Přehled článků

Mistrovství světa v yoyování. Poprvé v Praze

Od 7. do 9. srpna se v Divadle Archa sejde okolo tisíce účastníků a fanoušků tohoto sportu. Čeští yoyeři patří do světové špičky a o prestižní titul mistra světa se utkají nejen se soutěžícími z Ameriky a Japonska, kde má yoyování dlouholetou tradici, ale například i z Izraele, Libanonu, JAR, Austrálie a dalších zemí.

Celý článek


V Grébovce bude v srpnu otevřeno do půlnoci

Celý srpen budou Havlíčkovy sady, Pavilon a Viniční altán otevřeny do půlnoci. Od 1. září 2014 se provoz navrátí ke schématu, které zde platilo před zahájením rekonstrukce parku. 

Celý článek


Zoo slaví: žirafy chová již šedesát let

Toto výročí si připomíná zahrada hned několika akcemi v areálu, kvízovou soutěží o setkání s žirafami tváří v tvář a pondělními vstupy za korunu pro „žirafy“ z řad návštěvníků.

Celý článek


Věstonická Venuše, hlava Kelta a vzácné meteority jedou do Prahy

Skvosty muzejních sbírek – Věstonická Venuše, hlava Kelta a meteority z Opavy-Kylešovic – se představí od 5. do 27. srpna v Nové budově Národního muzea, ve Vinohradské ulici.

Celý článek


České muzeum hudby získalo ocenění

Národní muzeum – České muzeum hudby obdrželo od největšího celosvětového cestovatelského portálu ocenění Certificate of Excellence.

Celý článek


Pražská liga malého fotbalu láká nové týmy

V září začne již 5.ročník Pražské ligy malého fotbalu (PLMF). V poslední době je o malý fotbal velký zájem.

Celý článek


Rekonstrukce trati mění řády

Kvůli pokračující rekonstrukci železniční trati z Prahy do Kolína a úpravě návazností od vlaků dojde od zítřka k časovým posunům autobusových spojů 251, 260, 261, 262 a 391. Linka 261 bude zajíždět ve směru Černý Most do zastávky Nádraží Klánovice-sever. Změny budou v platnosti až do konce října.

Celý článek


Ivetě Bartošové ke spáchání sebevraždy nikdo nepomohl. Policie ukončila vyšetřování

Hlavní vyšetřovatel v trestní věci úmrtí zpěvačky Ivety Bartošové vydal ve čtvrtek usnesení o odložení věci. Po provedeném prověřování dospěl k závěru, že na smrti Ivety Bartošové se nepodílela další osoba a nebylo zjištěno, že by jí ke spáchání sebevraždy někdo pomohl, či jí k tomu pohnul.

Celý článek


Jak chránit oči před sluncem? Rady pražské lékařky přijdou vhod

Na slunečních brýlích, které chrání oči před sluncem, se rozhodně nevyplatí šetřit, je dobré upřednostnit kvalitu, dbát na dostatečný UV filtr, obrubu vybírat tak, aby kryla oko nejenom zepředu, ale i ze všech stran. V rozhovoru pro Pražský patriot to uvedla zástupkyně primářky Oční kliniky Gemini v Praze-Krči Darina Bujalková. Náš portál s ní hovořil i o vhodnosti, či nevhodnosti nošení kontaktních čoček nebo zákroku, díky kterému lidé nemusí brýle nosit.

Celý článek


Rvačka dvou mužů v centru: Jeden byl pořezán

V sobotu v půl šesté ráno prováděli strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 1 kontrolní činnost, v rámci bezpečnostní akce nad dodržování nočního klidu a veřejného pořádku v Dlouhé ulici, kde spatřili konflikt dvojice mužů.

Celý článek


Honička s policií. S 1,97 ‰ v dechu

Dnes v půl šesté ráno projížděla hlídka strážníků z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 3 Vinohradskou ulicí, kde spatřila osobní vozidlo, jehož řidič projel křižovatku s ulicí Jičínská na červenou.    

Celý článek


Chtěl měď. Dostal pepřový sprej

V pátek ráno přijali strážníci z Prahy 6 oznámení, že v Komornické ulici zadrželi pracovníci bezpečnostní agentury muže podezřelého z krádeže měděných plechů a trubek.

Celý článek


Výstava: Digitální fotografie

V Týnské literární kavárně v Týnské ulici je k vidění komorní výstava studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU z ateliéru digitální fotografie.

Celý článek


Hudba starých mistrů zazní z věže

Žesťový kvartet „Tuba Trombonun“ se specializuje na hudbu anonymních autorů či známých skladatelů z různých uměleckých období jako například gotiky, baroka nebo romantismu, kterou hrají z ochozu historických věží.

Celý článek


Pětitunová ametystová geoda, tajuplná jeskyně nebo dinosauří kostra

V centru můžete navštívit tajuplnou jeskyni se zlatou žílou, drahými kameny nebo dinosauří kostrou. Unikátní prostory jsou součástí Mineralie, největší prodejní výstavy minerálů a drahých kamenů.

Celý článek


1 ... << 200 201 202 203 204 205 206 >>