Přehled článků

V Aeru se budou promítat filmy na téma migrace

Jednou za měsíc od září do listopadu 2014 můžete v kině Aero zhlédnout filmy s tematikou migrace.

Celý článek


Zpívejte lidičky, ty naše písničky. Na Žofíně

Projekt mluveného slova a hudebních vystoupení zpěváků a dalších osobností kulturně společenského života s názvem „Zpívejte lidičky, ty naše písničky“ připravila městská část Praha 1. Akce se koná při příležitosti výročí, Semafor slaví 55 let.

Celý článek


Sousedské setkání pejsků a páníčků. Tužkopes je připraven

Městská část Praha 1 zve na VII. Pejskařské sousedské setkání, které proběhne ve čtvrtek 18. září v parku Lannova. Těšit se můžete na ukázky kynologického výcviku, dog dancing, agility, dogfrisbee, psí školy a jako novinka „tužkopsi“ – portrétují a namalují vám obrázek vašeho pejska.

Celý článek


Pryč s pícháním na ulici! Sexuoložka přitvrdila a chce oblékat do tepláků

V současnosti sice některá města a městské části přistoupily k regulaci užívání drog na veřejných prostranstvích vyhláškou, to však nestačí, protože nejde o plošné opatření. Navíc, v případě postihu, jde jen o přestupek.

Celý článek


Majitel buginy je nešťastný, v noci mu štípli bílou krasavici. Prosí o pomoc

Policisté z místního oddělení v Čakovicích pracují od poloviny srpna na případu krádeže čtyřkolky v ulici Za Novákovou zahradou v pražských Satalicích. Doposud neznámá osoba odcizila v noci z 16. na 17. srpna z tažného zařízení zaparkovaného Citroënu stříbrný přívěsný vozík značky Agados s hradeckou registrační značkou, na kterém měl majitel naloženou takzvanou závodní buginu značky Havel Buggy 160, bílé barvy, v hodnotě asi 90 tisíc korun.

Celý článek


Malostranské vinobraní: Dozvuky Horňáckých slavností

Na šestém Malostranském vinobraní v sobotu 20. září si můžete přímo v srdci Prahy vychutnat muziky a tanečníky z Horňácka. Nasajte s námi jedinečnou atmosféru Horňáckých slavností, které se již dlouhá desetiletí konají v polovině léta na Hůrce ve Velké nad Veličkou.

Celý článek


Vernisáž výstavy Schodiště: díla Karla Kušky

Městská část Praha 1 a Středisko sociálních služeb zve na vernisáž výstavy „Schodiště“ – obrazy Karla Kušky, která se koná ve středu 17. září od 17 hodin v klubu seniorů Haštalka, Haštalská 7, Praha 1.

Celý článek


Pozvánka: Poznejte domovní znamení

Městská část Praha 1 a Středisko sociálních služeb zvou na procházku „Domovní znamení na Malé Straně“, která se uskuteční v úterý 23. 9. ve 14 hodin.

Celý článek


Čmáral nápisy na autobusové zastávce. Proč, to nevěděl

Včera ráno neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 11, kteří obsluhují kamerový systém, že na autobusové zastávce v Opatovské ulici se nachází mladý muž, který maluje nápisy po bílé stěně.

Celý článek


Velký a chlupatý. Pro exotického huňáče si přijela odchytovka

Včera odpoledne bylo telefonicky oznámeno Útulku pro opuštěná zvířata Městské policie hl. m. Prahy, že ve firmě zabývající se dovozem exotického dřeva, v ulici Náchodská v Praze 14, nalezli většího pavouka.

Celý článek


Holokrci, Schovanky a víno v botanické zahradě na Vinobraní

Přehlídku těch nejlepších vín předních vinařů, kde nebude chybět ani víno z vinice sv. Kláry. Ti, kteří mají rádi mladé víno, mohou ochutnat burčák. Vinobraní proběhne od 13. do 14. září v Botanické zahrady hl. m. Prahy v Praze 7.

Celý článek


Začne Vinohradské vinobraní. K vínu zahrají Spirituál kvintet a Mňága a Žďorp

V pátek a v sobotu 12. a 13. září čeká na milovníky dobrého vína a burčáku příležitost ochutnat to nejlepší především z menších vinařství z Moravy a z Čech a deset druhů oblíbeného burčáku.

Celý článek


Pozvánka: World Press Photo 2014

Výstava World Press Photo patří od roku 1990 k pražskému kulturnímu podzimu. Do letošního 57. ročníku soutěže se přihlásilo 5754 fotožurnalistů z celého světa a společně předložili porotě 98 671 snímků. V devíti kategoriích ocenění získalo 53 autorů z 25 zemí světa.

Celý článek


Krásný Buquoyský palác otevře dveře

V rámci Dnů evropského dědictví se v neděli 14. září 2014 od 10 do 17 hodin otevře veřejnosti Buquoyský palác, sídlo Francouzského velvyslanectví v Praze.

Celý článek


Místo vybírání porno filmů ho vytáhnul, prodavačka šla na zem

Vyšetřováním loupeže banky v pátek 5. září se zjistilo, že stejný muž, který má tento čin na svědomí, přepadl už v srpnu prodejnu s erotickým zbožím. Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání. Mají k dispozici záběry s lupičem, ale stále neznají jeho totožnost. Poznáte ozbrojeného padoucha vy?

Celý článek


1 ... << 202 203 204 205 206 207 208 >> ... 221