Přehled článků

Začne Vinohradské vinobraní. K vínu zahrají Spirituál kvintet a Mňága a Žďorp

V pátek a v sobotu 12. a 13. září čeká na milovníky dobrého vína a burčáku příležitost ochutnat to nejlepší především z menších vinařství z Moravy a z Čech a deset druhů oblíbeného burčáku.

Celý článek


Pozvánka: World Press Photo 2014

Výstava World Press Photo patří od roku 1990 k pražskému kulturnímu podzimu. Do letošního 57. ročníku soutěže se přihlásilo 5754 fotožurnalistů z celého světa a společně předložili porotě 98 671 snímků. V devíti kategoriích ocenění získalo 53 autorů z 25 zemí světa.

Celý článek


Krásný Buquoyský palác otevře dveře

V rámci Dnů evropského dědictví se v neděli 14. září 2014 od 10 do 17 hodin otevře veřejnosti Buquoyský palác, sídlo Francouzského velvyslanectví v Praze.

Celý článek


Místo vybírání porno filmů ho vytáhnul, prodavačka šla na zem

Vyšetřováním loupeže banky v pátek 5. září se zjistilo, že stejný muž, který má tento čin na svědomí, přepadl už v srpnu prodejnu s erotickým zbožím. Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání. Mají k dispozici záběry s lupičem, ale stále neznají jeho totožnost. Poznáte ozbrojeného padoucha vy?

Celý článek


Stop Zevling se blíží

Již poosmé se uskuteční Open air akce Stop Zevling. Letos poprvé bude tento volnočasový festival rozdělen do dvou dnů. Tradiční program se nově rozšíří o den, který si užijí především rodiny s dětmi.

Celý článek


Proč jezdil surový lupič na kole? Nad důvodem kroutili hlavou i policisté

Minulý čtvrtek večer došlo na Masarykově nábřeží k loupežnému přepadení padesátileté ženy. K té přijel chvíli před desátou večer cyklista, který se jí za jízdy snažil odcizit kabelku, kterou měla v podpaží. Žena ale svůj majetek bránila tak vehementně, že lupič slezl z kola a poškozenou vláčel po chodníku.

Celý článek


Vuřtíčky byly plné paralenu, žádný jed

Koncem srpna varovala policie majitele psů před vuřty, naplněnými bílou sypkou látkou. Celkem tři takové výrobky našli majitelé psů osmadvacátého srpna v okolí psí louky v Královské oboře Stromovka.

Celý článek


Babí léto v Bohnicích

Babí léto uvítají návštěvníci areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice na stejnojmenném festivalu, který začne ve 12 hodin. 

Celý článek


Zkouřený mladík dostal „žravou“, zamířil do pizzerie a chtěl nechat kolovat jointa…

V pondělí večer bylo oznámeno na linku tísňového volání městské policie 156, že v pizzerii v ulici Ve Lhotce sedí mladík, který kouří marihuanu a nabízí ji ostatním hostům. Na místo okamžitě vyjela hlídka strážníků z Prahy 12, kteří na místě kontaktovali oznamovatele.

Celý článek


Architecture Week Praha 2014 na Pražském hradě

Osmý ročník mezinárodního festivalu architektury a urbanismu Architecture Week Praha 2014 se bude konat v Jiřském klášteře na Pražském hradě a dalších místech v Praze, kde budou probíhat výstavy, besedy a další doprovodné akce pro širokou veřejnost, od 15. září do 12. října. 

Celý článek


Chceš, abych tě píchnul!?

Policisté z místního oddělení v Kyjích pracují od 22. srpna na případu nebezpečného vyhrožování a výtržnictví z Prahy 9.

Celý článek


Hudba, jídlo, adrenalin. Slavnosti lákají na zajímavý program

Města Klecany a Roztoky již čtvrtým rokem pořádají bohatý kulturní festival pro širokou veřejnost Slavnosti pravého a levého břehu Vltavy. Akce nabídne 13. září návštěvníkům pestrou škálu hudebních i divadelních představení, nebudou chybět umělecké workshopy pro dospělé a pro děti.

Celý článek


Foto: Na ulici se válel barevný fešák bez nohy

V sobotu odpoledne nalezl pozorný nálezce v ulici V Zahradách v Praze 8 hendikepovaného papouška, kterému chybí jedna noha. Zvíře si převzali pracovníci odchytové služby a převezli ho do útulku v Dolních Měcholupech. Tam následně ošetřovatelé zjistili, že zvíře je jinak v dobrém zdravotním stavu.

Celý článek


Po chodbě běhala fretka

V neděli odpoledne volal obyvatel paneláku v Šimonově ulici v pražských Řepích pracovníkům Útulku Městské policie Praha s tím, že jim v 11 patře běhá po chodbě fretka. Odchytová služba si zvíře následně převzala a převezla ho do útulku v Dolních Měcholupech.

Celý článek


Palestina na obličeji, chirurgické rukavice, nůž před sebou... Ale u trezoru ostrouhal!

Bylo jedenáct hodin večer, osmadvacátého srpna, kdy do herna baru na Bubenském nábřeží přišel maskovaný muž. Namířil si to rovnou k baru, na který položil nůž s dvaceticentimetrovou čepelí, a po obsluze požadoval vydání všech finančních prostředků. Loupežné přepadení kriminalisté stále prošetřují  a nyní požádali veřejnost o spolupráci při pátrání.

Celý článek


1 ... << 201 202 203 204 205 206 207 >> ... 219