Přehled článků

Lucie Vondráčková natočila odvážný klip, v maskérně byla pět hodin

Po dvou měsících nechtěného volna se Lucie Vondráčková vrhla do práce. Společně s režisérkou Terezou Hirsch natočila nový klip k písni Milování, která se nachází na zatím posledním Lucčině CD Růže.

Celý článek


Běžným otravám letos konkuruje požití dezinfekčních prostředků

Letošní pandemie obrátila statistiky otrav naruby. Za dva měsíce karantény se objevilo 107 případů požití dezinfekčních prostředků převážně s obsahem alkoholu, což je o 80 víc než v loňském roce. A stále přibývají další. Toxikologické informační středisko (TIS) při Klinice pracovního lékařství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze řeší každoročně tisíce dotazů na nejrůznější otravy. Od hub, rtuti přes chemikálie až po hadí uštknutí.

Celý článek


Na záchranu australských zvířat rozdělila Zoo Praha přes 20 milionů korun

Na sbírkovém kontu Zoo Praha se podařilo shromáždit neuvěřitelných 22 761 332 korun ve prospěch záchrany australských zvířat decimovaných na konci loňského a začátku letošního roku neobvykle rozsáhlými požáry. Z této sumy bylo rozděleno již 20 196 306 korun.

Celý článek


Sex není jedinou cestou k dítěti, moderní pěstounství je cesta pro každého

Anna Polívková, Hana Vágnerová, Marek Taclík nebo manželé Klusovi se rozhodli v novém odvážném spotu ukázat, že sex není jedinou cestou k dítěti. Stát se rodičem může člověk i díky pěstounství. O pěstounskou péči si loni u nás zažádalo celkem 504 lidí. K tomu, aby se podařilo dostat všechny děti z ústavů do rodin, je ale potřeba tento počet zpětinásobit.

Celý článek


Soubor Losers Cirque Company otevře v Braníku vlastní scénu

Novocirkusový soubor Losers Cirque Company má napilno, na podzim otevírá vlastní divadlo a připravuje dvě premiéry. Novým domovem pro soubor bude branické Divadlo BRAVO!, se kterým má velké plány. Pod taktovkou renomovaného architektonického ateliéru A69 vracejí bývalému Branickému divadlu jeho někdejší lesk a slávu. 

Celý článek


Kouzelník Pšenička přelstil Penna a Tellera již potřetí. Je jediným mužem na světě, kterému se to podařilo

Ondřej Pšenička již potřetí zvítězil v nejznámější americké kouzelnické show Penn & Teller: Fool Us, v níž se nejuznávanější mistři magie pokoušejí odhalit tajemství soutěžících kouzelníků. Pořad moderuje známá americká herečka Alyson Hannigan, která se u nás proslavila seriálem Jak jsem poznal vaši matku a filmovou sérií Prci, prci, prcičky. Pšenička je jediným mužem na světě, kterému se podařilo porotu přelstít potřetí. 

Celý článek


Sloní samičky v Zoo Praha dostaly jména

Malé slonice narozené v Zoo Praha letos 27. března a 9. května dnes během slavnostního křtu dostaly sinhálská jména Lakuna a Amalee, která pro ně vybrali chovatelé.

Celý článek


Děti s vodkou: U Koněva dopadly skoro jako mužici

Dvě „slečny“ se opily na Střeleckém ostrově, další tři děti si udělaly mejdan u podstavce nedávno odstraněné sochy maršála Koněva. Naštěstí nebyl ani v jednom případě nutný převoz do nemocnice.

Celý článek


Mladí sígři řádili, nejmladšímu bylo jen osm let!

Děti ve věku 8, 11 a 13 vzaly dřevěný špalek a vysklily s ním okénko u zaparkovaného auta. 

Celý článek


V pasáži u Staroměstského náměstí byl dlouhý had. Ženu málem kleplo!

Nového téměř dvoumetrového nájemníka má od pátku dolnoměcholupský útulek.

Celý článek


Muž požadoval po strážnících orální sex, volal kvůli tomu sedmadvacetkrát na tísňovou linku

Ročně oznamuje městská policie v Praze přibližně deset případů tzv. „zlomyslného volání“ Českému telekomunikačnímu úřadu. V případě, že se zneužití tísňové linky prokáže, hrozí volajícímu pokuta ve správním řízení až do výše 200 tisíc korun.

Celý článek


Byl to skvělý večírek, pochlubil se muž. Jenže nad ránem se to zvrtlo...

Nemine snad den, kdy by pražští strážníci neměli dočinění s řidičem pod vlivem alkoholu. Podobné situace se pro hlídky stávají téměř všední záležitostí.

Celý článek


Noc kostelů 2020 bude komornější, přesto nabízí zajímavý program

Koncerty, přednášky, výstup do věží, výstavy nebo program pro děti nabízí letošní Noc kostelů. Letošní 12. ročník bude díky specifické situaci zcela odlišný od předchozích let. Bude komornější, s užší programovou nabídkou než bylo zvykem, i přesto ale zajímavý.  Pražská arcidiecéze nabízí přes 200 otevřených kostelů, kaplí a modliteben.

Celý článek


Gump, rodinný film letošního roku, se blíží do finále

První část natáčení psího filmu ´Gump – pes, který naučil lidi žít´ se blíží ke konci. Film inspirovaný stejnojmenným knižním bestsellerem autora Filipa Rožka se z kulis bezdomovecké osady na pražském Bohdalci přesune do jiné části republiky.

Celý článek


Botanická zahrada ukáže jehličnany domácí, ale i exotické a raritní tropické exempláře

V průběhu letních prázdnin se návštěvníci Botanické zahrady v Troji mohou těšit na výstavu věnovanou jehličnanům, která si klade za cíl ukázat výjimečnost této skupiny dřevin. V rámci rostlinné říše jsou totiž jehličnany zcela unikátní. V něčem jsou nadčasoví a v jiném naopak archaičtí. V době klimatické nestability možná i o to více zranitelní. Kvůli těmto změnám patří mnoho rodů a druhů k potenciálně ohroženým. Právě lidské chyby v hospodaření a nakládání s krajinou mají na tyto dřeviny velký dopad.

Celý článek


1 2 3 4 5 >> ... 219