devíti letech nové řadové album Mohlo by to bejt nebe…, svou novinku představil a pokřtil konečně také před pražským publikem. Stalo se tak v rámci tradičního Vánočního koncertu v úterý 21. prosince v Lucerně.

Celý článek


1 2 3 4 5 >> ... 238