Přehled článků

Trapas při koncertu Petry Janů: Zpěvačka z něj vybruslila s grácií

V rámci nedělního hudebního maratonu s názvem Koncert pro park v Praze 13 vystoupila i zpěvačka Petra Janů. Její nezaměnitelný hlas nedoprovázela kapela, ale cédéčko. A v tom byl kámen úrazu.

Celý článek


Velký cestovní kufr způsobil poprask v pražském metru

V neděli 31. srpna přesně v půl jedné odpoledne si policisté všimli ve stanici metra C Florenc opuštěného velkého cestovního kufru.

Celý článek


Japonismus v českém umění

Výstava představuje japonské inspirace ve výtvarném umění v českých zemích od druhé poloviny 19. století do začátku 30. let 20. století převážně v malbě, grafice, sochařství a užitém umění. Umělecká díla doplní dobový archivní materiál a fotografie. Výstava současně uvádí významné sběratelské osobnosti japonského umění a dobové výstavy v českých zemích.

Celý článek


Kaple sv. Kláry se otevře veřejnosti

V rámci Dnů evropského dědictví Botanická zahrada hl. m. Prahy zpřístupní veřejnosti kapli sv. Kláry, která se nachází na vrcholu stejnojmenné vinice, jež k zahradě patří.

Celý článek


Pozvánka: Krásy českého skla a bižuterie

V Toskánském paláci uvidíte rozsáhlou prezentaci českého sklářského a bižuterního průmyslu, které se účastní přední sklářské a bižuterní firmy, sklářské školy a sklářští výtvarníci.

Celý článek


ÝBRKÝBL: Rozhoupejte ramínka ve vašich skříních

Podzimní ÝBRKÝBL se uskuteční v pátek a v sobotu 5. a 6. září v klubu Podnik na Bubenské, kousek od Strossu nebo metra Vltavská. Čeká na vás tradičně grandiózní módní smršť s neopakovatelnými kulinářskými zážitky, ale nově také DIY módní dílny, kde můžete uplatnit svůj přirozený talent a vesele tvořit.

Celý článek


Nestihli to. Tatínek porodníkem

V pátek brzy ráno vyjížděl lékař se záchranáři do ulice V Úžlabině ve Strašnicích k překotnému porodu.

Celý článek


Čtyřlístek na stříbrné minci, Helena Vondráčková dostane medaili

Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě má za sebou 17 let úspěšné kariéry. Tradiční sběratelské předměty, mezi které patří mince, medaile, poštovní známky, pohlednice, minerály a drahé kameny, začíná ve čtvrtek 4. září. Můžete čekat přes 230 vystavovatelů z několika desítek zemí. Někteří vystavovatelé se na veletrhu představí úplně poprvé.

Celý článek


VyšeHrátky 2014 prodlouží dětem prázdniny

Divadlo pro batolata, bojovka, workshopy, odpolední večerníčky slavných tatínků i večerní VyšeBar pro dospělé. Nejen tak bude vypadat jedenáctý ročník festivalu VyšeHrátky, který oživí vyšehradský areál Královské a knížecí akropole už dnes.

Celý článek


Motorkář jel v tunelu jako šílenec, to nemohlo dobře dopadnout

Přibližně ve čtvrt na dvě odpoledne havaroval v Mrázovce mladý motorkář. Tunel byl kvůli tomu uzavřen desítky minut. Prvotní informace vypovídaly o tom, že motorkář s největší pravděpodobností utrpěl těžké zranění.

Celý článek


Minty Blešení #2 nabídne věci s příběhem

Pokud toužíte po nových šatech, které cestou po Příkopech nepotkáte stokrát, po knížce, která procestovala svět, anebo po vysokých Leviskách, které už dlouho sháníte, přijďte se podívat 31. srpna na Minty Blešení #2.

Celý článek


Půlnoc odbila, zpětná zrcátka se kvůli vandalovi v ohni smažila

Pražští hasiči likvidovali v noci na pátek drobné požáry dvou aut v ulici Jílovská ve čtvrté městské části.

Celý článek


Gram Bazaar: na Náplavce vystoupí Kittchen + Five Seconds To Leave + další

Další vydání Gram Bazaaru pořádá Full Moon magazín ve spolupráci s populárním Bajkazylem na Náplavce. Letní edice vinylové burzy a výměnného bazaru pro všechny fanoušky gramodesek, record shopy a labely se koná v sobotu 6. září od 14 hodin. Během odpoledne a večera vystoupí skupiny Five Seconds to Leave, Kill The Dandies!, Kittchen a Were Mute. Po desáté zakončí akci jedním ze svých pověstných setů Kreaton DJs.

Celý článek


Cizinci řádili na Karlově mostě u ukřižovaného Krista

Mladí cizinci se při návratu z víru noční Prahy opět nechvalně ukázali. Zatímco nedávno dvojice Francouzů poškodila spreji Národní divadlo, nyní se jiní mladíci předvedli v pátek ráno na Karlově mostě.

Celý článek


Festival pro kutily: Hobby fest

Ojedinělá akce, která má za cíl prezentovat služby a výrobky místních podnikatelů, startuje na náměstí Jiřího z Poděbrad dnes v 10 hodin a potrvá do 31. srpna. Cílem projektu je podpora řemesel a společností v městské části Praha 3.

Celý článek


1 ... << 204 205 206 207 208 209 210 >> ... 218