Přehled článků

Žárlivec z Karibiku zavřel expartnerku v bytě a začal ji týrat

Detektivové zadrželi v centru Prahy čtyřiatřicetiletého muže, se kterým se o sedm let starší Češka seznámila během svého pobytu v Karibiku. Pár spolu žil v Praze, ale když minulý týden žena oznámila svému partnerovi, že se s ním rozchází, spustil exotický cholerik teror.

Celý článek


Praha 10 má dvě želízka v ohni

Praha 10 se může pyšnit tím, že rovnou dvě její stavby zrealizované během letošního roku se probojovaly do druhého kola soutěže Stavba roku.

Celý článek


Primátor přitvrdil: Mafie začala pracovat na plné obrátky!

Prohlášení primátora hl. m. Prahy Tomáše Hudečka (TOP 09): „Volby se blíží a mafie začala pracovat na plné obrátky. Před chvílí jsem v médiích dočetl, že státní zástupkyně Dagmar Máchová má proti mně v kauze Opencard zdrcující znalecké posudky. Pro mne je naopak zdrcující, že firmy, které posudky vypracovaly, jsou absolutně nedůvěryhodné. Je nehorázné, že si justice, která má hledat spravedlnost, najímá takto pochybné znalce. Firmě Česká znalecká, o níž se Máchová opírá, dokonce kvůli pochybnostem o její činnosti byla na čas odebrána licence. Její majitel Vítězslav Hálek byl konkurzním správcem několika firem, například vytunelovaného fondu Trend. Zde si najal svou vlastní znaleckou firmu na posudky, které podle tehdejších informací vedly k podezřele levným prodejům pohledávek, a tedy poškození podílníků fondu. Jindy byl zase stíhán za své úřadování v jiném konkurzu. Není překvapením, že vzniklo občanské sdružení poškozených firmou Česká znalecká. Miliardy z pražského rozpočtu už nejdou na ta správná konta, a tak se mafie brání. Rád bych jim vzkázal, že po volbách pro ně bude ještě hůř. Nenechám se odradit.“

Celý článek


Kvůli problémům s přítelkyní vytáhl na cestující nůž

Ve středu krátce před druhou hodinou odpoledne oznámila cestující tramvaje, která stála v zastávce v Bělehradské ulici, strážnici z Prahy 2, že se ve vagonu nachází muž, který cestující údajně ohrožoval nožem.

Celý článek


Sladká krádež: Pár mladých lidí dostal chuť na med zadarmo

Dnes ve tři hodiny ráno přijala hlídka strážníků z Prahy 13 oznámení, že na autobusovém nádraží Zličín se někdo vloupává do stánků s občerstvením.

Celý článek


V Mihulce najdete Hradní stráž

V Prašné věži – Mihulce najdete výstavu Hradní stráže.  Provede vývojem od knížecí rodiny až k Hradní stráži prezidenta republiky.

Celý článek


Koště show na Náplavce

Superhrdinky dnešní doby, dámy bez domova, představí své dovednosti 5. srpna trhem dovedností před Bajkazylem na Náplavce. 

Celý článek


Swingujte na dlažbě

Na Náplavce v Bajkazylu patří čtvrtky swingu. Dlažba se mění v taneční parket a tanečníci ze Swing busters Prague předvádí a učí taneční kroky.

Celý článek


Hurá na Náplavku. Bude blešák

Pravé Bleší trhy se na Náplavku vrací  v sobotu 9. srpna. Vedle něj jsou, jako každou sobotu, i trhy farmářské, od 8.00 do 14.00 hodin. Letním doplněním farmářských trhů  je pražské plovoucí tržiště – loď Petra, která má v sobotu, kdy se konají trhy, otevřeno už od rána.

Celý článek


Lupič pod autem

Včera ve dvě hodiny ráno strážníci na základě telefonátu kontrolovali garáže v Mikanově ulici a pod jedním ze zaparkovaných automobilů nalezli zloděje.

Celý článek


Hořel dům bezdomovců

Jednotka hasičů hl. m. Prahy ze stanice Petřiny likvidovala ve středu v dýchacích přístrojích požár jedné místnosti ve třetím podlaží neudržovaného domu Na Pernikářce, využívaného osobami bez přístřeší. Škoda, která požárem vznikla, je odhadnuta na 50 tisíc korun.   

Celý článek


Zdarma na výstavu

Výstavu Jana Kubíčka v Městské knihovně můžete vidět 2. a 3. srpna zdarma. Nenechte si ujít jedinečnou událost, která je vůbec první rozsáhlou retrospektivou tohoto významného představitele konstruktivních tendencí.

Celý článek


Výstava: Zázraky přírody

Na ploše několika set čtverečných metrů v prostorách Staroměstské radnice uvidíte nové a doposud nezveřejněné fotografie, pořízené na cestách Jiřího Stránského po celém světě za poslední dva roky.

Celý článek


Tančete salsu. V parku pod hvězdami

Tanečním vystoupením školy Salsa cubana con Leon si můžete zpestřit každý sobotní večer v srpnu. Akce se koná za příznivého počasí na pódiu v parku Portheimka vždy od 18:00 do 21:30 hodin.   

Celý článek


Velkolepá módní událost v Praze! Vrací se Unique Fashion Week

Metropole se už počtvrté stane dějištěm očekávané módní události. Unique Fashion Week – Pražský týden módy – se uskuteční v hlavním městě od 8. do 14. září 2014.

Celý článek


1 ... << 214 215 216 217 218 >>