Přehled článků

Pozvánka: Irský večer

Mimořádné setkání s irskou tradiční hudbou a tancem se uskuteční v historickém Velkém sále Novoměstské radnice ve středu 20. srpna od 19:30 hodin.

Celý článek


Výstava: Labyrintem pražského tajemna

Výstava mapuje jednotlivá uskupení umělců z přelomu století, zaobírajících se náměty na hranici reality a fantaskního světa.

Celý článek


Herečky mající blízko k buddhismu pokřtily Dalajlamovu kočku

Herečky Ivana Jirešová a Nela Boudová pokřtily „mlékem“ úspěšné pokračování knihy Davida Michieho Dalajlamovy kočky a umění příst v kočičím útulku v Modřanech. Nový půvabný příběh o podivuhodném životě kočky Jeho svatosti, který se u čtenářů stal hitem loňského léta, vydává nyní v češtině opět nakladatelství Synergie Publishing.

Celý článek


Zdrogovaný řidič se bez okolků přiznal, že už přišel o řidičák. No, proč asi

Další případ řidiče pod vlivem drog, který brázdil ulice metropole, zaznamenali strážníci z Prahy 15 včera ve večerních hodinách.

Celý článek


Restaurace a patisserie v gurmánském paláci dráždí chuťové pohárky

Chcete si v centru Prahy pochutnat na domácích pokrmech české nebo zahraniční kuchyně? Zavítejte do stylové restaurace v horním patře gurmánského paláce Julius Meinl, kde na vás ve stálé nabídce čeká klasický vídeňský řízek, dušené hovězí žebírko s telecí roštěnou a svíčkovou nebo grilovaná panenka z přeštického prasátka.

Celý článek


Palác knih Luxor: Příběh filmu Tři Bratři

Křest knihy Dareka Šmída Příběh filmu Tři Bratři spojený s autogramiádou některých tvůrců a herců filmu Jana Svěráka Tři bratři se koná 19. srpna v Paláci knih Luxor, Václavské nám. 41, Praha 1, od 17 hodin.

Celý článek


Nová školka pro 56 dětí na Ortenově náměstí

Radnice Prahy 7 vybrala vhodný objekt pro zřízení nové mateřské školy, na Ortenově náměstí 36, kde do června fungovala pobočka Městské knihovny.  

Celý článek


Špičkový golf u Prahy: Podívejte se na domácí i zahraniční profíky

Špičkový golf bude od čtvrtka do neděle k vidění na hřišti ve Mstěticích na Praze – Východ. Odehraje se tu šestý letošní turnaj nejvyšší české profesionální golfové série Czech PGA Tour – Mstětice CUP. Mezi nejlepší hráče se rozdělí finanční prémie ve výši 400 000 korun. Kromě českých hráčů se mohou diváci těšit i na golfisty ze zahraničí. Vstupné je zdarma a boj o vítězství proběhne v neděli 17. srpna.

Celý článek


Onen svět. Výstava na téma smrti v lidové kultuře

Výstava v salonku Musaionu přibližuje zvyky a způsoby, jakými se naši předkové v tradičním lidovém prostředí vyrovnávali s odchodem členů rodiny v rámci celé vesnické komunity. 

Celý článek


Nedělní turnaj v bowlingu. 24. srpna

Městská část Praha 1 pořádá výhradně pro své obyvatele turnaj pro jednotlivce v kategorii mužů a žen v bowlingu o „Pohár MČ Praha 1“.

Celý článek


Zahrajte si na Karláku hru pravých gentlemanů

V pátek 15. srpna se můžete od dvou hodin odpoledne zúčastnit kroketového turnaje pro veřejnost a dozvědět se, co znamená roquet, jak a kdy se provádí krokování a kdy ve hře dojde na piráta.

Celý článek


Opilý sprosťák nadával úřednici, zklidnily ho až donucovaní prostředky

Agresivního opilého muže, který napadal úřednici úřadu třetí městské části, zklidnila až přivolaná hlídka Městské policie Praha. Mužovým chováním se bude zabývat správní orgán.

Celý článek


Třicet vinařů přijede na Vinohradské vinobraní

Ojedinělá degustační příležitost čeká v pátek a v sobotu 12. a 13. září na milovníky dobrého vína a burčáku. Na již 18. ročníku Vinohradského vinobraní na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3 budou moci ochutnat především vína z menších vinařství z Moravy a z Čech a deset druhů oblíbeného burčáku.

Celý článek


Na úřad pouze ve střízlivém stavu

V pondělí ráno přivolala strážníky na radnici Prahy 3 vyděšená úřednice. Ve své kanceláři měla opilého muže, který se choval hrubě, agresivně a odmítal opustit kancelář. Tu se rozhodl neopustit ani po příjezdu mužů zákona, a svoji agresi otočil proti nim.

Celý článek


Pořezaný, rezignující a opilý

V pátek odpoledne vyjela hlídka strážníků Městské policie Praha 7 na Strossmayerovo náměstí, kde se dle oznámení měl neznámý muž pořezat žiletkou.

Celý článek


1 ... << 212 213 214 215 216 217 218 >> ... 221